Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słód po 2,50 zł z darmową dostawą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    Słód po 2,50 zł z darmową dostawą

    Nie chce mi sie buszowac po temacie, ale uznałem, że podanie do wiadomości kolejnego punktu zaopatrzenia, nawet jeśli się dubluje, jest warte tego grzechu.
    Otóż Bogutyn Młyn oferuje także słody. Na przykład pilzneński w cenie 2,50 zł za kilogram z darmową dostawą do domu kurierem.
    Tyle, że w tym przypadku trzeba wziąć 150 kg. Ale cóz to dla większych sekcji oddalonych od innych tańszych źródeł zaopatrzenia?
    Ja sam wzięłem onegdaj tyle z Baltic Maltu...
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Wziąłem od nich próbkę 10 kg, uwarzyłem i na razie wszystko OK. Zacieranie wyszło wydajne
    80%, Blg spadło z 11,5 do 2, smaki młodego piwa normalne.

    Comment

    • angasc
      Senior
      • 04-2006
      • 977

      #3
      A czy ktoś z Szanownych Kolegów robił już piwo z tego słodu? Poproszę o opinie, jeśli łaska.

      Comment

      • DanielJakubowski
        Senior
        • 12-2005
        • 791

        #4
        Nie wiem czy jestem szanowny ale ja robiłem, nawet właśnie pije piwko z tego słodu. Zajebiste Zresztą przez tel. gadałem z właścicielem tego młynu, upierał się, że słód jest najwyższej jakości, że z tego co wiem, ten sam stosuje sporo browarów komercyjnych w Polsce. Swoją drogą pamiętajcie, powołując się na mnie macie 5 % rabatu.
        Pozdrawiam
        dj

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Błyskawiczna odpowiedź Bogutyn Młyna:
          nasz słód najczesciej pochodzi z global malt polska lub z optima poznań (rzadko).

          Comment

          • DanielJakubowski
            Senior
            • 12-2005
            • 791

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
            Błyskawiczna odpowiedź Bogutyn Młyna:
            nasz słód najczesciej pochodzi z global malt polska lub z optima poznań (rzadko).
            To jakieś dobre słodownie ? Orientuje się ?
            Pozdrawiam
            dj

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #7
              Global malt to chyba importowany

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                #8
                Z optimy bierze słód np. Imielin.

                Comment

                • Wielki_B
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 1968

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
                  Global malt to chyba importowany
                  No chyba... Może komus sie będzie chciało pogooglać, bo mi sie odechciało...

                  Comment

                  • DanielJakubowski
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 791

                    #10
                    http://www.globalmalt.com/ Ale google opini na temat tego słodu nie widzi, albo ja nie znajduje
                    Pozdrawiam
                    dj

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 1968

                      #11
                      Myślę, że dorozumiana opinia jest tutaj, po nastepnym kliknięciu na tej stronie na "Production Sites" (w prawym górnym rogu), a potem "Bydgoszcz".

                      Comment

                      • luklaz
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 121

                        #12
                        Jak ktoś chce słód z Optimy a jest ze śląska to mogę odstąpić w dobrej cenie (niższej niż w temacie) albo najchetniej wymienić pa pszeniczny, oczywiście w przeliczeniu w/g ceny a nie wagi Dodam że zacierałem z niego dopiero jedno piwko, Koelscha ściśle w/g przepisu Andrzeja Sadownika i powinno być 12 Blg mi wyszło ponad 15 Blg po wysłodzeniu zaplanowanej ilości. Podobno tegoroczny słód jest bardzo wysokiej jakości nie wiem czy to prawda, najlepiej się przekonać spijając to piwko ale na to jeszcze poczekam.
                        Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika luklaz
                          Podobno tegoroczny słód jest bardzo wysokiej jakości nie wiem czy to prawda, najlepiej się przekonać spijając to piwko ale na to jeszcze poczekam.
                          Tegoroczny słódjest ponoć niskiej jakości. Cały miesiąc telewizja trąbiła o kiepskim zbożu i małych zbiorach, co się przekłada na słód.

                          Comment

                          • luklaz
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 121

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
                            Tegoroczny słódjest ponoć niskiej jakości. Cały miesiąc telewizja trąbiła o kiepskim zbożu i małych zbiorach, co się przekłada na słód.
                            ...a wiesz że telewizja kłamie
                            Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                            Comment

                            • luklaz
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 121

                              #15
                              A tak na poważnie to zbiory kiepskie w tym roku i małe ale właścicielka browaru z którego pochodzi słód jest jakoś bardzo zadowolona z pierwszych tegorocznych dostaw. Wiadomo że w takim browarze wydajność jest ważna, starają się jak mogą aby zmniejszyć koszty (puszka ich piwa kosztuje 1,50zł w sklepie) bo tylko ceną mogą się przebić na rynek, a jeśli są zadowoleni z tegorocznego słodu to znaczy że jest wydajniejszy niż zeszłoroczny. Co do słodu to chętni się już znaleźli ale jak ktoś będzie zainteresowany to kolejne zakupy robię za miesiąc.
                              Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎