Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Panonska Pivovara, Kaj

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Panonska Pivovara, Kaj

    Butelka brązowa 0,5 litra, kapsel firmowy, alkohol 5,2 %, eks. ? %, cena 4.37 kuny + 3 kuny kaucja za butlę
    Brak danych na temat browaru.
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, średniowysoka, nie trwała
    Zapach - słodowo-chmielowo-kwaskowaty
    Gaz - za mało
    Smak - słodowo-chmielowy, delikatna goryczka, lekko słodkie z wyraźnym kwaskiem
    Nie smakowało mi . Za mało gazu i ten kwasek. Ale może takie właśnie ma być.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr. 658 / 468 opisane na forum / 371 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Kupione w miasteczku Novi Marof w pn-zach. Chorwacji. Parametry i szata graficzna jak u Sibarha.
      Parę słów o nazwie. "Kaj" w lokalnym dialekcie znaczy "co", w odróżnieniu od ogólnochorwackiego "što". Jest to na tyle charakterystyczne że cały dialekt jest nazywany "kajkawski". Na krawatce napis "Kaj buš ti, bum i ja". Z tego co kumam - co by ty, bym i ja. Nie wiem czy to nie z jakiejś piosenki. Też w lokalnym dialekcie spod słoweńskiej granicy. Krótko mówiąc Carlsberg się lansuje na regionalność.

      Do rzeczy...
      Kolor słomkowy, gazu prawie brak, piana po nalaniu istnieje ale bardzo krótko żyje.
      Zapach całkiem przyjemny, chmielowo-kwiatowy.
      Smak chmielowy, jakaś goryczka jest ale dosyć nijaka, nic ponadto, cienkuszowate to piwko. Takie na upały i nic więcej.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎