Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Laško, Export Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Laško, Export Pils

    Butelka 0,5 litra , alkohol 3,5 %, eks. brak, cena 119,90 tolarów
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - słodowo-chmielowo-żytni
    Gaz- okey
    Smak - słodowy z dziwnym aromatem ( z kontry doszedlem, że jest to żyto), aromat żytni nawet pasował, a może nie tyle pasował, co nie przeszkadzał, lekko słodkie, lekka goryczka
    Lekkie piwo do gaszenia pragnienia.Wypijalne. Ale żeby na eksport ....

    W moim "zbiorze" piwo nr. 635 / 443 opisane na forum / 346 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Piwko spotkałem przypadkiem na jednej ze stacji benzynowych przy granicy Słowenii z Chorwacją.

      Lekki lagerek (3,5 % Vol., ekstr. 8,4%) Przy tak niskim ekstrakcie kolor jasnozłoty jest jak najbardziej odpowiedni. Piana niewysoka i bardzo szybko schodzi do zera pękając grubymi bąblami. Zapach słodowo-chlebowy, całkiem intensywny i wyrazisty jak na tak lekkie piwo. Podobnie w smaku - przy tak niskim ekstrakcie piwo nie jest wodniste ani płaskie. Ma lekki słodowy smaczek zrównoważony silną (wręcz cierpką) goryczką. W swojej klasie pilsów light bardzo ciekawe i smaczne piwko.

      Poniżej zdjęcie piwa wraz z puszką w aktualnej szacie graficznej.
      Attached Files
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Fala
        Senior
        • 07-2004
        • 671

        #4
        Zakupiłem dziś na próbę. Ocenę mogę mieć nieco spaczoną, bo piwo piłem po nalewce ziołowej (Ruda) mającej z 50%, którą poczęstował mnie gospodyni chwile wcześniej
        Fakt, czuję niezłą goryczkę, ale poza tym piwo mało wyraziste, pewnie dlatego, jak pisze wrednyhawran, ze względu na niski ekstrat (i wspomniana nalewkę). Lekkie. Dużym plusem niska cena w Mercator, jedyne 0,59 EUR, a przy zakupie zgrzewki 5+1 gratis, jeszcze taniej Na plażę będzie dobre, ale wypróbuję jeszcze inne
        Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
        Admin ma zawsze rację

        PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ha, prawdopodobnie kupiłem to piwo w towarzystwie przedpiszcy, o ile pamiętam - pozdrówka .
          Kolor tradycyjnie bladozłoty, piana anemiczna, biała i nietrwała.
          Trochę zaskakujący (in plus) zapach: silny, chmielowy. W smaku goryczka plus chlebek, całkiem niezłe.
          Gazu sporo, dużo małych bąbelków. Opakowanie - puszka, jak na fotce powyżej.
          Piwo dla dzieci (parametry ), ale mnie chyba podeszło jak na razie najbardziej z laszkowej produkcji.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎