Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Alieksandryja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Krynica, Alieksandryja

    Butelka firmowa 0,5 litra, z tłoczonymi napisami, alkohol 5,2%, ekstr.14%,
    import prywatny, cena 1220 rubli "łukaszenki", browar z Mińska
    Kolor -jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka, średniotrwała
    Zapach - słodowo-ryżowo-chmielowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - słodowy, słodkie, nuty chmielowe niewielkie, nuty ryżowe spore, lekka goryczka,
    Z kombinacji cukru, ryżu i chmielu, czułem że piwo ma, nie jak na etykiecie 5,2 % ale 9,2 % alkoholu.
    Ciekawe piwo o oryginalnym smaku ryżowym. Pfuu.Polecam ale tylko jedno na próbę.

    W moim "zbiorze" piwo nr. 590 / 407 opisane / 311 - moje nowe na forum.
    Pierwsze białoruskie.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Moja wersja ma alkohol 5,5%, ekstrakt jak powyżej, czyli 14%
      Barwa złocista, piana drobna, bardzo długo się utrzymuje, w smaku orzeźwiające, pełne, treściwe, dominuje chmielowa goryczka. Nagazowanie na 100% odpowiednie, żadnych szczypiących bąbelków. Polecam, jak dla mnie bardzo dobre piwo. Cena 1600 rubli białoruskich.
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Wersja puszkowa, parametry bez zmian, ogólnie nic sie nie zmieniło, nadal, dobre, chmielowe, treściwe i bardzo orzeźwiające piwo.
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Parametry jak u Becika
          Aromat - intensywny, z chmielową nutą, dość specyficzny
          Barwa - jasna słomka
          Piana - średnia, nietrwała, znika bez śladu
          wysycenie - bardzo wysokie
          smak - specyficzna okołosłodowa nuta, chyba ten ryż daje znać o sobie, ale finisz przyjemny chmielowy.
          treściwość - niska

          Gdyby nie goryczka na koniec mogłoby być nieznośnie mdłe, a tak jakoś się tam wybroniło.
          Raczej ciekawostka, nie jest to produkt najwyższych lotów, ale pijalnu. Plus za stosunkowo niski woltaż wobec ekstraktu i tę chmielową goryczkę, która nieco przykrywa słodkawą bazę.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Teraz ma 13 blg, alkohol bez zmian. Zielona butelka NRV z fimowym kapslem. Cena 8950 rubli.
            Już przy nalewaniu widać, że barwa jest jaśniutka. Na etykiecie doczytamy dlaczego (ryż). Nasycenie leniwe, drobne. Piana nieduża, utrzymuje się w postaci firanki na powierzchni piwa. W zapachu nic nieprzyjemnego. Mimo zielonej butelki nie czuć skuna. Goryczka znikoma (gdzie ta kontra o której pisze darekd?). Piwo pełne, nawet zbyt pełne, przez co wydaje się słodkawe.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #7
              Ałeksandryja 5.5%alk., ekstrakt 13%

              BARWA: Jasnozłocisty z drobinkami,przejrzysty. [3.5]
              PIANA: Dosyć wysoka,średnioziarnista,biała,szybko zmniejsza się,oblepia szkło w niewielkim stopniu,pozostaje do końca. [3.5]
              ZAPACH: Słodowy,trochę chmielowy,ryżowy. [3.25]
              SMAK: Słodowy z przyjemną goryczką,prócz tego owoce i ryż. [3.5]
              GAZ: Na początku,dobry. Szkoda,że nie wystarczyło go do końca. [2.25]
              OPAKOWANIE: Zielona butelka z owijką na szyjce,etykiety i kapsel różnią się od powyższych. Na kontrze mamy podany skład i zawartość ekstraktu. Kapsel firmowy. [3.25]
              UWAGI: Data rozlewu 11.06.2014,wypiłem 4.07'14. Niezłe piwo,wypite w stosunkowo krótkim czasie od chwili rozlewu,także w smaku i zapachu nie było zielono butelkowych dodatków. Piwo było słodkawe i zbyt jasne jak na 13% ekstraktu,a to za sprawą ryżu,który nadał piwu jaśniutki kolorek- jak wyżej już napisał e-prezes. W zatkanej butelce można było wyczuć zapach gotowanego ryżu,słodu oraz lekką woń octu winnego.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎