Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Persza Prywatna Browarnia, Platinum

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Persza Prywatna Browarnia, Platinum

    Nie wiem, czy Platinum to rzeczywiście nazwa browaru, moc informacji na etykiecie.

    PET wygląda jak bak na paliwo w Rudym: cylindryczny i pękaty. Pojemność: 1l.

    Piana dość szybko osiada, ale trzyma poziom. Samo piwo wchodzi bardzo gładko, przyjemnie się je pije. Jest gorycz, jest i słodowość. Bez fajerwerków, ale nad masówką góruje.
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Persza Prywatna Browarnia, Platinum

    blg 15
    alk 6,5


    Nazwa piwa literami łacińskimi. Pod nią napis grażdżanką: Ekskluzywna Seria. Ale się poczułem ekskluzywnie Etykieta i kapsel w kolorze stalowym z niebieskimi wykończeniami. Według kontry piwo sięga tradycyjnego dziewiętnastowiecznego prywatnego lwowskiego browarnictwa. Butelka firmowa z wytłoczonym logo browaru.

    Kolor po prostu złoty. Piana to duże bąble, które błyskawicznie opdają do zera zostawiając tylko szkielety na szkle. Piwo w smaku słodkawe z ostrą goryczką w tle. Jest w sumie dość gładkie. Lekki alkoholowy posmak. Zapach fajny. Słodowy ale lekki. Nagazowanie okej choć w szklance objawia się dużymi bąblami.

    Piwo do wypicia ale na pewno nie jest ekskluzywne Jak dla mnie 3.5. Przypomnina mi Hammera z Głubczyc trochę.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Czy to jest jakiś nowy, trzeci juz browar we Lwowie czy jest to ten z którego piwa były juz omawiane były pod nazwą Galickij Browar?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        To ten sam browar, lecz kiedy raczkował miał inną nazwę

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Aldach
          Senior
          • 07-2003
          • 1269

          #5
          Dosyć dobre piwo. Kolor herbaty, nagazowanie odpowiednie, piana obfita ale bardzo nietrwała. W smaku dominuje przyjemna goryczka, dosyć silna ale nie pozostająca przesadnie długo na języku. Poza goryczką lekkie, ale naprawdę lekkie akcenty słodowe. Alkoholu w piwie nie wyczułem.
          Ładna, dosyć nietypowa tłoczona butelka, etykieta srebrna, "opisany" kapsel - to wszystko sprawia solidne wrażenie. W sumie piwo jak najbardziej do powtórzenia.
          PS. Kapsel zachowałem, jakby ktoś ze zbieraczy chciał to chętnie oddam, info na PW.

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aldach
            PS. Kapsel zachowałem, jakby ktoś ze zbieraczy chciał to chętnie oddam, info na PW.
            Mam drugi jak ktoś chce Zresztą z Ukrainy mam kapsli od cholery do oddania.

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Fotka:
              Attached Files
              Last edited by sibarh; 02-02-2009, 18:48.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Hrustgurd
                Senior
                • 05-2007
                • 431

                #8
                Teraz mamy alk. 5.6%, ekst. 14% i nowa etykietka. Rad, ze ten browar doszedl do nas!

                Kolor: taki zas czysty, jak inni. Jaskrawo zolty.
                Zapach: nieco nie zrownowazony, z cieplym slodowym zapachem.
                Piana: dobra, dosc dlugo trwala.
                Smak: chmielowy, z dobrym slodowym smakem. Chce zprobowac jasne piwo tego browaru razem. Oni bardzo podobny po opisie.
                Last edited by sibarh; 06-09-2012, 13:50.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Większa fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Kolejna etykieta:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎