Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Typery - OE 2006/2007

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Typery - OE 2006/2007

    REGULAMIN FORUMOWEJ ZABAWY W TYPOWANIE WYNIKÓW MECZY EKSTRAKLASY PIŁKI NOŻNEJ


    1. Przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2006/2007 należy wybrać wśród uczestników zabawy klienta, zwanego dalej „mistrzem ceremonii” (zał. Nr 1) , który za absolutną darmochę będzie prowadził całą buchalterię związaną z zabawą.

    2. Na tydzień przed pierwszym udanym kopnięciem futbolówki w sezonie, o którym mowa w pkt 1, na tydzień przed takim samym kiksem w roku 2007 oraz po „rozliczeniu” danej kolejki, „mistrz ceremonii” podaje zestaw meczy, które być może będą rozegrane w terminie. Zestaw par wraz z datami i godzinami rozpoczęcia meczy podany będzie na podstawie strony internetowej www.90 minut.pl.

    3. Uczestnicy zabawy, robią to, co robią, czyli na swoją własną odpowiedzialność próbują zgadnąć kto wygra. Ewentualne koszty leczenia (np. nerwicy) nie będą zwracane.

    4. Do zabawy można przystąpić w dowolnym momencie. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest zapoznanie się z regulaminem i odpowiedź na pytanie zadane w ankiecie na początku „tematu”

    ( Pytanie ankietowe z jawnością odpowiedzi:
    1. Czy zapoznałeś się z poniższym regulaminem i mimo to chcesz się z nami bawić?
    2. Spieprzaj dziadu!)

    5. Udział w zabawie polega na podaniu na forum przewidywanych wyników spotkań. Wskazane jest, aby kolejność tych wyników pokrywała się z kolejnością zestawu par podanym przez „mistrza ceremonii”. Można obstawiać całą kolejkę od razu lub „na raty”. Przy podliczaniu osiągnięć uczestników brane będą pod uwagę tylko te dane, które ukażą się na forum przed przewidywaną godziną rozpoczęcia meczu, z wyjątkiem sytuacji opisanych w pkt 6 i 8.

    6. Jeśli uczestnik życzy sobie i wymieni z „mistrzem ceremonii” numerów telefonów komórkowych, może on zagłosować tą drogą TYLKO za pomocą sms-a. W tym wypadku, biorąc pod uwagę, że „mistrz ceremonii” może przebywać w miłym forumowym gronie i delektować się piwkiem, typowane wyniki mogą się ukazać już po rozpoczęciu, a nawet po zakończeniu meczu. Za godzinę głosowania brany będzie czas dotarcia sms-a na komórkę „mistrza ceremonii”. Głosowanie na forum przez kolegę (niekoniecznie innego uczestnika zabawy) oczywiście jest dopuszczalne, ale w tym wypadku obowiązują terminy jak w przypadku osobistego typowania.

    7. Jeśli dzięki nieodpowiedzialnym ludziom zarządzającym rozgrywkami mecze odbędą się nie daj Boże w terminie, obowiązuje zasada „ pierwsza odpowiedź się liczy”. Jeśli będzie „normalnie”, czyli mecze będą przełożone, wynik można zmienić pod warunkiem, że w okresie między planowanym pierwotnie a faktycznie rozegranym meczem przynajmniej jedna z drużyn danej pary rozegrała mecz ligowy. Poprawić wynik można tylko raz, chyba że mecz ponownie będzie przełożony, wówczas znów obowiązuje zasada podana w drugim zdaniu niniejszego punktu. I tak do skutku.



    8. Jeśli uczestnik zabawy wie, że nie będzie w stanie zagłosować „w terminie” może to uczynić z wyprzedzeniem. W tym wypadku jest on zwolniony z kolejności, o której mowa w pkt 5.

    9. Punkty można zdobyć za:
    1) prawidłowe wskazanie zwycięzcy lub remisu – 1 pkt;
    2) trafienie wyniku – 3 pkt;
    3) prawidłowe wskazanie zwycięzców (remisów) we wszystkich meczach kolejki – 1 pkt;
    4) trafienie wyników we wszystkich meczach kolejki – 2 pkt;
    Punkty wymienione w podpunktach 1 i 2 oraz 3 i 4 nie sumują się.

    10. Jeżeli w meczu zostanie orzeczony walkower, typowania wyniku nie są punktowane (nawet gdyby ktoś obstawił 3:0). Premie będą przyznawane w odniesieniu do pozostałych meczów. Gdyby Ekstraklasa SA/PZPN namieszał i orzekł walkower z dużym opóźnieniem, to „mistrz ceremonii” ma więcej roboty, bo musi uaktualnić wszystkie klasyfikacje odejmując wcześniej naliczone punkty. Gdyby Ekstraklasa SA/PZPN namieszała ponownie i odwołała walkower, punkty powinny być naliczone zgodnie z wynikiem na boisku.

    11. Nie można typować/zmieniać typowania wyniku meczu, który został przerwany i dokończony w terminie późniejszym. Do naliczania punktów używany jest wynik końcowy.

    12. Punktacja ogólna jest prowadzona oddzielnie za mecze jesienne - rozegrane od 1 kolejki do 31 grudnia 2006r. (niezależnie od ilości meczy rozegranych awansem z rundy wiosennej lub meczy przełożonych na wiosnę) oraz za mecze wiosenne (pozostałe) a także ogólna za całe rozgrywki sezonu 2006/2007. Punktacja strzelecka prowadzona jest tylko jedna za cały sezon.

    13. Po rozegraniu całej lub szczątkowej kolejki ligowej, „mistrz ceremonii” podaje, przepraszam za wyrażenie, do publicznej wiadomości, tj. na forum następujące dane:
    1) dokładne rozliczenie punktów zdobytych przez poszczególnych uczestników w danej kolejce, lub w meczach rozegranych w czasie 2-3 dni;
    2) klasyfikację jesienną (wiosenną);
    3) klasyfikację ogólną, z tym że na jesieni będzie to klasyfikacja, o której mowa w ppkt 2;
    4) klasyfikację najlepszych strzelców, czyli tych, którzy DOKŁADNIE przewidzieli wynik meczu;
    5) zestaw par na następną kolejkę, lub mecze zaległe;
    6) jeżeli jest taka potrzeba - wiadomości ważne dla uczestników, „mistrz ceremonii” nie bierze odpowiedzialności, za efekty nie zapoznania się z tymi wiadomościami przez uczestników.

    14. Jak wieść gminna niesie „mistrz ceremonii” to też forumowicz i nie jest nieomylny.
    1) Jeśli uczestnik zauważy błąd w podliczeniach, ma czas do rozpoczęcia następnej kolejki, na oficjalny (na forum) protest. „Mistrz ceremonii” niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu tygodnia od tego momentu ustosunkowuje się do protestu.
    2) W przypadkach nieuwzględnionych w niniejszych wypocinach, ostateczne słowo ma oficjalny organ zabawy tzw. „ziury dapel”, w składzie 5-osobowym (zał. Nr 2), rozstrzygający niejasności zwykłą większością głosów. Postanowienia „ziury dapel” są dla „mistrza ceremonii” wiążące. Jeśli brak z jakiejś przyczyny kogoś ze składu ziury, głosowanie odbywa się zwykłą większością głosów. W przypadku remisu decydujący głos ma MC.

    15. Zwycięzcą klasyfikacji ogólnej (oraz jesiennej i wiosennej) zostaje osoba, która w kolejności:
    - zdobyła najwięcej punktów;
    - ma mniej punktów w klasyfikacji dodatkowej.


    16. Zwycięzcą w „klasyfikacji strzeleckiej” zostaje osoba, która w kolejności:
    - wytypowała właściwie więcej meczy;
    - zajmuje wyższą pozycję w klasyfikacji ogólnej.

    17. Wyższe miejsce w punktacji dodatkowej uzyska ten uczestnik, który zbierze mniej punktów. Dla obliczeń ważna jest szybkość oddania głosów, tzn,:
    - za każdą obstawioną kolejkę - zawodnik dostaje tyle punktów, jaki kolejny numer nosi post, w którym mecz został obstawiony. Dla każdej kolejki numeracja postów zaczyna się od 1 pkt.
    - Za każdy nieobstawioną kolejkę – zawodnik dostaje tyle punktów, jaki nosił numer ostatni post, w którym inny uczestnik obstawiał ten mecz + 1 pkt.
    Jeśli zawodnik obstawia mecze kolejki na raty punkty naliczone są wg obstawienia ostatniego meczu. Zgodne z regulaminem zmiany w obstawianiu wyników nie mają wpływu na tą punktację (punkty naliczone będą tak jakby te”nowe” wyniki obstawione były pierwotnie).

    18. W niniejszym regulaminie nie są przewidziane żadne oficjalne nagrody.
    Jednak wskazane jest, aby każdy startujący zadeklarował się, że przekaże zwycięzcy 1 butelkę piwa warzonego przez siebie (jeśli ktoś warzy) lub innego piwa (nie dotyczy koncernówek)

    Załącznik Nr 1.
    Niniejszym proponuje się przydzielić rolę „mistrza ceremonii” koledze Ahumbie
    - robił to ostatnio, to ma wprawę
    - obiecał zwycięzcy klasyfikacji ogólnej przekazać w nagrodzie butelkę 0,5 l. własnej roboty piwa z okolicznościową etykietą.

    Załącznik Nr 2.
    Niniejszym proponuje się powołać do „ziury dapel” kolegów:
    - albeertos;
    - baklazanek;
    - perłyfan;
    - Pogoniarz
    - robox

    Proszę o ustosunkowanie się do powołania Mistrza Ceremonii i składu ziury dapel.
    54
    tak i mimo to chcę się bawić
    74,07%
    40
    spieprzaj dziadu
    25,93%
    14
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    Zestaw par I kolejki

    Widzew - Dyskobolia 28 lipca, 20:00
    Wisła Kraków - Górnik Zabrze 29 lipca, 19:00
    Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 29 lipca, 19:00
    Arka - Korona 29 lipca, 19:00
    ŁKS - Pogoń 29 lipca, 19:00
    Legia - Cracovia 29 lipca, 20:00
    Odra - Zagłębie 30 lipca, 18:00
    Lech - Wisła Płock 30 lipca, 19:00
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • peter007
      Senior
      • 06-2004
      • 2820

      #3
      Szczerze przyznam, że ten punkt 17 trochę mi pokręcił w głowie ale poza tym wszystko OK i przystaję na propozycje "MC" i "ziury dapel".
      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        17 punkt był "testowany" podczas obstawiania wyników MŚ. Dla mnie chyba wszystko jasne pełne. Co do Mistrza Ceremonii i ziury dapel, to typy Ahumby mi odpowiadają .

        Comment

        • kalifat
          Senior
          • 10-2004
          • 1168

          #5
          Ahumba, warto tak się męczyć z tym 17-tym punktem i punktacją dodatkową.
          Przecież podczas MŚ było tylko 64 meczy, a forumowicze napykali po około 5000 punktów, to aż strach pomyśleć co będzie na koniec rundy (8*15=120 meczy) czy sezonu.

          Zobacz, że w wątku o typerach MŚ napisano "jedynie" 359 postów, w wątku o Piłkarzykach 2005/2006 "tylko" 1382. To będą kolosalne cyfry w tej klasyfikacji dodatkowej.
          Tym bardziej poważam jej sens, że ... przenigdy (choćby za jeden dzień mistrzostw), nie sprawdziłem, czy podsumowałeś je prawidłowo (chociażby dla siebie).
          Nie wiem, czy nie stanie się to po prostu sztuką dla sztuki, która będzie jedynie interesowała "mistrza ceremonii".



          Jeśli już tak bardzo Ci zależy na punktacji dodatkowej, to może lepiej zamiast numerów postów ustalać kolejność typowaczy w danej kolejce. Wtedy ten co wytypuje jako pierwszy dostanie 1 pkt, drugi - 2 pkt, trzeci - 3 pkt. i tak dalej. To będzie łatwiejsze również dla Ciebie jako głównego podliczacza.
          Aby rozwiązac problem typowania cząstkowego, można:
          a) jeśli ktoś wytypuje część kolejki to otrzymuje swoje miejsce w kolejności typowań
          b) jeśli dotypuje resztę, to traci poprzednią pozycję, wszyscy za nim zyskują - czyli właściwie tracą - 1 pkt. i gracz zajmuje nowe - na chwilę typowania ostatnie - miejsce w kolejce.
          c) jeśli nie dotypuje reszty, pozostaje na starym miejscu w kolejności typowaczy, ale ... sam decyduje się na to, że obstawia mniej meczy.
          Co więcej. Podsunęło mi to pewną myśl, która może jeszcze bardziej ułatwić eMCowi liczenie klasyfikacji dodatkowej.

          Może warto również sprawdzać kto ile meczy obstawił i wtedy przy równiej liczbie punktów graczy, najpierw decydująca byłaby ilość (jak najmniejsza) obstawionych meczy - czyli największy wskaźnik trafień, a dopiero potem klasyfikacja dodatkowa (przy równej liczbie obstawionych meczy).
          Może to zabrzmi głupio, ale wyobraźcie sobie ostatnią kolejkę, gdzie dwóch graczy gra na remis i ... mają dylemat:
          - czy zaryzykować i obstawić tylko "pewniaki"
          - czy zaryzykować i obstawić również inne mecze (tylko które, bo tylko trafny strzał popłaca)

          A poza tym, to mam nadzieję, że zabawa bedzie jak zwykle przednia, i moze choć trochę ligowi kopacze dostosują się do poziomu forumowej rozgrywki (co główną zasługą Ahumby pozostaje)
          bla bla bla

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            Regulamin przeczytany i zaakceptowany.
            Jednocześnie dziękuję za wybranie mnie na członka ?ziury dapel?. Czuję się zaszczycony

            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8962

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
              Jeśli już tak bardzo Ci zależy na punktacji dodatkowej, to może lepiej zamiast numerów postów ustalać kolejność typowaczy w danej kolejce. Wtedy ten co wytypuje jako pierwszy dostanie 1 pkt, drugi - 2 pkt, trzeci - 3 pkt. i tak dalej. To będzie łatwiejsze również dla Ciebie jako głównego podliczacza.
              Przecież tak jest . Przeczytaj dokładnie pierwszy myślnik - cytuję:

              "za każdą obstawioną kolejkę - zawodnik dostaje tyle punktów, jaki kolejny numer nosi post, w którym mecz został obstawiony. Dla każdej kolejki numeracja postów zaczyna się od 1 pkt."
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8962

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
                Regulamin przeczytany i zaakceptowany.
                Jednocześnie dziękuję za wybranie mnie na członka ?ziury dapel?. Czuję się zaszczycony
                Ale chyba niedokładnie .

                Przeczytaj dokładnie pkt 4 ( to co na czerwono)
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                  Ale chyba niedokładnie .

                  Przeczytaj dokładnie pkt 4 ( to co na czerwono)
                  Miałem zagłosować po dodaniu odpowiedzi ale mi z głowy wyleciałoDawno żadnych orzechów nie jadłem, więc pamięć lekko nawala.

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #10
                    Ja odpowiedziałem "spieprzaj dziadu" co jak najbardziej jest moim akcesem do zabawy w typowanie wyników OE
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • Ahumba
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 8962

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                      Ja odpowiedziałem "spieprzaj dziadu" co jak najbardziej jest moim akcesem do zabawy w typowanie wyników OE
                      Ja nie napisałem, że odpowiedź ma być twierdząca
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        #12
                        Nawet nie czytam regulaminu i wchodzę w ciemno
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • baklazanek
                          † 2014 Piwosz w Raju
                          • 08-2001
                          • 3562

                          #13
                          Znowu nikt nie chce zacząć albo to taka taktyka To ja pozwolę sobie zamieścić przewidywane wyniki. Może mi to pomoże tak samo, jak w przypadku MŚ, no i Żą nie będzie pisał, że od niego zgapiam

                          Widzew - Dyskobolia 0:1(Zythum nie złość się)
                          Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:0
                          Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:0
                          Arka - Korona 0:1
                          ŁKS - Pogoń 0:0
                          Legia - Cracovia 1:0
                          Odra - Zagłębie 1:1
                          Lech - Wisła Płock 2:0

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Ja jeszcze poczekam,muszę poczytać dokładnie regulamin,bo przyznaję się,że dotarłem do punktu nr 5 i nie chciało mi się dalej czytać.Muszę to zrobić jednak,gdyż zostałem zaproponowany do jury-choć w czasie tych upałów staram się jak najmniej myśleć(zresztą przecież,to u mnie normalne )Jakoś się zbiorę w sobie
                            Last edited by Pogoniarz; 25-07-2006, 16:46.


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              #15
                              Widzew - Dyskobolia 1:1
                              Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:0
                              Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 0:0
                              Arka - Korona 1:2
                              ŁKS - Pogoń 1:1
                              Legia - Cracovia 2:0
                              Odra - Zagłębie 0:1
                              Lech - Wisła Płock 1:1
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎