Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ustka, Kosynierów, Muszelka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Ustka, Kosynierów, Muszelka

    Knajpka odwiedzana chyba w większości przez mieszkańców. Leży nieco na uboczu pomimo, że bardzo blisko głównej ulicy. Wystrojem przypomina klasyczny bar piwny sprzed lat kilkunastu. Można zamówić coś do jedzenia, ale nie zdaża się to chyba zbyt często. Przed knajpą są cztery stoliki.
    Do picia przede wszystkim lany Amber - cena ok 3 złote za pół litra (nie pamiętam dokładnie, na pewno było to najtańsze lane piwo w Ustce) poza tym Warka, nawet nie wiem w jakiej cenie. Ciekawy wybór piw butelkowych, niezły przekrój wyrobów Broka w umiarkowanych cenach a także Żywe i Koźlak z Ambera po 4,0 zł za flaszkę.
    Lokal miły, spokojny, nieco oddalony od kłębiących się tłumów - gorąco polecam
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    #2
    Tak jak Aldach napisał rok temu, tak jest i dziś.
    Lokal wystrojem przypomina spelunkę z głębokiego PRL'u. Na posadce kafelki z terakoty, do połowy ścian drewno wyżej tynk malowany na zielono, do siedzenia koślawe taborety i takie same stoły. Wszystko w ciemnych brunatnych barwach pociągnięte grubą warstwą lakieru. Nie jestem pewien, ale sufit jest też chyba lakierowany. Jednym słowem wnętrze bardzo nieciekawe. Na zewnątrz całkowite przeciwieństwo, taras obsadzony krzewami chroni przed kurzem, cztery ładne drewniane stoły z ławkami Ambera i dwa amberowskie parasole. Najważniejsze, ze jest to jedyny w Ustce lokal z lanym Amberem. Leją tam Warkę, Tyskie, a przede wszystkim Specjal Jasne Pełne w cenie 3,40 za 0,5l i amberowskie Złote Lwy za 3,00 zł. !! Z piw butelkowych m.inn. Żywe z Ambera, przegląd piw z Koszalina i Elbląga.
    Lokal mieści się przy ul. Kosynierów 12, ok. 100m od sklepu Świat Alkoholi mieszczącego się na rogu wspomnianej Kosynierów i Marynarki Polskiej. Nie sposób tam nie trafić.
    Minusem jest jeszcze to, że w okolicy kręci się sporo miejscowych meneli przesiadujących głównie pod sklepem Świat Alkoholi, na szczęście tu nie zaglądają.
    Warto tu zajrzeć, jest to prawdziwa piwna perełka na mapie Ustki.
    Jeszcze jedno, lokal czynny od 9,00 do 22,00.
    Attached Files
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • dzidek1960
      Senior
      • 01-2003
      • 1548

      #3
      Jeszcze widok z boku
      Attached Files
      "Ma jednak kraj polski napój warzony
      z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
      piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
      do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
      mieszkańców, lecz i cudzoziemców
      wybornym smakiem"
      Jan Długosz, Historie Piwne
      Moja strona www w początkowym okresie budowy

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #4
        Byłem dziś w Ustce, ale przyznam szczerze nic nie wypatrzyłem godnego uwagi. Przy bulwarze nadmorskim piwny krajobraz księżycowy...
        Last edited by huanghua; 10-06-2007, 20:27.
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • zibiolot
          Senior
          • 12-2003
          • 195

          #5
          Jeśli chodzi o tą knajpkę to około13 lat temu (piekne czasy ogólniaka) była znana z tego, że miała w ofercie około 100 różnych piw butelkowych. Znajdzcie mi teraz taką knajpę, ech.... miło się wspomina.
          Chyba wybiorę sie powspominać, ciekawe, czy właściciel ten sam?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎