Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niemcy, Frankfurt nad Odrą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Niemcy, Frankfurt nad Odrą

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaro109
    no to biorę ojro w kieszen!
    Akurat w okolicach Frankfurtu nad Odrą nie byłem ,ale na bank zakupisz troszkę ciemniaczków i pszeniczniaków.Trochę żal,że brewpub i browar zamknęli tam w 2003 roku Ach te przemiany...
    Acha bliżej do "Helmutów" będziesz miał przez przejście w Kostrzynie(po drodze z Gorzowa jest Witnica,czyli dwa w jednym ) ,może tam w pobliskich miejscowościach znajdziesz coś ciekawego


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
    (...).Trochę żal,że brewpub i browar zamknęli tam w 2003 roku Ach te przemiany...
    (...)
    Ależ Mareczku, browar nadal warzy i ma się całkiem dobrze.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Ależ Mareczku, browar nadal warzy i ma się całkiem dobrze.
      Czy jesteś pewny?Ja na pewnej stronie nie była to " beer me " znalałem dwa zamknięte browary Oderspeicher closed 2003,Oderland closed 2003 Chyba,że chodzi o Frankfurter Brauhaus
      Last edited by Pogoniarz; 28-03-2006, 12:09.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Browar Oderland raczej warzy. We Frankfurcie i okolicach dostępne są "frankfurtery", a poza tym wygląda na czynny o czym można się przekonać wjeżdżając do Frankfurtu od strony przejścia Kostrzyn/Kietz (browar po lewej zaraz na początku miasta).
        Jadąc tą drogą kilka km przed Frankfurtem przejeżdza się przez wieś Lebus. Po lewej stronie obok dyskontu Norma jest Getränkeland, a w nim m.in. godne polecenia piwa z browarów Gessner (jasne i bock) i Preussen Pils w Pritzwalk (również pod sieciową marką Sudhaus).
        Kolejny ciekawy getränkemarkt jest we Frankfurcie. Wjeżdząjąc od strony Kietz i Lebus na pierwszych światłach w lewo i na drugich znowu w lewo (drogowskaz na Lebuser Vorstadt albo coś w tym rodzaju), niedługo potem po prawej stronie jest rzeczony sklep, a w nim m.in. Paulaner Roggen i Salvator.
        W tej okolicy jest też centrum handlowe Spitzkrug (wjeżdżając od Kietz na pierwszych światłach w prawo), a w nim oczywiście market spożywczy (nie pamiętam jaka sieć) z różnymi piwami.

        Comment

        • COOLman
          Member
          • 12-2005
          • 83

          #5
          A skoro mowa o Frankfurcie - takie pytanie: czy w okolicach stacji kolejowej jest jakiś sklepik wart odwiedzenia? Najlepiej samoobsługowy, bo niestety nie "szprecham" Chyba że nie ma problemu z dogadaniem się po angielsku (lub po polsku - blisko granicy). Ewentualnie dogadam się "na migi"


          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #6
            W samym centrum, więc pewnie w miarę blisko dworca (tak przypuszczam, bo nigdy na dworcu nie byłem) jest wieżowiec Oderturm. W jego przyziemiu jest pasaż handlowy, a w nim samoobsługowy spożywczak z niezłym wyborem piw. Sporo ciemniaków, w sezonie koźlaki (np. jasny i ciemny bock Berliner Kindl, chyba też Brandenburger Bock z Pritzwalk), berlińskie weiss'y i pszeniczniaki (Franziskaner, Schöfferhofer).

            Oderturm jest bardzo blisko przejścia granicznego - gdyby ktoś bardzo chciał to może tam uderzyć piechotką ze Słubic.
            Last edited by yendras; 28-03-2006, 19:06.

            Comment

            • Stelar
              Junior
              • 03-2006
              • 3

              #7
              Browar Oderland nazywa sie teraz Frankfurter Brauhaus i warzy m.in.piwa Frankfurter Pilsener, Frankfurter Export, Pilsator Pilsener. Browar został mocno zmodernizowany i jest w tej chwili najwiekszym browarem w Brandenburgii.

              Comment

              • Stelar
                Junior
                • 03-2006
                • 3

                #8
                Browar Frankfurter Brauhaus został utworzony na bazie browaru Oderland w Roku 2000.
                Tutaj strona browaru dla znawców jezyka niemieckiego http://www.frankfurter-brauhaus.de/ . Browar produkuje również piwo Spitzkrug Pils, które pojawiło sie w Kauflandzie za super cenę 1,29 zł.

                Comment

                • Kefir87
                  Member
                  • 09-2010
                  • 70

                  #9
                  Są we Frankfurcie jakieś dobrze zaopatrzone getrenki poza wymienionym tu spożywczakiem w Oderturm (Rewe, o ile dobrze pamiętam)?
                  Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
                  http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Adresy gdzieś na forum są, ale możesz tez skorzystać z mojej mapy "Niemcy wschodnie", gdzie najważniejsze getrenki są naniesione.
                    Szukaj w dziele "Piwo gdzie" tematu ze spisem piwnych map.
                    Last edited by Pendragon; 26-05-2012, 15:57.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎