Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Znakomite Piwa - Sprawdzone Receptury"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kalot
    Junior
    • 04-2005
    • 29

    "Znakomite Piwa - Sprawdzone Receptury"

    Witam.
    Książka jest sprzedawana przez BA.
    Czy ktoś posiada tę pozycje ? Jakie opinie na temat tej książki?
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Miał ją ktoś na giełdzie w Żywcu bo kupił i chciał odsprzedać za połowę ceny Przejrzałem ją. Zasadniczo wszystko co w niej jest można w internecie znaleźć

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Książka ta jest zbiorem sprawdzonych receptur, jak sama nazwa wskazuje. W Żywcu Browamator ją wprowadzał do sprzedaży, była dostępna na ich stoisku. Oczywiście, że to wszystko można znależć w internecie, była stworzona dla ludzi, którzy nie chcą szukać, grzebac i pytać, tylko otrzymać zbiór informacji w jednej książeczce na temat wielu receptur na wszelakie rodzaje piw.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        Książka ta jest zbiorem sprawdzonych receptur, jak sama nazwa wskazuje. W Żywcu Browamator ją wprowadzał do sprzedaży, była dostępna na ich stoisku. Oczywiście, że to wszystko można znależć w internecie, była stworzona dla ludzi, którzy nie chcą szukać, grzebac i pytać, tylko otrzymać zbiór informacji w jednej książeczce na temat wielu receptur na wszelakie rodzaje piw.
        A są w tej publikacji sprawdzone receptury na kwasiżury?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Kalot
          Junior
          • 04-2005
          • 29

          #5
          A czy przepisy są na ekstrakty czy na słody. Jak wygląda przedstawienie i opis rodzajów piw? Ile jest przepisów.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Głównie na piwa ze słodów, ale jakis ekstraktowy też tam widziałam. Drugiego pytania nie rozumiem A na trzecie odpowiem później, bo jeszcze nie liczyłam
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Przepisów jest ok. 75, na końcu są jeszcze podane style piwa z opisem.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Kalot
                Junior
                • 04-2005
                • 29

                #8
                Co do drugiego pytania, w reklamie pisze :
                "Dodatkowo,(...) oraz przegląd najważniejszych światowych stylów "
                chodziło mi o to czy ten przegląd to jakiś zdawkowy czy solidny.

                Comment

                • cafepiwosz
                  Member
                  • 09-2005
                  • 85

                  #9
                  Ta książka jest dla tych, którzy rzeczywiście nie chcą siedzieć i szukać w internecie. Publikacja jest przedrukiem działu "twoje warzenie" Browar.biz. Uważam, że to stanowczo za mało, jak na produkt płatny. Dodatki - instrukcje zacierania ( to artykuł Ziemowita Fałata "Zacieranie jest Proste"), a style piwa - to dosłownie parę prostych zdań, nic nie wnoszących do wiedzy, nawet dla takiego początkującego browarnika jak ja. Jedyny plusem publikacji jest to ... że jest, ponieważ publikacji browarniczych na naszym rynku jest raczej niewiele. Książka powędrowała na pułkę publikacji piwnych - raczej do kolekcji, niż do nauki.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cafepiwosz
                    Ta książka jest dla tych, którzy rzeczywiście nie chcą siedzieć i szukać w internecie. Publikacja jest przedrukiem działu "twoje warzenie" Browar.biz. Uważam, że to stanowczo za mało, jak na produkt płatny.
                    Nie, żebym broniła tej pozycji dla zasady (bo jest tam aż jeden mój przepis), ale nieprawdą jest, że są to przedruki z "Twojego warzenia" - uważaj z takimi tekstami, bo Ziemek pozwie Cię do sądu za oszczerstwo Każdy przepis został przeredagowany w celu ujednolicenia formy i wysłany osobiście przez autora do Browamatora.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cafepiwosz
                    Dodatki - instrukcje zacierania ( to artykuł Ziemowita Fałata "Zacieranie jest Proste"), a style piwa - to dosłownie parę prostych zdań, nic nie wnoszących do wiedzy, nawet dla takiego początkującego browarnika jak ja. Jedyny plusem publikacji jest to ... że jest, ponieważ publikacji browarniczych na naszym rynku jest raczej niewiele. Książka powędrowała na pułkę publikacji piwnych - raczej do kolekcji, niż do nauki.
                    Uzupełniając - wbrew pozorom nie każdy ma dostęp do internetu i wg mnie wydanie tej pozycji w formie ksiązkowej miało na celu dotarcie do szerszego grona odbiorców - wiadomo, że MY sobie wszystko w necie znajdziemy
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Filon
                      Member
                      • 05-2006
                      • 33

                      #11
                      Ja tę książkę kupiłem w Żywcu i uważam, że było warto. 25 zł to nie są duże pieniądze, a nie muszę przynajmniej, za każdym razem siadać do kompa i ślęczeć przy wyszukiwaniu.
                      Two beers or not two beers, that is the question...

                      Comment

                      • cafepiwosz
                        Member
                        • 09-2005
                        • 85

                        #12
                        Ja na przykład nie mam internetu... no mam, ale tylko w pracy. Tu sie oczywiście zgodzę z Marusią i to jest jak napisałem, plus tej publikacji.
                        Forma, treść, przejżystość - bez zastrzeżeń. Wszystko jasne, klarowne.
                        Co do treści .... troszkę przesadziłem z tym przedrukiem z "twojego warzenia", ale bardzo dużo jest właśnie z browar.biz, oraz z działu receptury browamatora.pl. Redaktor wydawnictwa mógł troszkę bardziej pomęczyć "gigantów" sceny browarniczej - np. Czesa, Wesołego. Choć mamy parę receptur konkursowych z żywca, to jednak jest ich niewiele. A fajny byłby dział np. zwycięskie piwa i receptury z ostatnich lat, ze wszystkich kategorii, różnych konkursów. Troszkę by to wzbogaciło treść itp. Pomysłów jest wiele. A tutaj tak "na skróty".
                        Nie żałuje, że kupiłem tą ksiązkę. Nie myślę w tych kategoriach - poprostu miałem większe oczekiwania, bo i więcej w tej publikacji wydaje mi się można było zrobić. Z receptur oczywiście skorzystam. We wrześniu / pażdzierniku uwarzę bocka wg. receptury Wesolego i .... coś tam jeszcze mi wpadło do kadzi
                        Last edited by cafepiwosz; 18-07-2006, 14:52.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #13
                          Jeśli są przygotowane w ciut pełniejszej wersji niż te na ostatniej stronie "Dziennika Piwowara" to rzeczywiście warto. Dostępne u nas składniki, jasno opisana receptura, czego chcieć więcej?!

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Receptury są w wersji zdecydowanie pełnej, przynajmniej moje
                            Edytorsko książka zrobiona jest bardzo fajnie i czytelnie. Dobra rzecz dla początkujących i dla osób nie korzystających często z sieci.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎