Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Liefmans, Goudenband

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    Liefmans, Goudenband

    Browar Liefmans znajduje się w Oudenaarde - mieście, w którym warzy się tradycyjne, flamandzkie specjały.
    Piwo z mojego archiwum z piwnej pielgrzymki do Belgii (2006).
    Wspaniała Gandawska knajpa Het Waterhuis aan de Bierkant, butelka 0,375l, piwo podano w małym, gustownym kufelku.
    Piwo typu oud bruin, Alc. 8%.
    Kolor brązowy wpadający w ciemny bursztyn, klarowne.
    Piana szybko opadająca, biała, głośna(!).
    Zapach mocno owocowy - wiśniowy, słodki i zarazem jakby kwaśny (drażnił nozdrza jak winny ocet).
    Smak słodki i kwaśny - bardzo fajnie scharmonizowany. Czuć odrobinę karmel. Końcówka lekko słodka, gorzka i ściągająca.
    Nagazowane solidnie. Świetnie to wszystko poukładane!
    Dziwne są te piwa i jednocześnie wyśmienite. Wspaniałe na lato.
    Na tej papierowej owijce wyczytałem, że jest to wielokrotny medalista wielu piwnych konkursów. Michael Jackson napisał o tym piwie, że jest to najlepsze brązowe piwo na Świecie.
    Attached Files
    Last edited by pezet; 26-06-2006, 10:00.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Przedmówca opisał to piwo tak jak moje wyglądało i smakowało, nie będę się w takim razie powtarzał.
    Dodać tylko chciałem że piwo ma termin do spożycia 12.2019 !
    Last edited by Gringo; 29-08-2010, 08:23.

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Kolor - brąz z czerwonymi przebłyskami pod światło, ciemniejszy niż na zdjęciu pezeta.
      Piana - na początku obfita, szybko opada do kołderki, jest dość gęsta.
      Zapach - intensywny, sporo owoców (wiśnia z pestką, jabłko), z jednej strony karmel i jakby brązowy cukier, z drugiej wyraźnie kwaśny - ocet winny albo słodowy, wyczułem jeszcze lekkie korzenne nuty. Bukiet bardzo bogaty, nie starcza mi nosa i skojarzeń, żeby wszystko opisać.
      Smak - spod kwaśnych nut kojarzących się najbardziej z kwaskowym zielonym jabłkiem nieśmiało wygląda lekka, karmelowa, może też trochę likierowa słodycz. Potem robi się cierpko, wytrawnie, wchodzą akcenty winne. Całość jest świetnie zbalansowana - pomimo, że kwaskowość tego piwa jest dominująca w smaku to nie przysłania innych smakowitych nut.
      Wysycenie - dość wysokie.
      Opakowanie - nieco inny wzór niż na zdjęciu pezeta, u mnie na owijce jest jeszcze nadrukowany "podpis".

      Kupione za ok. 13zł w Auchan.
      Żałuję, że kupiłem tylko jedną butelkę. Jest to niewątpliwie jedno z najciekawszych ale i najsmaczniejszych piw, jakie było mi dane spróbować.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • Snus
        Senior
        • 03-2008
        • 128

        #4
        Może mi się trefna butelka trafiła, ale raczej nie zepsute, bo z gazem i termin ważności do lutego 2021.

        Straszny kwasior jak na piwo. Jakby to sprzedawali pod nazwą Cydr Strong to bym może powiedział, że to nadaje się do picia. Ale półce z piwami to raczej nie powinno stać.

        Przeliczeniowo 25 zeta za 0,75l mnie to nieporozumienie kosztowało.

        Z pozytywów:
        Fajna naklejka na butelce i jeszcze lepsza owijka.

        Polecam na prezent dla znajomego snoba, którego nie lubimy.
        Last edited by Snus; 02-03-2012, 15:06.
        Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

        Comment

        • Snus
          Senior
          • 03-2008
          • 128

          #5
          I opakowanie w wersji aktualnej. Papierek odwinięty z butelki.
          Attached Files
          Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

          Comment

          • szczawik
            Senior
            • 09-2011
            • 103

            #6
            Właśnie piję to cudo. Warka z 2011 roku, data do marca 2021 . Opakowania jak na zdjęciu powyżej, bardzo stylowe, choć w sumie bym wolał, by nie owijano tego ręcznie w papier i kosztowałoby o 1 zł mniej.

            Kolor ładny, wiśniowo-brązowy, w szklance pływają drożdżowe farfocle, lekko mętne.
            Piana - jestem chyba kiepski w nalewaniu, ale piana b. słaba, znikła jak w coli po paru sekundach.
            Zapach - piękny, owocowy, mocno winny, ale chyba mniej niż w np Duchesse de Bourgogne, czuć więcej słodu, lekką czekoladę, jakby rum (którego zapachu nie lubię, ale tu się świetnie komponuje), lekka słodycz, podoba mi się i to bardzo. Po ogrzaniu mniej kwaśny, a zaczyna się wybijać coś co kojarzy mi się jakby z sosem sojowym czy czymś w tym stylu.
            Wysycenie - dość wysokie, ale w sumie czyni to piwo bardziej pijalnym.
            Smak - niezwykła kompozycja, mocno kwaśne, w taki trochę winny sposób (ale też lekko lambicowy) potem dość słodkie z mocno rodzynkowymi czy może też lekko czekoladowymi posmakami. Wyczuwalna jest też lekka goryczka. Jak na 8% alko piwo wchodzi bardzo lekko, choć czuć pewną gęstość. Im cieplejsze, tym mniej kwaśne (choć może kubki się przyzwyczaiły), a wyczuwalne robią się nuty jakby drewniane, skojarzenia mam z sosem sojowym albo ciemnymi destylatami.

            Baaardzo ciekawe piwo. Polecam!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎