Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Jihlava, Vrchlickeho 2, Pivovarska Restaurace

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Jihlava, Vrchlickeho 2, Pivovarska Restaurace

    Jak się okazuje posiadanie firmowej restauracji w czeskich browarach średniej wielkości jest raczej wyjątkiem. Jihlava i jej Pivovar Jezek pod tym względem mają się czym pochwalić. Restauracja urządzona bezpośrednio na terenie browaru posiada ogródek na kilkadziesiąt miejsc gdzie w cieniu drzew tłumnie przesiadują miejscowi. Rewelacją jest fakt, że w skład terenu restauracji wchodzi plac zabaw dla dzieci więc przychodzi się do tej knajpy całymi rodzinami co jest rzeczą dość rzadko spotykaną...W ofercie 5 rodzajów piw: (svetle 10, 11 i 11 kvasnicove, 12, tmave 10). Oczywiście rządzi kvasnicove, smakowo lepsze niż svetle z niejednego minibrowaru. Tu też kolejny wyjątek bo kvasnicove które próbowałem w Smichovie i w Prerovie niczym nie zachwycały a Jihlavskie przeciwnie. Ciekawą rzeczą było bezpośrednie porównanie jedenastki kvasnicovej i tej zwykłej: różnica kolosalna! Ceny jedzenia kształtowały się na średnim poziomie 15 pln za drugie danie, piwo duże średnio 2,40 pln. Zaskakująca była potężna wielkość porcji co dobrze świadczy o lokalu. Generalnie świetne miejsce - polecam!
    Last edited by docent; 18-06-2006, 08:21.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Jeżek w obecnej formie nieco bezpłciowy, co nie znaczy, że zły. Kvasnicove tylko ciut lepsze od zwykłej 11-tki. Wydawało mi się, że czytałem opisy, jak to teraz Jeżek mocno chmieli swoje piwa, a tu d..., nic z tego. Ale wypić można bez obrzydzenia. Cena za obydwie 11-tki to 23 Kc.
    Pomimo zamknięcia kuchni w niedzielny wieczór (na godzinę przed zamknięciem lokalu) zaproponowano, że nam coś jeszcze mogą przygotować. Może dlatego, że kelnerka już mnie rozpoznała, gdy dzień wcześniej odmówiłem jej kolejnego piwa, tłumacząc, że po następnym będę już pijany Miły gest, z którego skorzystaliśmy ze smakiem.
    Last edited by Pendragon; 13-09-2012, 09:00.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎