Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

InBev Belgium, Leffe 9

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    InBev Belgium, Leffe 9

    Trzymam się zastanego nazewnictwa, jednak Abbaye de Leffe nie jest nazwą browaru, a marką. Produkowana przez Interbrew. Kiedyś robili je w browarach: Union i Hoegaarden. Jak jest aktualnie - nie wiem.

    Leffe 9 to nowość. Otrzymałem w prezencie od znajomej, która przywiozła je z Belgii. Alkoholu 9%, buteleczka 0,33l.

    Kolor bursztynowy, głęboki. Gaz spory, nawet burzliwy. Piana niska, gęsta i bardzo trwała. Zapach cierpkawo-pszeniczno-korzenny. Taki sam smak: spora wytrawność, przeniczne posmaki. Jednak pod koniec picia stało się mdławe. Rada - pić schłodzone i zbytnio się nie rozwlekać. Ogólnie - ciekawe, mocne, jasne piwo górnej fermentacji.
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Parametry j.w., kupione w Antwerpii.
    Bursztynowe, umiarkowanie nagazowane, piana wysoka ale dosyć szybko opada, cienki dywanik zostaje do końca.
    Zapach owocowo-winno-słodowy.
    Smak owocowo-słodki z rozgrzewającym woltażem. W posmaku leciutka goryczka, pewnie i od chmielu i alkoholu. Ciekawe piwko, ale dla mnie za słodkie i ciężkie w smaku.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #3
      Ja preferuję większe pojemności
      Leffe 9 - 0,75 l przywiezione z Francji. Ciemno bursztynowa barwa, bardzo fajna gęsta - śmietanowata piana ale niestety szybko redukująca się do dziurawego dywanika. Intensywnie goryczkowe i równocześnie słodko ciężkie, zbyt ciężkie jak na tak słabą zimę AD 2007.
      Attached Files

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Piwo kupione w małym spożywczaku przy placu Luksemburskim w Brukseli za 1,15€.

        Kolor: Miedziany, minimalnie mętny (drożdże ładnie trzymają się dna).
        Piana: Bardzo wysoka, ciężko jest zmieścić piwo w pokalu.
        Zapach: Bardzo silny, owocowo-winno-drożdżowy. Poza tym dobrze wyczuwalne przyprawy i alkohol. Cudny.
        Smak: Czuć przede wszystkim gęstość i naprawdę potężny alkohol. Potem pojawia się wyraźna słodycz i owocowo-drożdżowe smaczki, a do tego lekka cierpkość.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu lzkamila, tyle że zniknęła filia aluminiowa z szyjki. Jest to po prostu standardowa etykieta Leffe, wzbogacona u dołu o "9" i granatowy pasek. Do tego dedykowany, granatowy kapsel.
        Uwagi: Trochę rozczarowuje, bo za słodkie i o wiele zbyt alkoholowe. Leffe to wprawdzie piwa koncernowe, ale trzymające bardzo wysoki poziom. "9" odstaje niestety od kosztowanych już Brune, Blonde i Radieuse. Mam nadzieję, że Triple mnie nie zawiedzie.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Kolor: Bursztynowy i klarowny. Taki trochę koźlakowy.
          Piana: Wysoka, drobnobąblowa. Po kilku minutach opada do grubej powłoki mocno brudząc szkło. Cienka powłoka zostaje do końca.
          Zapach: Intensywny, czuć już przy nalewaniu. Owocowo-słodowy z delikatnym chmielowym tłem, które później zanika na korzyść owoców. Ładny.
          Smak: Słodki, karmelowy początek miesza się z posmakiem belgijskich drożdży. Później czuć średniej mocy goryczkę, a posmak jest delikatnie pikantny. Alkohol nie wyczuwalny, ukryty słodyczą.
          Wysycenie: Średniowysokie, lekko piecze. Później łagodnieje.
          Opakowanie: Jak na fotce lzkamila, tylko bez sreberka.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Kolor: Bursztynowy
            Piana: Przyjemna dla oczu za Kwadri zostaje do końca
            Zapach: Bukietu drożdżowo- owocowego
            Smak: Podniebienie drażni przyjemny goryczkowy posmak
            Opakowanie: 0,75 etykieta trochę inna jak na zdjęciu lzkamila, co zresztą widać
            Uwagi: Kupując, czy otwierając to piwo mamy świadomość mocy alkoholu (9%) także jak dla mnie wyborne w swoim gatunku
            Attached Files
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            • KajusAnt
              Senior
              • 02-2013
              • 347

              #7
              Piwo ma nową nazwę Rituel 9*, reszta bez zmian.
              Attached Files

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Intensywny aromat fenolowo (przyprawowo)-estrowy, bananowy, słodowy, trochę ziołowy. Owocowo-słodki. Smak taki, jak aromat: słodki, mocny. Piwo jest bardzo ciężkie, treściwe. Alkohol nawet nieźle ułożony, acz piję butelkę na granicy przeterminowania, więc miał czas, by się ugrzecznić; niemniej jest wyczuwalny przy przełykaniu poprzez przyjemne rozgrzewanie w przełyku. Przyjemne piwo do powolnego sączenia w zimny wieczór.

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  #9
                  KOLOR: ciemnozłoty, idealnie klarowne.
                  PIANA: drobnopęcherzykowa o kolorze złamanej bieli; obfita, dość trwała, pozostająca na szkle.
                  ZAPACH: przyjemny aromat moreli, jabłek, przypraw, a także nieco ziołowości i biszkoptów oraz nuta alkoholowa.
                  SMAK: duża słodowość, treściwe, początkowo słodkie z nutami owocowo-przyprawowymi, a także ziołowymi. Finisz z lekka goryczką i nuta alkoholową, która po ogrzaniu zaczyna trochę przeszkadzać.
                  WYSYCENIE: średnio wysokie.
                  OGÓLNIE: nie jest to złe piwo, jednak jak na Belgię to co najwyżej przeciętne. Głównie w degustacji przeszkadza spora alkoholowość pojawiająca się w smaku. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 11/12/19.
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎