Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja a zwiedzanie browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pazdzioch
    Junior
    • 03-2006
    • 3

    Słowacja a zwiedzanie browarów

    Mam takie pytanko,czy moze zna ktos na Słowacji jakies browary które mozna zwiedzac???? Znajomi sie wybieraja i wymyslili ze chca zwiedzic i poznac sposób wytwarzania ulubionego trunku
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Witam Krakusa

    Na Słowacji większość browarów można zwiedzać Najlepiej bedzie jeżeli podasz mi, konkretnie rejony, w które się zapuszczą Twoi znajomi (jakie miasta). Sprawdzę wtedy w przewodniku Strojnego, co tam można 'na pewno' zwiedzić

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Prawda jest taka, że prawie każdy browar nieważne gdzie czy to w Słowacji, Szwecji czy innym państwie można odwiedzić. Ważne jest, aby wcześniej do nich przetelefonować lub napisać emaila przynajmniej tydzień wcześniej.
      Last edited by abernacka; 03-08-2006, 20:02.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pazdzioch
        Junior
        • 03-2006
        • 3

        #4
        z tego co wiem to wybieraja sie w zachodnia czesc Koszyc, najblizsza wieksza miejscowosc to Spisska N. Ves, stosunkowo blisko jest Levoca i Poprad. Bede wdzieczny za wszelkie informacje

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Tak wiec nic prostszego jedzcie do Kosztyc tam macie browar Golem (zacne piwa tam serwują) oraz do miejscowości Roznava (jest tam mini browar Pikolo oraz brewpub Kaltenecker).
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Jadąc tam po drodze można zwiedzić browar Saris w mieście Wielki Szarzysz. A niedaleko Koszyc jest jeszcze do zwiedzania słodownia w miejscowości Michałowice.

            Adresy:
            -Slodovnia Michalovce, Mocarianska 14, Michalovce, tel. (0-946) 642 48 36
            -Pivovar Saris, Pivovarska 9, Vel'ky Saris, tel (0-91) 777 21 11

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              Jak wymieniamy adresy to i ja także dodam coś od siebie:
              Pivovar Kaltenecker ul.Edelényska 2 (tel. +421/905/520872 )
              Pivovar Golem ul. Dominikánské nám. 15 (+421/55/7289101-2, email: cdr@stonline.sk )

              Ps. Strona www do browaru Saris: http://www.saris.sk/
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Pazdzioch
                Junior
                • 03-2006
                • 3

                #8
                Wielkie dzieki, sadze ze adresiki przydadza sie

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  ...-Slodovnia Michalovce, Mocarianska 14, Michalovce, tel. (0-946) 642 48 36...
                  Jakoś nie mogłem tego znaleźć, a pytani "tubylcy" nie wiedzieli o co mi chodzi. Natomiast jeden chyba załapał, ale z tego co ja zrozumiałem to na miejscu tej słodowni stoi Kaufland, albo gdzieś koło niego kiedyś była.
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • zic
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 118

                    #10
                    ja z taki pytankiem wie ktos może czy w Czechach albo na Słowacji jest takie coś jak Oktober
                    kiedy???gdzie??i czy ktoś był............

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      chyba nie ma, ale taką dużą imprezą jest Junifest. Odbywa się jakoś przed giełdą żywiecką.

                      Comment

                      • zic
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 118

                        #12
                        dziękiza odpis.......

                        Comment

                        • ZIOMEK2
                          Gość
                          • 09-2004
                          • 2523

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zic
                          ja z taki pytankiem wie ktos może czy w Czechach albo na Słowacji jest takie coś jak Oktober
                          kiedy???gdzie??i czy ktoś był............

                          Moim zdaniem, " Oktoberfest " jest tylko jeden na świecie, nie do podrobienia ...

                          Trzymaj czucie na:

                          Zoznam pivarni, pubov, restauracii, pizzerii na Slovensku, kde dostanete dobre pivo a jedlo. Recenzie podnikov, otvaracie hodiny, fotografie, komentare.


                          Váš průvodce na cestě za dobrým pivem - seznam výrobně činných pivovarů České republiky a Slovenska, zprávy, články a reportže z pivovarů a pivního dění.

                          Dodávky hardware a software, fonty, realizace a externí správa počítačové sítě, webové stránky a e-shopy (včetně jejich provozu - webhosting, domény).

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jakoś nie mogłem tego znaleźć, a pytani "tubylcy" nie wiedzieli o co mi chodzi. Natomiast jeden chyba załapał, ale z tego co ja zrozumiałem to na miejscu tej słodowni stoi Kaufland, albo gdzieś koło niego kiedyś była.
                            Teraz byś znalazł. Właśnie podobno otworzyli (przynajmniej mieli w listopadzie) na miejscu browaru jakieś centrum handlowe. Tekst po słowacku:

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pazdzioch Wyświetlenie odpowiedzi
                              z tego co wiem to wybieraja sie w zachodnia czesc Koszyc, najblizsza wieksza miejscowosc to Spisska N. Ves, stosunkowo blisko jest Levoca i Poprad. Bede wdzieczny za wszelkie informacje
                              To oczywiście trzeba zahaczyć o browar Pilsberg(dawny Tatran) mieszczący się w Popradzie-na bank można zwiedzać.Obok jest firmowa tania knajpka z piwkiem.Polecam lanego Kamzika(ciemne),jeśli chodzi o jasne,to są delikatnie mówiąc niezbyt smaczne.


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎