Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

North Coast, Old Rasputin Russian Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    North Coast, Old Rasputin Russian Imperial Stout

    Ekstrakt ?, alk. 9 %, butelka 355 ml.
    Nigdy nie piłem oryginalnego angielskiego imperial stouta, a gdy piłem tego, ciągle maniakalnie nasuwały mi się porównania z żywiecko-cieszyńskim porterem.
    Bardzo ciemny, prawie czarny i prawie nieprzezroczysty. Dopiero pod światło pojawiaja się czerwono-brązowe, bordowe refleksy. Od portera trochę ciemniejszy.
    Wysycenie średnie, piana jaśniejsza, o dziwo, niż w naszym porterze, choć ciągle kremowa w barwie; równiótkie okrąglutkie bąble, kulki wręcz - większe niż w porterze (zauważyłem, że takie właśmie ma większość amerykańskich piw górnej fermentacji, przynajmniej te, które piłem); trzyma się nie za długo, nie za krótko.
    Smak i aromat kompatybilne, tzn. gdy najpierw się wącha, to potem smak potwierdza, oddaje w pełni wrażenia zapachowe. A te są bogate. Podobne do tych jakie daje nam ulubiony krajowy porter, jednak ogólnie jeszcze intensywniejsze. Czekolada z pewnością i jeszcze pumpernikiel, odrobina toffi i owocowej słodyczy. Słodko-gorzkie z przewagą goryczy chmielowej. Ta gorycz jest zdecydowanie mocniejsza niż w porterze i inna - wyraźnie się czuje, że to są zupełnie inne gatunki chmielu. To trochę tak jak porównanie pilsenera z india pale ale. Rasputin ma podobno 75 IBU.
    Bogate ale i ciężkie piwo, raczej dla świadomych i zdecydowanych.
    Browar znajduje się w północnej Kaliforni i warzy jeszcze kilka fajnych piw górnej fermentacji, zarówno w stylu angielskim, jak i belgijskim.
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4994

    #2
    Wypiłem nim dziś zdrowie Agnieszki
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • yoxik
      Senior
      • 10-2012
      • 427

      #3
      North Coast Old Rasputin Russian Imperial Stout
      Brewed by North Coast Brewing Company
      Style: Imperial Stout
      ABV: 9%

      Piana drobne, średnie oczka opada , zdobi szkło. Kolor ciemny z rubinowymi przebłyskami. Aromat wyborny, słodki likierowy, ciemne słody, kawa, czekolada, suszone owoce rodzynki śliwka. Smak palonośc wpadająca w kwaskowe nuty, suszone owoce, kawa, lekki przyjemny popiół, kakao, czekolada. Struktura gładka, goryczka wyraźna pasująca, alkohol minimalnie wyczuwalny w likierowej pralinowo-słodkiej postaci, nagazowanie ciut za wysokie odczuwalne. Ciekawi mnie jaki jest zasyp tego piwa bo w charakterze jest to taki mocniejszy, bogatszy porter, do genialnego RISa brakuje mu trochę ciała, wersje leżakowane w beczkach pewnie są genialne.
      Również tutaj
      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎