Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

skup butelek i skrzynek Wrocław

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Koral
    Junior
    • 06-2006
    • 11

    skup butelek i skrzynek Wrocław

    hej
    mam pytanie: gdzie we Wrocławiu można sprzedać butelki po piwie i skrzynki w jakichś rozsądnych cenach ?
    bo np w skupie na bystrzyckiej dają tylko 10 gr za butelke i 30 gr za skrzynkę :/

    chodzi mi o to żeby cena była taka sama jak kaucja (zwykle 35 gr) oczywiscie są to butelki zwrotne, ale bez paragonów

    tam gdzie do tej pory sprawdzalem (gdzie indziej niz tamten skup) to skupują albo po zanizonych cenach (10-20 gr) i to nieraz nie wszystkich typów (chociaż mają je w sprzedaży) albo w ogóle nie skupują
    udalo mi sie kilka szt. warek i tatr sprzedac w zabce po 35 gr
    poza tym prawie zalatwilem sobie zbyt na eurobutelki (np. po książęcym) tez po 35 gr

    chodzi mi głównie o okocimy (w tym karmi) - jest na nich nawet napisane - "butelka zwrotna kaucja 35 gr"

    oraz skrzynki głównie te na 20 butelek (4x5), ale mam tez troche na 12 (3x4) na skrzynkach nie ma zadnych nadruków (kolory - biały, pomarańczowy i zielony)
    na nie nie znalazlem nic poza tymi 30 gr w skupie

    wychodzi na to ze skrzynka stoi taniej niz butelka

    znacie jakies takie miejsca ?
    moga to byc sklepy gdzie przyjmuja tylko kilka szt. butelek naraz
    ew. jakis wiekszy skup (bo mam ok 20 skrzynek)
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koral
    chodzi mi głównie o okocimy (w tym karmi) - jest na nich nawet napisane - "butelka zwrotna kaucja 35 gr"
    Z tym nie powinno być większych problemów, choć może będziesz musiał zaakceptować trochę niższą cenę niż 35 gr.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Koral
    oraz skrzynki głównie te na 20 butelek (4x5), ale mam tez troche na 12 (3x4) na skrzynkach nie ma zadnych nadruków (kolory - biały, pomarańczowy i zielony)
    na nie nie znalazlem nic poza tymi 30 gr w skupie
    Z tym może być większy problem. Te zielone na 20 butelek są od Euro, białe i pomarańczowe są prawdopodobnie od mineralki i z tymi będzie problem. Z kolei te na 12 but. są od win owocowych. Problem jest taki, ze tych ostatnich transporterów jest na rynku od groma, i dlatego kosztują po 30 gr, bo często mogą iść tylko na przemiał. Jest ich po prostu na rynku więcej niz potrzeba. Wielu producentów nalewek przeszło na butelki bezzwrotne, które zamiast transporterów są po prostu foliowane. Podobnie z mineralką, ciężko uświadczyć w sklepie but. szkalną, wszystko praktycznie w PETach.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
      Podobnie z mineralką, ciężko uświadczyć w sklepie but. szkalną, wszystko praktycznie w PETach.
      Jeszcze Staropolanka całe szczęście, że robi.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        u nas jest podobnie. sklepy przyjmują te co mają, ale zwykle w ilościach śladowych, skupy nie przyjmują teraz nic z op. szklanych. jak się trafi punkt gdzie można oddać to po 5 gr za Euro czy 20 gr za koncerniaki, skrzynek nie próbowalem, bo mi się przydają.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
          Jeszcze Staropolanka całe szczęście, że robi.
          Ja nie mówię, ze nie robi, tylko na jaką skalę i w ilu sklepach można kupić.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Koral
            Junior
            • 06-2006
            • 11

            #6
            a te euro to w sklepie - koles powiedzial ze bierze dowolne ilosci po 35 gr bo obracaja duzymi ilosciami takich browarow
            jutro tam ide je sprzedac

            a w skupach to skupuja:
            butelki po wszystkich piwach i wódce (0,5 i 1l, tylko te standardowe ksztalty) - 10 gr
            skrzynka pusta (na 12 lub 20) - 30 gr
            skrzynka + 20 butelek po mineralce 0,33 - 80 gr (wychodzi 2,5 gr za butelke)
            szkło tłuczone (tylko białe) - 8 gr / kg

            za takie ceny to sie praktycznie nie oplaca transport
            ciekawe komu to pozniej sprzedaja i za ile >

            ale wracajac do tematu - potrzebuje namiary na skup/sklep gdzie kupia ode mnie butelki po okocimiu i skrzynki w rozsądnych cenach
            Last edited by Koral; 30-06-2006, 20:27.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎