Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Krynica 1 / Krynica 1 Luxe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Krynica, Krynica 1 / Krynica 1 Luxe

    Butelka firmowa 0,5 litra, z tłoczonymi napisami, alkohol 3,5 %, ekstr.11%,
    import prywatny, cena 1220 rubli białoruskich, browar z Mińska
    Kolor -jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała, kożuszek utrzymywał sie długo
    Zapach - słodowo-chmielowy, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - słodowo-chmielowy, lekko słodkie na początku później coraz słodsze (w składzie cukru brak),
    nuty chmielowe wyraźne,średnia goryczka.
    Wypijalne ale bez rewelacji. Kapsel firmowy (na wszystkich piwach identyczny)

    W moim "zbiorze" piwo nr. 596 / 417 opisane / 320 - moje nowe na forum

    Czy piwo nazywa się KRINICA czy KRYNICA nie wiem. Na etykietach są napisy po białorusku i rosyjsku. Różne. Wrzuciłem do galerii ( opakowania) fotkę 3 piwek. Niech wypowie sie fachowiec, jaka jest poprawna nazwa.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Gopher
      Senior
      • 10-2007
      • 450

      #3
      Krynica, Krynica 1 Lux

      Butelka firmowa 0,5 litra, z tłoczonymi napisami, alkohol 4,0 %, ekstr.11%
      Piana krókotrwała, kolor jasny. Piwo zaskoczyło mnie in plus. Bardzo mi smakowało.
      Kapsel firmowy. Otrzymane od znajomej z Białorusi.
      Attached Files
      Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        zakupione za niecale pół euro, dobre, świetnie gasi pragnienie, lekkie, dobrze wyczuwalna goryczka, za bardzo nagazowane, piana takze szybko opada, od powyższej wersji zmienił sie chyba tylko kapsel, który obecnie jest czysty
        Last edited by sibarh; 04-09-2012, 20:05.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Kapsel jest. Taki sam jak wcześniej.
          Piana biała, całkiem wysoka, zwarta i trwała.
          Wysycenie średnie.
          Kolor blady. Taki blady, jak człowiek, który źle się czuje .
          Smaku mało - neutralny. Nie ma w nim nic złego, ale dobrego też nie ma. Jakieś echa orzecha.
          Lepsze niż kompot i mineralna, i coolery.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualne foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Albo sibarh zamieścił zdjęcie nie tego piwa, albo znów zmieniono etę. u mnie jest bez dopisku "LUX". Kolor ładny, złoty, przejrzysty. Gaz w normie, nie zapychający, słabo widoczny. Piana nieduża, utrzymująca się dość krótko. W smaku jednak czuć jakieś niesłodowe dodatki, puste w smaku i bez goryczki. Butelka na kapsel odkręcany, ale odkręcić go to trzeba by mieć ręce ze stali.
              Liczyłem, że jeden z niekomercyjnych browarów w BY będzie reprezentował jakiś sensowny poziom a tu zupełnie słabo.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎