Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Podwale 6-7, C. K. Browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • masumi
    Senior
    • 08-2001
    • 289

    Podwale 6-7, C. K. Browar

    Browar C.K.
    Browar powstał w 1996 r. w piwnicach u zbiegu ulic Podwale i Karmelickiej (przy Teatrze Bagatela). W jednym lokalu funkcjonują: Pub-Mini Browar; Restauracja; Night Club.
    Warzą piwo: Kaiser Bier - jasne pilzneńskie, Ingwer Bier - imbirowe, Doppel Bier - ciemne. Nie dowiedziałem sie o zaw. alk. z braku konkretnych ludzi. Ceny za 0,5l.: Kaiser = 4,90; Ingwer i Doppel = 5,90. Drogo (jak dla mnie, ale spożyłem).
    Podstawki ,takie same jakie były, są dostepne w browarze. Etykiety i szkło z 1997 r. niedostępne. Obsługa nawet nie wiedziała o istnieniu tychże.

    Masumi
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Re: Kraków

    [QUOTE]masumi napisal/a
    [B]Browar C.K.
    Browar powstał w 1996 r. w piwnicach u zbiegu ulic Podwale i Karmelickiej (przy Teatrze Bagatela). W jednym lokalu funkcjonują: Pub-Mini Browar; Restauracja; Night Club.
    Warzą piwo: Kaiser Bier - jasne pilzneńskie, Ingwer Bier - imbirowe, Doppel Bier - ciemne. Nie dowiedziałem sie o zaw. alk. z braku konkretnych ludzi. Ceny za 0,5l.: Kaiser = 4,90; Ingwer i Doppel = 5,90. Drogo (jak dla mnie, ale spożyłem).
    Podstawki ,takie same jakie były, są dostepne w browarze. Etykiety i szkło z 1997 r. niedostępne. Obsługa nawet nie wiedziała o istnieniu tychże.

    W moim przypadku na dobrych chęciach się skończyło. Nawet nie zdążyłem dojść do baru, bo ilość decybeli serwowanych z głosników przekraczała dawkę śmiertelną
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      C.K. Browar

      Decybeli było istotnie sporo, ale wytrzymaliśmy. Wystrój, jak i atmosfera się nam podobała. Piwka do wytrzymania: Jasne 3,10/0,3, 4,9/0,5, 9,8/1,0 i 29 za rurę piwa (w rurze 6 dużych i jedno małe - dostajecie na stół wraz z kranikiem i można sobie samemu radzić), Imbirowe, odpowiednio: 3,6 zł, 5,9, 11,8, 35,50.

      Comment

      • Tajemnicamoja
        Junior
        • 12-2001
        • 6

        #4
        C.K

        w C.K najbardziej podoba mi się tuba. Jest to 1m piwa za 30 zł. Coś extra.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Re: C.K

          Tajemnicamoja napisal/a
          w C.K najbardziej podoba mi się tuba. Jest to 1m piwa za 30 zł. Coś extra.
          Jeśli wymyślili to w C.K., to mają już naśladowców. Dwa dni temu kupiłem w Carrefour metr Faxe Premium. Długa tuba, a w środku sześć puszeczek. Wspaniały gadżet. Aż szkoda otwierać
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            C. K.

            Byłem w ostatnią sobotę, obok Imbirowego i Jasnego także: Marcowe - 3,5 zł/ 0,33l, 5,4 zł/ 0,5 l, 10,8 zł/ 1 l oraz 32,40 za rurę i Weizen, odpowiednio: 4,2 zł, 6,9 zł, 13,8 zł, 41,40 zł.

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Re: Re: C.K

              slavoy napisal/a


              Jeśli wymyślili to w C.K., to mają już naśladowców. Dwa dni temu kupiłem w Carrefour metr Faxe Premium. Długa tuba, a w środku sześć puszeczek. Wspaniały gadżet. Aż szkoda otwierać
              Wiem, że w Libercu w Svijanskiej Gospodzie podają w rurze 2,5 litra piwa za około 80 koron.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #8
                I za to Czechów lubię - 2,5 litra za ok. 9 złociszy
                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • celt_birofil
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 09-2001
                  • 4469

                  #9
                  Ale to już było

                  W temacie "Kraków" lokal ten został gruntownie omówiony
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    A czy w Krakowie są sklepy z jakimiś piwami z małych polskich browarów???
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • wartburg
                      Gość
                      • 03-2002
                      • 95

                      #11
                      CK Browar

                      Bylem wczoraj w CKBrowar i nie poleca. Srednio. Napalone. PIwko jakies dziwne. Mieli ze swojego wyrobu imbirowe i pszeniczne. Posmaczek jak po zgnilych jajkach. (Tak jak bym pil Zubera). Moze to wina wody. Ale ogolnie bez rewelacji.
                      Wartburg

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Ja też byłem wtedy w C.K. i mam odmienne wrażenia. Zadymione tak ale to w końcu piwiarnia. Podobały mi się duże przestrzenie. CO do piwa to według informacji które ja uzyskałem było tylko jasne i imbirowe . Jasne smakowało jak jasne więc na pewno nie było pszenicznym. Smak bardzo orzeźwiający, świetne przy gorącej pogodzie jaka panowała na zewnątrz. Imbirowe wręcz znakomite. Zupełnie odmienne od tego co dotychczas piłem. Chodziliśmy tam z żoną wieczorami codziennie. Jedyne zastrzeżenia to bardzo głosna muzyska (same "przeboje" z mtv i dyskotek) i niestety duża liczba młodocianych złodziei i dilerów bez skrempowania załatwiających swoje bandyckie sprawy. I płatna toaleta - to koszmar. Ale ogólnie dla piwa i wnętrz polecam.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          #13
                          CK Browar

                          W sobotę gościłem w tej knajpie.
                          Z tego co tu przeczytałem myślałem że będzie gorzej.Muzyka nie była taka głośna.Za to był wielki ekran,na którym można było ogladać mecze.
                          Piwa były dostępne tylko 2.Jasne i Imbirowe.Jasne było pycha.Natomiast Imbirowe jak dla mnie trochę za słodkie.
                          Knajpa godna polecenia.Na pewno tam jeszcze nie raz zawitam.
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19163

                            #14
                            zythum napisał(a)
                            Ja też byłem wtedy w C.K. i mam odmienne wrażenia.
                            niestety mam wrazenie, ze poza piwem to nie ma w tym lokalu czego szukac. obsluga fatalna - czekalem z pania mego serca, by jej zareklamowac imbirowe pol godziny i nie doczekalem sie piwa, mimo, ze przy barze zapeniano mnie, iz nam doniosa; muzyka - trudna do strawienia dla mnie, ale ujdzie, byle ciszej; ale jagordzy jest ten klimat wiejskiej speluny - dym, podejrzane typy...
                            bylem tam raz i wybieram sie jeszcze... do trzech razy sztuka

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              Podwale 6-7, C. K. Browar

                              masumi napisał(a)
                              Browar C.K.
                              Browar powstał w 1996 r. w piwnicach u zbiegu ulic Podwale i Karmelickiej (przy Teatrze Bagatela). W jednym lokalu funkcjonują: Pub-Mini Browar; Restauracja; Night Club.
                              Warzą piwo: Kaiser Bier - jasne pilzneńskie, Ingwer Bier - imbirowe, Doppel Bier - ciemne. Nie dowiedziałem sie o zaw. alk. z braku konkretnych ludzi. Ceny za 0,5l.: Kaiser = 4,90; Ingwer i Doppel = 5,90. Drogo (jak dla mnie, ale spożyłem).
                              Podstawki ,takie same jakie były, są dostepne w browarze. Etykiety i szkło z 1997 r. niedostępne. Obsługa nawet nie wiedziała o istnieniu tychże.

                              Masumi
                              To dziwne ze C.K. nie ma osobnego tematu, bo chyba zasługuje na takowy. Dlatego pozwalam sonie go zamieścić, a jako zagajanie zamieszczam wypowiedź Masumi.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎