Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Bocq, Corsendonk Christmas Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Du Bocq, Corsendonk Christmas Ale

    Buteleczka 0,25 litra (zdecydowanie za mała), kapsel goły (zawiniety w folii), alk.8,5 %, eks. brak
    Kolor - rubinowo-brązowy, lekko mętny
    Piana - beżowa, grubobąblowa, wysoka, średniotrwała
    Zapach - owocowy, intensywny i mocny
    Gaz - w normie, przyjemnie szczypał w język
    Smak - owocowy, mocny, delikatnie karmelowy ?, nuty słodkie wyraźne,
    goryczki w zasadzie brak, alkohol nie wyczuwalny.
    Konkretne, super owocowe w smaku. Tylko do degustacji.
    Szkoda że buteleczka taka mała. Polecam do spróbowania.

    W moim "zbiorze" piwo nr. 638 / 444 opisane / 347 - moje nowe na forum
    Last edited by sibarh; 17-07-2006, 23:56.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Nie za wcześnie na takie piwko?
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
        Nie za wcześnie na takie piwko?
        Zapomniałem wypić zimą
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Mi się też przypomniało o nietypowej porze roku
          Parametry j.w.
          Ciemnobrązowe, lekko mętne, dosyć mocno nagazowane, piana wysoka, średnio trwała.
          Zapach wiśni w czekoladzie.
          Smak owocowy, palonosłodowy, z lekko czekoladowym posmakiem, trochę goryczki, wyczuwalny alkohol.
          Bogate w smaku ale jakieś takie chropowate, przydałoby się więcej zgrania wszystkich składników.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk 8,5%, but. 0,25 l
            dostępne w sieci Piotr i Paweł

            kolor – ciemny, kawowy brąz;
            piana – niezbyt obfita, ale za to tworzy trwały, drobnoziarnisty, śmietanowy kożuszek w kolorze beżowym;
            nasycenie – wysokie;
            zapach – palony słód wymieszany z owocowym aromatem suszonych śliwek; smakowity, ale nie odstający od klasyki spotykanej w wielu belgijskich dublach;
            smak – kwaskowata, wybitnie owocowa kompozycja, w której na pierwszy plan wysuwają się suszone śliwki przeplatane cierpkawymi przyprawami korzennymi; dobry, delikatny smak (inne belgijskie duble często bywają pikantniejsze), ale też pozbawiony jakichkolwiek świątecznych analogii, jak choćby piernikowego posmaczku, czy czegokolwiek w tym stylu (a to w sumie – nomen omen – przecież piwo świąteczne). Końcówka zwieńczona wyrazistą goryczką chmielową. Dobry, choć raczej nie wyróżniający się niczym szczególnym, aromatyczny górnofermentacyjny ciemniak.
            Attached Files
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Piana: obfita, beżowa, jednak dość szybko się podziurawiła.
              Kolor: ciemnorubinowy, niemal nieprzejrzysty.
              Wysycenie: wysokie.
              Zapach: karmel i przyjemna woń szlachetnego alkoholu.
              Smak: ciekawa kwaskowo-karmelowa kompozycja. Bardzo smaczna mieszanka, do tego wyczułem suszoną śliwkę, karmel i przyjemną nutę alkoholową.
              Opakowanie: etykieta kiepściutka. Wygląda jak kartka na Boże Narodzenie zrobiona na zaliczenie zajęć z informatyki w szkole podstawowej. Najlepsze wrażenie robi niebieska alufolia na szyjce. Niestety pod nią goły kapsel.

              Piwo piłem przeterminowane o jakieś 3 miesiące. Nie wyszło mu to na złe, a może nawet na dobre. Polecam. Trochę podobne do świątecznego Opata.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Borysko
                Senior
                • 02-2004
                • 1144

                #8
                Hehe, jako pierwszy z piszących w tym wątku wypiłem to piwo w święta
                Pianka beżowa, drobnoziarnista, średniotrwała. Barwa ciemnobrązowa, klarowne mimo wylania wszystkiego z butelki.
                Zapach intensywny, owocowy, jakieś czarne porzeczki, rodzynki i suszone śliweczki, nieco lukrecji, nuty karmelowe.
                W smaku podobnie, dominuje owocowość, uzupełniona nutą karmelków. Dla równowagi w piwie wyczuwalne nutki kwaskowe i średnia goryczka. Ma sporo "ciała" ale nie przesadzono ze słodyczą. Nasycenie spore, czyni piwo lżejszym niż jest faktycznie. Alko zupełnie niewyczuwalny.
                Smaczne belgijskie mocne ale, może bez fajerwerków, czy jakiś nadzwyczajnych smaczków, ale za to solidne i bez istotnych wad. Przyjemnie się nim delektować przy świątecznej płycie Loreen'y McKennitt.

                Comment

                • Ramiel
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 207

                  #9
                  Kolor: ładny, ciemnorubinowy
                  Piana: początkowo przyzwoita, jednak szybko opada
                  Wysycenie: ok
                  Zapach: suszona śliwka z odrobiną palonego słodu
                  Smak: słodowo-owocowy, czuć lekką kwaskowość, drożdże i przyprawy korzenne
                  Wypite zaraz po "setce" z Nøgne Ø (równie korzenno-palonej), czuć jednak odmienność smaku - dobre, treściwe piwo

                  Comment

                  • M-kwadrat
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 304

                    #10
                    Kolor: brązowe z rubinowymi refleksami, leciutko mętne [5]
                    Piana: beżowa, drobna, opada do kilkumilimetrowej warstwy która utrzymuje się do końca, ładnie oblepia szkło [5]
                    Wysycenie: umiarkowane [4,5]
                    Zapach: słodkawy zapach słodu, ciasteczkowo-biszkoptowy, w porównaniu do pitego wcześniej Brune lekko za mało intensywny [4,5]
                    Smak: kawowy, kwaskowaty, delikatna goryczka, słodowo-słodkawy, biszkoptowy [4,5]
                    Opakowanie: kiczowata etykieta prosto z programu graficznego sterowanego przez amatora idealnie wpisuje się w jeden, dość częsty, wizerunek świąt (dopełnieniem tego jest błyszczące sreberko na szyjce) dlatego mi się podoba. [4,5]
                    Uwagi: pite w poznańskim pubie Kriek, szkło do Corsendonka, 14zł za 0,25l. Wg kalendarza bliżej już raczej do innych świąt ale aura wczoraj wieczorem nie rozpieszczała więc można było się poczuć jak w początkach grudnia - w taki wieczór, na jego zakończenie to piwo wpasowało się bardzo dobrze, przy kominku i choince pewnie byłoby podobnie.



                    Jak to jest, że część piw Corsendonk jest wpisana jako warzona przez Du Bocq a część przez Corsendonk? Na stronie Corsendonk'a są wszystkie - co było na butelce niestety nie kojarzę.
                    Pozdrawiam, Maciek

                    Comment

                    • Ramiel
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 207

                      #11
                      Bo część piw warzą sami a niektóre (np Christmas Ale i Tempelier) są warzone przez Du Bocq na ich zamówienie. Podobnie jest w Polsce z Gniewoszami (Gontyniec sam ich nie warzy)

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #12
                        Obecnie 8,1% alk.

                        Aromat - susz owocowy z rodzynkami i śliwkami, trochę tonów palonych, minimalnie rozpuszczalnik
                        Piana - wysoka, trwałość średnia, zostaje na szkle
                        Barwa - esencja herbaciana z rubinem
                        Wysycenie - wysokie, zdecydowanie musuje
                        Smak - suszone owoce (może też odrobina kandyzowanych), potem wyraźniejszy karmel, trochę podpieczony, lekka korzenność, alkohol schowany
                        Treściwość - wysoka

                        Bez większej złożoności, ale smaczne. Piło się przyjemnie.
                        Last edited by darekd; 09-03-2024, 01:09.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          #13
                          Foto: Click image for larger version

Name:	P1130516.jpg
Views:	8
Size:	22,2 KB
ID:	2339397

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎