Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Soproni, Soproni 1895

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Soproni, Soproni 1895

    Dość przyjemny pilsik, mocny jak na węgierskie warunki (5,3% alk).
    Kolor - złoty, piana - dość gruba, nietrwała.
    Smak - podobny do naszych piw, nie mniej brakuje mu intensywnej goryczki.
    Piwko godne polecenia - nam raczej smakowało.
    Obrazek w galerii.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Zupełnie znośne piwo!
    nie tak blade jak Borsodi Bivaly, z całkiem niezłą pianą na początku (opadającą jednak zbyt raptownie) i wg. mnie ze "sporą" jak na masówkę goryczką. dość przyjemnie się pije...

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Nie piłem wielu węgierskich piw, ale z tych które próbowałem dotychczas, żadne mnie nie zachwyciło. Rzec mogę wręcz że bywałem raczej zdegustowany. A tu niespodzianka - całkiem miły pilsik. Ja podobnie jak e-prezes czułem w tym, piwie goryczkę, taką akuratną.
      Barwa ładna, jasna, słomkowa – jasna nie oznacza bardzo jasna. W tej jasności jest coś ciemnego...
      Piana ładna, choć najtrwalsza nie jest.
      Można spokojnie próbować.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwo:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Przywiezione z wyjazdu wakacyjnego na Węgry. Butelka 0,5l. Moc 5,3%, ekstrakt?
          Kolor lekko bursztynowy, dość ciemny jak na pilsa. Piwo klarowne. Piana bardzo znikoma. Tylko gruby kożuszek, ale trwały. Trzymał się do końca zostawiając obfite ślady na ściankach kufla. Zapach dość mocny. Słód z odrobiną kukurydzianego zapachu. Lekko słodkawy. Smak zdominowany przez mocny słód. Kukurydza również wyczuwalna w tle, nie nachalnie, nie przeszkadza. Na koniec całkiem mocna goryczka. Posmak goryczkowy, lekko słodowy, dość długi. Wysycenie bardzo dobrze dopasowane, ani za mocne, ani za słabe. Czuć go do końca, nie słabnie. Opakowanie ładne, bardziej stonowane i spokojniejsze niż zwykłe Soproni. Bardziej eleganckie. Podsumowując jest to dość nietypowe piwo jak na Węgry. Dość ciężkie i mocne jak na ich realia. Treściwe. Troszkę przysłodkie, ale na pewno ciekawsze od królujących tam Világos Sör. Oceniam je na jakieś +4 (1 – 6).
          Last edited by MarcinKa; 16-12-2006, 07:36.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Soproni Sorgyar

            Świeży , owocowy zapach ( grolschowy ), kolor jasny bursztynowy, drobne bąbelki, piana biała dość trwała ( > 5 nim ), goryczka wyrazista, ale niezbyt intensywna, orzeźaiające - posmak kukurydzy (?). Smaczny pils jak na piwo koncernowe - Browar Heineken Hungaria Sorgyarak. Piwo w butelce 0,5 l , alk. 4,5 %, cena w przeliczeniu na zł - 2,5.
            Podany adres internetowy : www.sorbaratok.hu

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #7
              Otrzymane od znajomego

              Piana: biała czapa trzymająca się przez kilka minut
              Kolor: złoty
              Gaz: ok
              Zapach: słodowo-kukurydziany
              Smak: słaba i mocno przeciętna słodowość, podparta kukurydzą, lekko słodkie, na koniec śladowa goryczka

              Piwo w miarę treściwe ale zupełnie bez wyrazu
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                otrzymane jako pocztówka z wakacji
                alk. 5,3%
                barwa: złota
                piana: po nalaniu wysoka, drobnopęcherzykowa, szybko opada, zostawia wysepkę
                zapach: chmielowy, koncernowy
                smak: chmielowy, umiarkowanie gorzki. Piwo z gatunku eurolager
                gaz: ok
                Attached Files
                LP

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Kolor złocisto-żywiczny. Nawet ładny.
                  Piana o grubych bąblach. Przy nalewaniu dość wysoka. Szybko się jednak spala. Na plus, że się klei do szkła.
                  Zapach trudno wyczuwalny. Jakiś cień słodowy jedynie.
                  W smaku rozczarowująco płaskie. Słodowo-słodkawa baza z przypadkowym muśnięciem niezbyt przyjemnej goryczki.
                  Nasycenie dość wysokie. Może nawet odrobinę za. Element nadający temu piwu cech napoju orzeźwiającego.
                  Opakowanie jak na powyższym zdjęciu karola. Znów jak to na Węgrzech zieleń króluje. Nie wzbudza jakichś szczególnych emocji.

                  Oczekiwania nie były specjalnie wygórowane a i tak efekt rozczarował. Chyba u nas Heineken robi mimo wszystko nieco lepsze piwa dla mas. Daję 5 w skali 1-10.

                  Podziękowania dla Gosi
                  Last edited by wpadzio; 28-05-2012, 21:29.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Aktualne foto:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎