PDA

Wersja pełna: : Kto ma konto na ebayu?

żąleną
06-07-2006, 19:35
Ludziska, potrzebuję kogoś zamieszkałego w Polsce, kto ma konto na ebayu i mógłby dla mnie dokonać zakupu, albo nawet dwóch, na niemieckiej stronie ebaya.

:stout:

naczelnik
07-07-2006, 00:07
Ja mam konto na ebayu, zamieszkaly jestem "prawie" w Polsce, konto mam na niemieckim ebayu. Nadaje sie do Twoje misji, czy nie ?:cool:

albeertos
07-07-2006, 07:07
Mam konto na e-bay. Raz po raz coś tam kupuję, mogę pomóc jak masz taką potrzebę :)

kangurpl
07-07-2006, 07:42
Też mam konto na ebay'u, mam także na PayPal'u co ułatwia transfer kasy :D

Andi
07-07-2006, 10:35
Ludziska, potrzebuję kogoś zamieszkałego w Polsce, kto ma konto na ebayu i mógłby dla mnie dokonać zakupu, albo nawet dwóch, na niemieckiej stronie ebaya.

Zamelduj sie na Ebay w Polsce i juz bedziesz mial konto na EBAY na calym Swiecie-wystarczy wejsc wtedy na obojetny Ebay i sie zalogowac tym co sie w Polsce zarejestrowalo.
Nie widze potrzeby zeby sie tak glowkowac i przez kogos kupowac

mluk
07-07-2006, 11:31
Zamelduj sie na Ebay w Polsce i juz bedziesz mial konto na EBAY na calym Swiecie-wystarczy wejsc wtedy na obojetny Ebay i sie zalogowac tym co sie w Polsce zarejestrowalo.
Nie widze potrzeby zeby sie tak glowkowac i przez kogos kupowac

Pewnie Żą chce kupić coś szybko, a papiery idą chyba tyle, co z allegro.

Andi
07-07-2006, 15:30
Pewnie Żą chce kupić coś szybko, a papiery idą chyba tyle, co z allegro.

Nie wiem o co ci chodzi
Wiem ze allegro wysyla papiery poczta i czas uaktywnienia Konta trwa kilka dni -w moim przypadku 2 tygodnie.
zameldowac sie na EBAY trwa kilka sekund i wszystko zalatwia sie poczta elektroniczna przez e-mail

mluk
07-07-2006, 17:02
Nie wiem o co ci chodzi
Wiem ze allegro wysyla papiery poczta i czas uaktywnienia Konta trwa kilka dni -w moim przypadku 2 tygodnie.
zameldowac sie na EBAY trwa kilka sekund i wszystko zalatwia sie poczta elektroniczna przez e-mail

Ja też nie wiem o co chodzi, dlatego użyłem słowa "chyba".

żąleną
08-07-2006, 00:29
Chodzi o to, że mam alergię na zakładanie kolejnych kont w kolejnych serwisach po to tylko, żeby ich (kont) użyć dwukrotnie. No i przede wszystkim kwestia płatności.

Więc będę bardzo wdzięczny za pośrednictwo w zakupie. Ostatnio wszedłem w posiadanie dużej ilości folii bąbelkowej, więc mogę się odwdzięczyć płynną przesyłką. :D Takie formalności to dla mnie przyjemność :D

Ponieważ zamierzam kupić dwa obiektywy, a każdy kosztuje ok. 600 zeta, proszę chętnych o podesłanie mi numeru konta, żebym mógl zawczasu przelać pieniądz i później ewentualnie pokryć różnicę.

Ze dwie aukcje mi już uciekły, ale jeśli przyuważę kolejną, podrzucę link w tym temacie i poproszę o działanie :)

Wielkie dzięki za odzew! :stout:

becik
12-07-2006, 11:46
Równiez mogę coś Ci tam zalicytować ale nie chcę się bawić w przelewanie kasy z konta na konto.
Jeśli coś licytuję za większą kwotę niz 100 euro to preferuję przelew przez Western Union (w tym wypadku Ty bys to zrobił), druga strona już następnego dnia ma gotówkę i moze wysłac sprzedany towar.
Wielu uzytkowników wysyła tylko na adres podany na ebay czyli w tym wypadku mój lub jeśli by się zgodził od razu bezpośrednio na Twój. To juz jest kwestia dogadania ze sprzedającym.

żąleną
13-07-2006, 08:03
A ile kosztuje taki przelew? Bo jak sprawdzałem ceny przelewów zagranicznych w moim banku, to zbladłem.

becik
13-07-2006, 08:14
Western Union tani nie jest ale szybkość, sprawność i prostota niestety kosztuje. Gwarantuje, ze osoba do której wysyłasz pieniądze może odebrać ją w postaci gotówki juz następnego dnia bez względu na kraj w jakiejkolwiek placówce WU.
Bankowe przelewy mnie zmierziły, przeliczanie wg. kursu (bankowego), i moje wieczne problemy z ebanem (międzynarodowe oznaczenie danego banku) drugiej strony, trwało to zawsze masę czasu i nie ukrywam, koszty prawie, że identyczne.

ponizej cennik
http://www.westernunion.com.pl/cennik.htm

żąleną
13-07-2006, 08:20
Hm... To by mi zwiększyło koszt o jakąś stówkę. Jeśli dodać koszty przesyłki, niewiele drożej kupię na allegro, chyba że jakąś wyjątkową okazję bym na ebayu trafił.

becik
13-07-2006, 09:09
Można też pójść na całość i wysłać kasę w liście :) (też i wartościowym)
W tamtą stronę 100% skuteczności dojścia w całości, w tą 85%.

żąleną
15-07-2006, 16:04
http://cgi.ebay.de/MINOLTA-AF-4-24-50-mm_W0QQitemZ250005312795QQihZ015QQcategoryZ80384QQ rdZ1QQcmdZViewItem

No więc będę wdzięczny, jeśli jakaś dobra dusza z paypalem wylicytuje mi ten obiektyw. Maksymalna cena, jaką jestem skłonny zapłacić, to 130 ojro (bez kosztu przesyłki).

Przelew raczej przed końcem licytacji nie dojdzie, ale chyba z paypalem jest tak, że płaci się po otrzymaniu przesyłki - to prawda?

O ile dobrze zrozumiałem, przed licytacją trzeba się skontaktować ze sprzedającym - więc o to też proszę. Mogę coś napisać, ale tylko po angielsku, bo niemieckiego nie znaju. :D

Maggyk
15-07-2006, 16:07
http://cgi.ebay.de/MINOLTA-AF-4-24-50-mm_W0QQitemZ250005312795QQihZ015QQcategoryZ80384QQ rdZ1QQcmdZViewItem

No więc będę wdzięczny, jeśli jakaś dobra dusza z paypalem wylicytuje mi ten obiektyw. Maksymalna cena, jaką jestem skłonny zapłacić, to 130 ojro (bez kosztu przesyłki).

Przelew raczej przed końcem licytacji nie dojdzie, ale chyba z paypalem jest tak, że płaci się po otrzymaniu przesyłki - to prawda?

O ile dobrze zrozumiałem, przed licytacją trzeba się skontaktować ze sprzedającym - więc o to też proszę. Mogę coś napisać, ale tylko po angielsku, bo niemieckiego nie znaju. :D

Za ustal może osobę, która ma Ci pomóc, albo dogadaj się z wyżej wpisanymi osobami na PW, bo na Browarze dobrych dusz nie brakuje i jeszcze się nawzajem zaczną przebijać:D

Andi
15-07-2006, 18:10

musze Cie rozczarowac z PayPal jest dokladnie tak jak z innymi przelewami tylko trwa to sekundy.
jezeli ktos wygra ten przedmiot i placi PayPal to osoba sprzedajaca juz po uplywie kilku sekund ma na swoim Koncie piweniazki i ma zaznaczone w swoich ustawieniach ze ktros kto kupil juz zaplacil.
Pomiedzy Transakcjami w Niemczech nie ma zadnych dodatkowych oplat natomiast w USA czy kanadzie sa pobierane dodatkowe oplaty w wysokosci 1-3 % i trzeba dokladnie uwazac co osoba sprzedajaca pisze czy czasem nie zada tej oplaty dodatkowo.
Nie wiem jaki duzy jest ten Objektyw ale musisz sie liczyc z Kosztani przesylki za Paczuszke w wysokosci co najmniej 8,60 € jezeli jej gabaryty nie przekrocza
Dlugosc *Szerokosc*Wysokosc =90 centymetrow i waga nie moze przekraczac 2 Kg.
Jezeli te parametry nie bedo dotrzymane musisz 17 Euro za paczke do 5 Kg przygotowac

Andi
15-07-2006, 18:19

Jezeli napiszesz po Angielsku to mysle ze nie bedzie Problemow a kto go nie zna w Niemczech funkcjonuja doskonale programy przetlumaczajace z Angielskiego na Niemiecki i odwrotnie.
W aukcji tej pisze ze jezeli masz jakies pytania w sprawie tego Obiektywu-bo to jest nie nowy ale Uzywany ale w dobrym stanie to masz napisac i on wszystko wyjasni.
Nie ma mic wspolnego zebys cos pisal zanim zaczniesz licytowac.

I podzielam zdanie Magyka zalatw to na PW bo kilku chetnych i to z Polski juz na ten Objektyw jest

żąleną
15-07-2006, 18:56
Sprzedający pisze, że koszt wysyłki poza Niemcy jest 17 euro, więc taką sumę założyłem.

Hm... Skoro płatność jest natychmiast, to będę potrzebował kogoś, kto będzie skłonny założyć te 600 zeta, a przelew wykonam w poniedziałek rano. Jeśli jest taki ktoś, to proszę o informację.

pieczarek
15-07-2006, 19:07
Żą, a gdzie tam pisze, że "płatność natychmiast". Nie świruj ponad potrzeby. Z regulaminu ebay wynika, że na samo nawiązanie kontaktu masz 3 dni. Więc zapłata spokojnie poczeka do poniedziałku a nawet jeszcze dłużej.

żąleną
15-07-2006, 19:10
Nie ja świruję, tylko Andi :D

becik
15-07-2006, 19:21
A czy takich obiektywow na allegro nie ma? Nie wspominając o giełdzie fotograficznej?

pieczarek
15-07-2006, 19:36
Bądź tak dobry i zacytuj Andiego. Czytałem go dwukrotnie i nigdzie się nie doszukałem, że on Cię informuje, że musisz zapłacić natychmiast.

Z innej beczki. Walczysz o obiektyw o nominalnym zakresie ogniskowych 24-50. Dolny zakres jest interesujący dla aparatów na tradycyjny film. Dla cyfrówek z cropem 1,5 albo 1,6 będziesz miał nieciekawy obiektyw o zakresie odpowiadającym ok. 35-75 mm. To zakres użyteczny, ale średnio uniwersalny. Czy ten obiektyw oferuje tak dobrą jakość, że warto się o niego bić?

Andi
15-07-2006, 19:58

naprawde nie wiem czemu jest winna teraz moja osoba:confused:
Wyjasnilem na czym polega platnosc poprzez PayPal a nie na jakiej zasadzie polega Platnosc na EBAY.
Na Ebay masz czas 1 do 2 tygodni po tym termini sprzedawca zacznie sie niepokoic i moze sie wycofac z Aukcji i nawiaze kontakt z EBAY a ty otrzymasz negatywny komentarz a w najgorszym stadium-chociaz bardzo zadko Wyklucza Ciebie z EBAY.
Ot Tyle i nie wiem na czym polega moje swirowanie:confused:
Jeszcze raz zaznaczam ze Platnosc poprzez przekaz,z Konta ,Gotowka czy poprzez PayPal to to samo jedynie PayPal jest najszybszy ale tez trzeba zaplacic przed wysylka przedmiotu przez sprzedajacego.
Mysle ze na tyle po Polsku jeszcze potrafie zeby normalny Czlowiek mnie zrozumial bez uzywania Tlumacza z Googli albo innych:cool: :stout:

becik
15-07-2006, 20:05
(...) a ty otrzymasz negatywny komentarz a w najgorszym stadium-chociaz bardzo zadko Wyklucza Ciebie z EBAY (...)

Nie Ciebie czyli Żą tylko dostanie się osobie licytującej :)

Andi
15-07-2006, 20:07
Nie Ciebie czyli Żą tylko dostanie się osobie licytującej :)

O Tak Masz racje- przeoczylem to ze nie Za licytuje tylko jakis tam biedak ktory nie zaplaci :mad:

Andi
15-07-2006, 20:36
Jeszcze jedno moge dodac jako pouczenie dla uzytkownikow ktorzy nie znaja zasad EBAY.
Zanim cos Kupisz sprawdz od kogo i kto na cos takiego jest napalony i przebija ceny
pofatyguj sie na tyle zeby sprawdzic Komentarze od Kupujacych i Sprzedajacych moze sam cos wywniiskujesz?
dla mie jest zagadka gdy np w tej Aukcji niejaki heizehr (2)
przebija dana Aukcje o 20 czy wiecej Euro
Majac sam 2 pozytywne Komentarze i jeden od wlasnie Sprzedajacego przebija zecz o 25 Euro. Gdy sie widzi ze 2 Ludzi z Polski sie na ten artykul napalilo.
Nie chce zle wrozyc ani nic przepowiadac ale otworzyl bym szeroko oczy czy to nie ten sam Obiektyw wlasnie juz raz kupil ten co teraz przebija

Andi
15-07-2006, 20:42
Zobacz tylko nastepna Aukcje tego sprzedawcy
http://cgi.ebay.de/MINOLTA-RF-Rokkor-5-6-250-mm_W0QQitemZ250005314740QQihZ015QQcategoryZ12874QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
I kto przebija:stout: :stout: :stout:

Andi
15-07-2006, 20:47
Zobacz tylko nastepna Aukcje tego sprzedawcy
http://cgi.ebay.de/MINOLTA-RF-Rokkor-5-6-250-mm_W0QQitemZ250005314740QQihZ015QQcategoryZ12874QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
I kto przebija:stout: :stout: :stout:

Oczywiscie heizehr (2) i ktos z HonkKongu-gdzie za te pieniadze mozna caly aparat Fotograficzny z lepszym obiektywem kupic:confused:

Andi
15-07-2006, 20:53
No ale teraz sam zauwazylem za JA SWIRUJE:stout:

żąleną
15-07-2006, 23:44
Panowie, już nie drążmy tego świrowania: natychmiastowość transakcji przez paypal pomyliłem z koniecznością natychmiastowej zapłaty. :D

Na giełdę fotograficzną wybieram się jutro... eee... dziś. Ale z tego, co słyszałem, giełda podupadła, a poza tym i tak małe są szanse trafienia na to szkło (ogólnie wybór do Minolty jest niewielki). Na Allegro pojawia się ten obiektyw, ale z reguły drożej o jakieś 200 zł. Nietrudno się domyślić, że część z nich kupowana jest na niemieckim ebayu, więc chcę oszczędzić na pośrednikach.

Odpowiadając na pytanie Pieczarka. Z mojego rozeznania wynika, że warto się bić o ten obiektyw, a to dlatego, że ponoć w całym zakresie swoich ogniskowych oferuje jakość podobną do stałek. A jeśli chodzi o crop, to większość zdjęć wykonuję w większym lub mniejszym zbliżeniu, więc bardzo mi na tym dolnym zakresie nie zależy. Choć przyznaję, że szeroki kadr jest czasem bardzo fajny. No ale do tego może sobie za parę miesięcy kupię 17-35, jeśli uznam, że mam taką potrzebę.

Poza tym za pięć lat cyfraki klasy lustrzankowej najpewniej będą miały klatkę wielkości tej, co obecnie w analogach. Już teraz można takie kupić, tyle że za minimum 10.000.

żąleną
16-07-2006, 01:13
A nawiasem mówiąc, to podbijanie ceny przez kumpli to niestety reguła. Bo kto zdrowo myślący licytuje kilka dni przed zakończeniem aukcji?

Mówiąc drugim nawiasem, moglibyście sprawdzić, za co ten człowiek dostał dwa negatywy? Ja jakoś nie moge się doklikać, chyba tylko ebayowcy mają dostęp do tych informacji.

pieczarek
16-07-2006, 07:43
Dostał łącznie 3 negatywy od sprzedawców:
- dwa od tego samego sprzedawcy za towar wysłany kurierem a niezapłacony; odpowiedział, że mimo wielokrotnych pytań o rachunek bankowy nie otrzymał numeru konta
- drugi negatyw miał być spowodowany zemstą sprzedawcy, za wystawioną mu neutralną ocenę za trzytygodniowy czas wysyłki.

Użytkownik heizer wydaje się być w tej licytacji poza podejrzeniem. Ani sprzedawca (morascher), ani ów podejrzany heizer nie są zawodowymi handlarzami na ebay. Heizer kupił zaledwie dwa różne obiektywy do minolty, morascher sprzedał raptem 11 różnych przedmiotów (3 obiektywy i kilka kart pamięci po kilkanaście euro).
Obiektyw, który kupił wcześniej heizer od moraschera, to badziewne szkło Tamrona za 19 euro. Dla laika może wyglądać podobnie, ale to zapewne zupełnie inna klasa cenowa i jakościowa. Skoro Żą mówi, że obiektyw Minolty 24-50 mm jest faktycznie dobrej jakości, to zapewne heizer dojrzał do zakupu czegoś lepszego niż słabowaty obiektyw Tamrona.
Podsumowanie moich obserwacji: wydaje mi się, że aukcja nie jest ustawiana, sprzedawca jest solidny - zatem kupuj obiektyw (który wg opisu jest jak nowy) dopóki mieści się w Twoich możliwościach finansowych.

żąleną
16-07-2006, 17:49
Dzięki!

Przed chwilą zakontraktowałem Albeertosa. :D Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

pieczarek
16-07-2006, 19:35
Widzę, że byłeś mocno napalony na ten obiektyw. 110 euro + 17 wysyłka + kilka na przekaz pieniędzy, to razem wcale niemało.
1. Jesteś zadowolony?
2. Ile zaoszczędziłeś w stosunku do allegro?

żąleną
16-07-2006, 22:22
Ile zaoszczędziłem to się okaże po sprawdzeniu, czy obiektyw jest rzeczywiście w bardzo dobrym stanie. ;)

Ale założywszy, że jest, zaoszczędziłem minimum 100 złotych, a przy ostatnich cenach na allegro 200-250. Być może powinienem poczekać do końca wakacji na większy ruch na aukcjach, ale już mi się nie chciało.

A czy będę zadowolony - mam nadzieję. Niedawno kierując się opiniami internetowymi kupiłem 50/1,7 Minolty i póki co jestem pod wrażeniem.

becik
16-07-2006, 22:26
Szczerze mówiąc mogleś zaczekac....sprzęt fotograficzny należy do tych których ceny szybko spadają, sam kupiłem aparat o poziom wyższy od tego co mialem za 350 zł, za poprzedni model w sklepie zaplacilem 1900 zł, obiektywy które w sklepach są po ok 1000 mozna na allegro kupić juz za 300 zł...ja bym zaczekał...nawet i pół roku

pieczarek
16-07-2006, 22:35
...sprzęt fotograficzny należy do tych których ceny szybko spadają...
Puszki tak - w tempie 50% rocznie. Dobre szkła do lustrzanek wcale nie tanieją. A takie wykopaliska jak na gwint m42 zdecydowanie podrożały. Bo ktoś odkrył, że można je podpinać np. pod cyfrowe Canony i osiągać rezultaty zupełnie nieporównywalne z najtańszymi (a więc najczęściej kupowanymi) obiektywami Canona.

żąleną
16-07-2006, 22:37
Niektóre stare obiektywy wręcz drożeją - kończą się skitrane zapasy magazynowe, a dobrego obiektywu fotograf się raczej nie pozbywa, chyba że zmienia system.