Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Wiedeń, Siebensterngasse 19, 7-Stern Bräu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Austria, Wiedeń, Siebensterngasse 19, 7-Stern Bräu

    Będąc przez krótką chwilę we Wiedniu mogłem poświęcić kilka chwil na browary restauracyjne - zawitałem między innymi także do 7-Stern Bräu.

    (Siedem Gwiazdek )

    z zewnątrz prezentuje się niepozornie:



    Wnętrze jest za to bardzo okazałe.

    Wchodząc do budynku mamy po prawej i lewej stronie dwie wydzielone sale, które skrzętnie pomijamy i kierujemy się ku drzwiom wahadłowym, za którymi czeka na nas spora sala w której znajdziemy oczywiście serce browaru czyli warzelnię, otoczoną wielkim barem:



    wiele zakamarków znajdziemy w tym miejscu do złożenia swych kości. Jeśli chodzi o wystrój to ciemne drewno króluje, ale bez zadęcia. Praktycznie w każdym miejscu znajdziemy jakiś okołopiwny fragment historii, na ścianach, przy barze, etc.

    Najważniejszą sprawą jednak jest tu piwo, którego gatunków mamy sporo do wyboru. Z czego część jest dostępna sezonowo. Większość piwek można też kupić na wynos. (ok. 3,20€ - 3,40€ (1,10€ kaucji za butle 0,5l z krachlą) - dodatkowo są też butle litrowe i beczułki 5l, kufle (używane na miejscu).

    Z racji krótkiego pobytu wciągnąłem jedynie - wspaniale pysznego ciemniaka Prager "Dunkles". Poza nim w standardowej ofercie jest Wiener Helles, Märzen, Hanf Bier, Chilli Bier (zakupiłem na wynos) oraz Bamberger Rauchbier, Pale Ale.

    Ceny za 1/3l:
    2,50€ - 2,70€

    Ceny za 1/2l:
    3,10€ - 3,30€

    Ceny za 1l:
    5,70€ - 5,90€

    Obsługa miła i sprawnie działająca (aczkolwiek było jeszcze mało gości). Część personelu zdawała się mówić dziwną mieszanką niemieckiego, rosyjskiego, czeskiego, polskiego i tureckiego języka)

    Lokal opisuję jako pierwszy bo urzekł mnie jego wystrój i w połączeniu z wyjątkowym piwem uważam 7Strernbr. za nr 1 wśród 7 wiedeńskich browarów restauracyjnych które odwiedziłem.

    zythum opisał niniejszy przybytek w zbiorczym temacie:
    W tym miejscu recenzje miejsc gdzie możemy się napić dobrego piwa... ogródki piwne, knajpki, puby, sklepy, importerzy, hurtownie i inne miejsca z piwem związane. Poddziały: Sklepy z piwem | Piwiarnie polskie | Piwiarnie zagraniczne | Hurtownie / Importerzy piwa | Handel i gastronomia | Poszukuję miejsca...


    asortyment zatem raczej stały, doszły litrowe kufle (a przynajmniej tak sądzę po ofercie 1l piwek w karcie). niestety mogłem sobie pozwolić na miniporcyjkę 1/3l
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Lokal przedni bardzo warty odwiedzenia, opisałem to tu http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=42575.
    Mam pytanie czy mieli jakieś piwo sezonowe?? jak ja bylem był to rewelacyjny Weizen Orange, nie wiem czy nie będziesz żałował zakupu Chilli Bier którego palącą pikatność zabija wszelkie smaki, lepiej było wziąść Bamberger Rauchbier który był rewelacyjny.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      o! przeoczyłem temat przed wyjazdem

      co do sezonowego chyba było Honey Brown Ale, ale nie zanotowałem sobie i nie pamiętam na 100%
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        I jak Chili Beer smakowało

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
          I jak Chili Beer smakowało
          interesująco, jednak pils pod tą piekielną papryką jakiś taki mało smakowity.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • mackz
            Junior
            • 09-2009
            • 10

            #6
            Dziś odwiedziłem 7 Stern :] Na razie skosztowałem Prager Dunkles a na wynos z automatu zabrałem Marzen :]. Oczywiście jeszcze tam zawitam. Bardzo ciekawił mnie ten automat przy wejściu :]

            Lokal chyba się nie zmienił od czasu gdy tam byliście :] bo jest taki sam jak na zdjęciach.

            7 Stern brau Prager Dunkles:
            -piana: gęsta
            -kolor: ciemny(gęsty) jak nazwa wskazuje :]
            -smak: czuć gorycz, i taki posmak jakby było palone czasem jak zbyt długo w ustach lekko czuć alkohol
            -gaz: w miarę w porządku choć dla mnie ciut za dużo
            -ciekawy zapach
            Attached Files
            Last edited by mackz; 07-09-2009, 20:57.

            Comment

            • k_k_s
              Senior
              • 02-2005
              • 193

              #7
              Obecnie mają Bocka (bardzo dobry), Helles (bardzo dobre), Hempf (pff!), Chili (ktoś wie jak to jest robione? zdecydowane przegięcie, jakby ktoś kilo pieprzu wsypal), Bamberger Rauchbier (czuć samą wędzonkę, w Bambergu by tego nie podali), Prager Dunkles (nietestowane) i Marzen (spoko).

              Ogólnie knajpa klimatyczna, z dobrym jedzeniem i sprawną obsługą, zawsze pełna. Niestety z kuchni tak wali tłuszczem, że ciuchy do prania.

              Comment

              • dominik_n
                Junior
                • 11-2010
                • 2

                #8
                Oj, niesamowite wspomnienia - pyszny Märzen i Dunkles, który miałem przyjemność kosztować. Przyznaję, że trafiłem na ten browar po tym właśnie wątku.
                Pozdrawiam, dominik_n

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Jeden z najciekawszych browarów restauracyjnych w Wiedniu. Powstał w 1994 r., a mieści się w ogóle w bardzo klimatycznej dzielnicy (oczywiście numer 7) z wieloma uliczkami i knajpkami. Ulica Siebenstern jest akurat jedną z główniejszych - jeździ nią tramwaj. Ale cały lokal mieści się częściowo poniżej poziomu ulicy, a częściowo w ogrodzie, więc niewielki ruch i tak nie przeszkadza. Oczywiście browar serwuje 7 piw, w tym jedno zawsze ma charakter specjalnego. Obecnie jest to Sommerbock (koźlak letni) - ciekawa, choć nieskomplikowana wariacja słodko-goryczkowo-alkoholowego bocka w tonacji słonecznej z brzeczki 16,5 stopniowej i 6,1% alkoholu. Browar na każdą porę przygotowuje inny rodzaj koźlaka: Osterbock, Maibock, Sommerbock, Herbstbock, Weihnachtsbock i Bamberger Winterbock.
                  Conrad Seidl (austriacki krytyk piwny) zalicza 7 Stern Bräu do najlepszych w Wiedniu, natomiast Michael Jackson (brytyjski krytyk piwny) uznał swego czasu piwo Prager Dunkles za jedno z najlepszych piw warzonych w Austrii. Aktualne ceny:
                  Attached Files

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    To miał być lokal na "pokolacji", ale - ponieważ w 1516 nie wyszło - stał się główną atrakcją wieczoru i uratował nasze przemarznięte truchła.
                    Z zewnątrz niepozorny, ale jak ktoś wie, czego szuka, to znajdzie. Przy wejściu oryginalny butelkomat (taka XXI-wieczna wersja "okienka"), choć ja wolałbym kupić piwo na wynos bardziej tradycyjnie.
                    Piątek wieczór, więc całkiem sporo ludzi, nawet druga, boczna sala, dość luźna, w miarę wieczoru zapełnia się wielojęzyczną klientelą. Wystrój niezbyt wyszukany, ale pasujący do klimatu bezpretensjonalnego browaru.
                    Jak na Wiedeń miła i sprawna obsługa, całkiem smaczne jedzenie, o ile ktoś lubi kuchnię germańsko-piwną. Moja czosnkowa zupa-krem była smaczna, choć wszyscy czuliśmy ją jeszcze dwa dni później... .
                    Wienerschnitzel również dał radę, małżonka jadła ragout z... kozicy (Gams - pan kelner tłumaczył, że to taka koza, tylko dzika ), a młody jakieś kiełbaski.
                    Spory wybór piwa, opiszę je niebawem we właściwym miejscu, bardzo przypasował mi ciemniak i sezonowy Winterbock, ten drugi, niestety, był tylko na miejscu.
                    Lokal wart polecenia, zwłaszcza, gdy ktoś po przegonieniu przez wiedeńskie muzealia i pomnikalia chciałby odpocząć przy smacznym piwie.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Wpadłem tam głównie na obiad, bo słyszałem, że nie jest drogo. Dużo Polaków. Jak zobaczyłem 6,90 ojro za drugie to się ucieszyłem. Rachunek był jednak inny. 12 za obiad to dla mnie ciut za dużo. Nie zarabiam jak reszta strefy euro.
                      Last edited by e-prezes; 16-08-2020, 20:29.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎