Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Löwenbräu, Hefe Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Löwenbräu, Hefe Weissbier

    Piwo pszeniczne. 5,2 % alkoholu - puszka. Cena 5,9 zł
    Lekko mętne, średnio żółte.
    Zapach - niewyczuwalny.
    Smak - trochę cierpkie, nic szczególnego.

    Ocena: 4.

    Dziwi mnie, że podczas ostatniego pobytu w Niemczech nie widziałem tego piwa, chociaż z tego browaru piłem różne ale z pszenicznym się nie spotkałem.

    Czyżby nowa produkcja, koledzy z Niemiec, wiecie coś więcej?
  • Qbric
    Senior
    • 04-2001
    • 427

    #2
    gut

    Piwo przywiózł mi kolega. Ma piękną pomarańczową puszeczkę (chyba nie pomyliły mi się odmiany?) a w niej mętną zawartość. Miły, ciekawy zapach. Smak: mój ulubiony, broń Boże nie za słodki, idealny. Jestem fanem "mętnych" piw. Woltaż: 5.2% - w sam raz.
    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Piwo jednak trochę mniej smaczne od znanych mi, dostępnych na polskim rynku marek, czyli przede wszystkim od Paulanera i Franziskanera. Ale złe na pewno też nie jest!

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Lowenbrau, Lowen Weisse Hafe Weisbier

        Nowość z Browaru Lowenbrau (można wejść na stronę www.loewenbraeu.de).
        Zakupine w Świecie Piw na Polnej ( 7,85 za 0,5 L). Nowy wzór etykiety.
        Zapach piwa drożdżowy, piana biała , nieregularna, znika zbyt szybko, gazowanie przyjemne ,drobne bąbelki, smak drożdżowy z nutkami owocowymi, orzeźwiające, kolor miodowo -złocisty, mętne, lekko kwaskowe. Alk, 5,2 %, eks. 11,8 st.
        Kapsel pusty.

        Comment

        • mario123
          Senior
          • 01-2003
          • 250

          #5
          Odp: Lowenbrau, Lowen Weisse Hafe Weisbier

          LoewenWeisse Hefe-Weissbier,
          Pierwszy raz spotykam to Monachijskie piwo, zakupilem dzisiaj puszkowe w delikatesach Bomi w centrum Madison w Gdansku za okolo 6,50 zł. (puszkowy Paulaner - ponad 7 zł.).
          Jaśniejsze od Franciszka, nieco mniej nagazowane, piana mniejsza i krócej trzyma. Ale w sumie przyjemny rasowy pszeniczniak. Mam wrażenie, że pozostawia nieco miodowy posmak.

          Comment

          • mario123
            Senior
            • 01-2003
            • 250

            #6
            Odp: Odp: Lowenbrau, Lowen Weisse Hafe Weisbier

            Zapomniałem dodać, że zapach też mniej intensywny, niż u Franciszka.

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Dość mocno, jak na pszeniczniaka, zaakcentowana goryczka. Przy głębszym łyku niestety wydaje się być wyraźnie wodniste. Piana bardzo ładna, drobna i sztywna. Zapach wyraźny pszeniczny, niczym się nie wyróżniający wśród pszeniczniaków.
              Jak dla mnie pszeniczny niedosyt. Daję 3.
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                #8
                Kupiłem w L'eclerku na Ursynowie. Rzeczywiście jest lekko wodniste, ale poza tym całkiem znośny. Mocny zapach, "potężna" piana. Dla mnie 4-
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Piwo niezłe, ale nic poza tym. Zgadzam się ze Slavoyem, że jest dość ubogie w pszeniczne smaczki, ładna piana i aromat, nagazowanie wystarczające. Bliżej mu do Erdingera, niż "Obołonia", w którym znacznie bardziej zaakcentowane są owocowo-drożdżowe nutki jakie lubię.
                  Przypomnę zainteresowanym, że w Płocku w Kauflandzie trwa obniżka ceny - puszka 0,5 litra kosztuje 2,99 zł (termin przydatności do spozycia grudzień 2005)
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Mi ta ubogość pszenicznych smaczków bardzo przeszkadzała. Piwo było zbyt płaskie. O ile piwo oktoberfestowe z tego browaru uwielbiam, to pszeniczniaka już nie kupię jeśli będę miał do wyboru inne.

                    Comment

                    • jwojtynski
                      Member
                      • 12-2005
                      • 88

                      #11
                      kupiłem w markecie w Wiedniu, puszkowe. Jeśli chodzi o smak, z początku podchodziło mi gumą do żucia - nie myślałem że coś takiego jest możliwe w piwie - kolega zaś stwierdził że smakuje jak leki, a pszenicę lubi... jest tyle weizenów, po co pić Loewenbraeu ;]

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Puszkowe, identyczna grafika jak na butli. Kupione poniekąd z desperacji - nic lepszego nie było. Potem przeczytałem wątek i przystąpiłem do puszki z ciężkim sercem. No i popatrzmy.
                        Kolorek obiecujący - w miarę mętny, żółtobrązowy, właściwie mogło to by być ciemne, gdyby ciemne nie było naprawdę ciemne w tym browarze
                        Piana: obfita, kożuszek dość trwały
                        Gaz: w normie
                        Zapach: wyraźny, goździkowo-bananowy
                        Smak: rzeczywiście ciut wodniste. Ale tylko ciut. Poza tym klasyczna mieszanka cytrusowo-goździkowo-bananowa, może trochę zbyt słodkie.
                        Lepsze niż poprawne, nawet niezłe. Co prawda jest tyle lepszych pszeniczniaków, ale z braku laku...
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Albo się poprawiło, albo na Szwajcarię lepsze robią. Bardzo dobry pszeniczniak - chyba najlepszy jaki piłem z puszki (sic!)... znaczy przelałem, ale był z puszki.
                          Mocna czwórka.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            #14
                            Konsumuję zakupioną w Austrii wersję puszkową. Kolor bardzo mętny rudo-pomarańczowy. Zapach dość intensywny, niby typowy jak dla hefe-weizenów, ale jakiś taki pospolity, mdły, nie zachwyca. Smak OK, ale tylko OK. brakuje mu głębi, goryczka nieco za bardzo zaakcentowana, a typowych akcentów bananowo-goździkowych jest za to za mało. przyzwoite, nic więcej, ot takie piwo na 3-3,5, jakością przypominające pszeniczną Łomżę czy też kauflandowego StephansBraua. A wersja puszkowa wygląda tak:
                            Attached Files

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #15
                              ekstrakt 11,8°, alk. 5,2%

                              barwa: mętne złoto
                              piana: ładna, drobnobąbelkowa, trwała, gęsta czapa
                              zapach: klasyczny, pszeniczny, bananowy, cytrusowy, lekko drożdżowy
                              smak: lekki słodowo-kwaskowy, lekki banan, silne i wyraźne cytrusy, brak goryczki
                              gaz: odpowiedni

                              Średniak
                              Attached Files
                              LP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎