Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ełk, Wojska Polskiego 15, Browary Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    Ełk, Wojska Polskiego 15, Browary Świata

    Sklep przy jednej z głównych ulic w Ełku, niedaleko jeziora.
    Po za koncerniakami i piwami zagranicznymi dostępnymi w innych sklepach tego typu w oczy rzuciło mi się: Barkas, Gab: Stout i Kama sutra, Kormoran: BK Pils, BK mocne, Cherry beer, Gold, Irish beer i coś tam jeszcze. Dziwi mnie kompletny brak Reginy . Ceny fajne, za 6 browarów dałem niecałe 15 zł.
    A tak ogólnie to w Ełku widziałem Barkasa w kilku sklepach, a Łomża jest w większości.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
    ... Gab: Stout i Kama sutra...
    no to ja wymiękam i pewnie jeszcze poniżej 4 zł?

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Chyba 2,90

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Powinna być także Smocza Głowa Amber Ale i Dark Ale, to tak w ramach informacji.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Niestety brak Reginy nie dziwi było juz o tym na forum np. tu. Swoją drogą sprawdzę na poczatku następnego tygodnia ten sklepik. Tak sie składa, że będę w pobliżu Ełku. Juz mi ślinka cieknie na myśl o wąsoszowym stoucie
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #6
            Temat jest sprzed roku...

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              No to ładnie się dałem podpuścić Wszystko przez ten upał... Tak czy inaczej aktualizacja informacji nastąpi niebawem. Bedę tam przejazdem, to zagladnąć nie zawadzi.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #8
                sklep całkiem dobrze zaopatrzony - zgodnie z nazwą więcej piw z zagranicy niż z Polski:
                - prawie pełny asortyment z Grudziądza: Grudziądzkie (bez np), Gotyckie, Kunterpils, Hubal Super Mocny, Rotmistrze
                - prawie pełny asortyment z Łomży
                - wszystkie 3 piwa z Braniewa
                - Gab Stout
                - Smocze Głowy (po 4,5zł)
                - Core Beer z Głubczyc (3,50zł)
                - Lwowskie: Porter, 1715, Premium (po około 3zł)
                - Utenos Beer i Porteris (3,20zł)
                - Svyturysy (około 3zł)
                - wszystkie La Trappe'y w 0,75 (22-28zł) i 0,33
                - Veltins
                - Louny jasny i ciemny (po 2,70zł)
                - około 10 ales (w tym sporo takich, których nigdzie indziej nie widziałem) i Oyster Stout (po 12zł)

                było jeszcze troche innych piwek, gł. niemieckich, ale zapomniałem spisać
                Last edited by Sokół83; 24-07-2007, 09:37.
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • k_k_s
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 193

                  #9
                  a co z Reginą i Kormoranem? Nic?

                  Comment

                  • nicolina
                    Junior
                    • 05-2007
                    • 3

                    #10
                    Regina jest mocna ponieważ Browar kormoran wykupił markę i narazie jest tylko mocna. Z kormorana Irish beer. Nedługo ma być czeski Bernard niepasteryzowany, Kelt i inne.

                    Comment

                    • k_k_s
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 193

                      #11
                      Akurat z Kormorana interesuje mnie wszystko poza Irish Beer i Goldem. Szkoda. Innym razem...

                      Comment

                      • nicolina
                        Junior
                        • 05-2007
                        • 3

                        #12
                        A oni mieli na początku całą ofertę jako pierwsi Ełku pamiętam Max, olsztyńskie, wisniowe o,33 i inne ale zrezygnowali ponieważ nie byłko popytu na nie.

                        Comment

                        • nicolina
                          Junior
                          • 05-2007
                          • 3

                          #13
                          Świaże piwko Żywe oraz bardzo dobre czeskie niepasteryzowane Bernard

                          Comment

                          • Kolesław
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1130

                            #14
                            Ja tam byłem pod koniec lipca i bywam raz na jakiś czas. Z Kormorana zawsze jest duży wybór z Wiśnią, Mocnym, Maxem, Mazurskim w dwóch wersjach... Ostatnio Mazurskiego nie było, ale pozostałe, owszem.

                            Comment

                            • bialy-r
                              Senior
                              • 04-2008
                              • 100

                              #15
                              Sklep naprawdę fajny, chyba ma największy wybór piw w woj. warmińsko-mazurskim, nie jest to niestety, aż tak duży powód do dumy, bo tutaj sklepy ograniczają się do GŻ i KP + ostatnio Łomża, oraz standardy z zagranicy Franziskaner, Paulaner, Budwaiser,... itp. i nic nowego/ciekawego poza tym

                              W Browarach Świata jest całkiem sporo piw z wysp (koło 7), trochę z Niemiec mało niestety piw z Polski, choć udało mi się kupić Masuren Dunkel, dziwne bo piwo z browaru olsztyńskiego a w Olsztynie go nie kupisz, chyba chodzi o to "Masuren" żę niby w stolicy warmii powino się sprzedawać tylko Olsztyńskie.

                              Mam pytanie czy ktoś zna sklep w w woj. warmińsko-mazurskim z podobnym wyborem piw. Bo chętnie bym odwiedził w celach

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎