Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Darłowo, Kowalska 15-16, Ogródek piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Darłowo, Kowalska 15-16, Ogródek piwny

    Ciekawie urządzony ogródek (a właściwie cały ogród) znajduje się w "dziurze" pomiędzy dwoma budynkami. Leją tam (ceny za pół litra):
    Brok Sambor - 4.0 zł
    Faxe - 4.5 zł
    Irlandzkie Mocne - 4.5 zł
    Można zagrać w bilarda, ale stół wygląda na lekko zdeformowany.
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    #2
    Darłowo, Kowalska 16, Ogródek

    Ogródek piwny, nad Wieprzą (parasole widoczne z mostu).

    Beczkowy Brok i Irlandzkie Mocne 4.5/0.5

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Bardzo przyjemne miejsce na piwo. Duży ogródek z ławkami tuż nad brzegiem Wieprzy, tak ze 3m ponad wodą. Bujne krzaki zasłaniają trochę rzekę, ale w rogu jest stolik z którego jest piękny widok na rzekę, kamienice nadbrzeżne i most na drodze z rynku na dworzec PKP. Ten ogródek i ogródek Starego Spichlerza to najprzyjemniejsze miejsca na piwo w Darłowie. Jest nadal lany Brok Sambor. Irlandzkiego już niestety nie było.
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • Kimer
        Senior
        • 06-2003
        • 154

        #4
        Trochę off topic, ale mam wrażenie, że Krajan ostatnio traci niestety rynki zbytu. Tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy znikł w Bydgoszczy z trzech znanych mi sklepów i dwóch knajp, w kilku innych sklepach oferta znacznie się zmniejszyła (znikły wszystkie jasne, zostały się Irlandzkie Mocne i porter, choć w dwóch miejscach także porter już nie jest dostępny). W dodatku znika nawet z tych sklepów, gdzie inne piwa z małych browarów są wciąż nieźle dostępne (Amber, Braniewo). Ciekawe co się dzieje, ale nie wygląda to dobrze, tym bardziej, że bardzo lubię produkty tego browaru.

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          W Krakowie też przez moment zacząły znikać piwa Krajana. Na szczęście wszystko powróciło do normy. Czylisą dostępne.
          W tym ogródku Irlandzkie zniknęło jednak znacznie wcześniej i raczej z powodu słabego zbytu niż kłopotów browaru. Prawdopodobnie istotną część klijentów tego pubu stanowią miejscowi, bo to Darłowo a nie Darłówko, gdzie w knajpach siedzą raczej tylko turyści. Sądzę, że prędzej turysta niż miejscowy napije się Irlandzkiego. Jednak dopóki leją tam Broka można śmiało tam iść na piwo.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Aktualnie w ofercie beczkowe Irlandzkie z Krajana oraz Faxe i Sambor z Broka za 5zł.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Ogródek rozbudował się i "zszedł" do rzeki. Najniższy poziom z parasolami Broka, to jednocześnie pomost dla stateczków, którymi można stąd popłynąć do Darłówka Wschodniego. Cena za taki ok 20 minutowy rejs, to 8 zł. Skorzystałem i nie żałuje, bardzo przyjemna wyprawa, na dodatek można ze sobą zabrać piwo zakupione w tytułowym lokalu a pokal zostawić na statku.

              W ofercie jest Brok Sambor za 5 zł (małe za 4), Irlandzkie z Krajana za 6 (małe 5) oraz Tyskie za ileś tam

              Lokal razi brakiem podstawowej wiedzy piwnej prezentowanej przez barmankę. O ile jeszcze udało mi się namówić panią by nie spieszyła się z nalewaniem przez łyżeczkowanie piany (w tym czasie kupiłem w kasie bilety na rejs), to już na fakt zanurzania nalewaka w piwie opadły mi ręce i nie interweniowałem. Niech ktoś to zrobi za mnie
              Last edited by Pendragon; 25-06-2009, 22:16.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎