Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Protivin, Pivovarska 168, Pivovar Platan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Protivin, Pivovarska 168, Pivovar Platan

    Protivinski browar jest przepięknie położony wśród gęstwiny wysokich drzew (stąd też jego nazwa). Od razu przy wejściu ulokowana jest prodejna gdzie miejscowe towarzystwo popijało przy stolikach butelkowe piwo. Ciekawostką w prodejni była lada-chłodnia z nabiałem i old-schoolowa waga. Jak w normalnym spożywczaku .
    Sklepik oferuje spory wybór gadźetów i oczywiścię pełną paletę piw które prosto z lodówki można wypić na miejscu. Inaczej niż np. w Janacku do piwa można poprosić szklaneczkę. Pani sprzedawczyni odradzała na taki upał degustację Schwarzenberskiego kniza o ektrakcie 21 ale ja się uparłem i pożałowałem. Szczególnie jeśli chodzi o wrażenia smakowe na które składała się słodycz i alkohol .
    Po przejściu przez prodejne oczom ukazywał się spory ogródek browarniany z telebimem. Serwowano trzy rodzaje beczkowego: jasne 10 i 11 oraz tmave 12. Za 0,3 ciemnego zapłaciłem 8 Kc. W pięknym parku nie siedział nikt w przeciwieństwie do budynku prodejni. Widać kilka koron stanowi różnicę...
    Szkoda, że Protivinski browar nie wprowadził jeszcze do swej oferty kvasnicowego...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Zwiedzalem ten browar jako student pod koniec lata roku 1989. Piwo bylo wyborne, a pracownicy bardzo przyjazni. Pamietam ze pilismy (darmowe) piwo z 2 kufli, jeden mial chyba 2 litry a drugi ze 3... Na droge tez wyfasowalismy pare skrzynek Tak dobrze juz pewnie nie bedzie, ale na pewno warto sie tam wybrac.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      W Protivinie dużo nowości, jest już dostępne piwo kvasnicowe, działa też przy browarze firmowa restauracja (wejście od tyłu za prodejną z ominięciem wartowni).

      W ofercie są 4 piwa:
      Platan 11% niepasteryzowane z tanku - 14 / 20 Kč
      Platan 12% kvasnicove z tanku - 16 / 22 Kč
      Platan 11% Granat - 14 / 20 Kč
      Lobkowicz Premium 12% - 18 / 29 Kč

      Przeglądając menu można odnieść wrażenie, że nie jest się w Czechach, lecz we Włoszech.
      Na przystawki carpaccio, lapresse, prossiutto, mozarella... Dania główne to makarony i pizza.
      Na szczęście są też specjały kuchni czeskiej, a wśród nich wyśmienita Česnečka za 25 Kč i Šumavska topinka - z serem eidam, jajecznicą i sosem pomidorowym za 39 Kč

      Pivovarska restauracja rekompensuje "zepsucie" dworcowej restauracji w Protivinie, gdzie niegdyś podawano 3 rodzaje lanego Platana, a teraz już w ofercie jedynie Dudak ze Strakonic.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎