Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Konrad Svetly Ležák 11%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Vratislavice, Konrad Svetly Ležák 11%

    Butelka 0,5 litra, kapsel firmowy, alkohol 4,8 %, eks. 11 %, svetly lezak
    Kolor - złocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała, 0,5 cm kożuch utrzymał sie prawie do końca konsumpcji
    Zapach - słodowy z nutami chmielowymi, wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - mocno słodowy, chmiel wyraźny i mocny (aż za mocny na początku)
    słodkie (aż za słodkie), początkowa mocna goryczka wraz ze spożyciem zanika (kubki smakowe przywykają)
    Wypijalne mocno chmielone, słodko-goryczkowe piwo.
    Etykieta "sportowa" dedykowana FC Slovan Liberec - mistrzowska 11

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr. 651 / 472 opisane na forum / 375 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Piotras
      Senior
      • 08-2003
      • 307

      #3
      Smak u mnie raczej nie jakoś nachalnie mocny, ale ma wyrażna czeska goryczke i drożdżowy posmak. Nasycenie też delikatniejsze niż w koncerniakach z Pilzna i Budejovic. Ogólnie przecietne.
      Ciekawa historia samego browaru z Vratislavic n.Nisou- wchodziły w skład Praskich Piwowarów(Staropramen ze Smichowa).Grupa przejeta poczatkowo przez brytyjski koncern(od 2004 Inbev)zamkneła browar w 1998 a produkcje piwa Vratislav(opisane na forum) przeniosła do browaru Branik. Po dwóch latach jednak nowy własciciel wznowił produkcje pod niestety nowa nazwą Vratislavicky Konrad-ale liczy się fakt ze reaktywacja sie powiodła.
      U mnie etykieta do 11* inna-bez sportowych elementów, z jakąs wieżą na szczycie góry w klimacie star track.

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Niestety pierwsze piwo czeskie, które po kilku łykach wylałem. Dziwne chemiczne posmaki.
        Mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Kolor: Złoty, klarowny (5)
          Piana: Po nalaniu na 4 cm, gęsta, drobnopęcherzykowa, po pewnym czasie opada do postaci kożuszka. Pozostawia nieregularne ślady na szkle. (4)
          Zapach: Wyraźny, rześki, chmielowy. (5)
          Smak: Mocno goryczkowy, ładnie komponujący się z lekką nutą słodową. (5)
          Wysycenie: Dość wysokie, łagodnie szczypiące na języku, bąbelki "pracują" przez czas pobytu piwa w kuflu, aczkolwiek z pożądaną, nie przesadzoną intensywnością. (4,5)
          Opakowanie: Butelka NRW, etykieta niewyszukana, z typowym logo browaru, zawierająca wszelkie dane + krawatka, brak kontry. Jak dla mnie wystarczy. Kapsel dedykowany. (4)
          Uwagi: Bardzo dobre, orzeźwiające piwo, o wyraźnym typowo czeskim charakterze, świetne na upały, ale w zimie równie miłe w spożyciu. Browar Vratislavice ciągle podnosi poprzeczkę, ich piwa coraz bardziej mi smakują.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Aktualnie piwko wygląda tak
            Attached Files

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Zdziwił mnie brak balansu i równowagi między smakiem a zapachem.
              W nosie piwo niemal wyłącznie słodowe choć delikatne; natomiast na języku potężna goryczka, niedopuszczająca do głosu niczego innego.

              Nie tak smakuje dobra, czeska jedenastka.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Aromat - z przewagą słodu
                barwa - jak na zdjęciu Dadka
                piana - j.w. średniotrwała, lekko oblepia szkło
                wysycenie - niezbyt wysokie
                smak - na początku wysuwają się akcenty słodowe z leciutką nutą karmelową, potem dochodzi do głosu chmielowa goryczka. Jak na jedenastkę całkiem treściwe. Po wypiciu wersji lanej i butelkowej również uważam, że piwo poprawiło się

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Kupione w Zofmarze za 3,30 zł.

                  Kolor: Niezbyt ciemne złoto, pasuje do jedenastki.
                  Piana: Średnio wysoka, opada do ładnej kołderki i osadza się na ściankach.
                  Zapach: Zdecydowanie bardziej czuć słodowość (taka z nutą fermentacji i trochę mdlącą) niż chmiel.
                  Smak: Pierwsze wrażenie jest bardzo fajne, bo czuć solidną goryczkę z fajną słodową podbudową. Później wchodzą jakieś takie mniej przyjemne, ścierowate nuty, ale na szczęście słabe, zaś chmielowość staje się lekko ziołowa. Szkoda, ze słodowosć szybciutko znika z podniebienia, przez co goryczka za bardzo dominuje, nie ma słodowego kontrastu.
                  Opakowanie: Jak na zdjęciu Dadka. Etykieta bez szczególnego polotu.
                  Uwagi: Dobre, ale nie bardzo dobre. Trochę słodowości brakuje, przez to goryczka jest trochę zbyt dominująca.

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Kolor ładny, głębokie złoto, klarowny.
                    Piana obfita i drobna, opada powoli.
                    Zapach małowyrazisty, słodowo-kwiatowy.
                    Smak bardzo treściwy jak na 11, słodowo-kwiatowy, lekko słodki. Goryczki w nim za mało, choć pojawia się odrobina na koniec.

                    Ogólnie piwko mi podeszło, choć zaskoczyła mnie treściwość. Do pełni szczęścia brakuje jednak bardziej wyrazistej i głębokiej chmielowej goryczki.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Ostatnie opisy jak ulał pasują do tego co teraz degustowałem ale... etykieta jest kompletnie inna.
                      W związku z tym, że parametry są identyczne a smak podobny, wnioskuję, że miałem w rękach wersję wypuszczoną jako reklama Slavnosti vratislavického piva mających się odbyć 29 czerwca (sugeruje to też krawatka, której nie sfotografowałem). A może to jest zamknięty w butelce a periodyk Vratislavický ležák, który ma taką samą winietę jak etykieta? Nasi czechofile pewnie to rozstrzygną i ewentualnie zasugerują czy należy założyć osobny temat dla tego piwa.
                      Attached Files

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        ... czy należy założyć osobny temat dla tego piwa.
                        Nieee... Choć ostatnio nie piłem to nie sądzę żeby to było inne piwo. Po prostu na tej 11° przypomniano starą etykietę z lat 80. Ciekawe czy tylko z okazji święta browaru 29.06 czy zostanie ona na dłużej.

                        Comment

                        • Brat_Piwny
                          Senior
                          • 01-2009
                          • 685

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Po prostu na tej 11° przypomniano starą etykietę z lat 80. Ciekawe czy tylko z okazji święta browaru 29.06 czy zostanie ona na dłużej.
                          Jak widać została na dłużej, choć w nieco zmodyfikowanej formie.
                          Fotka z dzisiejszej konsumpcji
                          Attached Files

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            We wrześniu kupiłem w Pradze jeszcze z nową etykietą (z datą zdaje się gdzieś do marca 2015), ale dziś w Lidlu już powróciła poprzednia, standardowa etykieta. Data do 1.07.2015.
                            Bardzo dobre piwo o sporej goryczce robiącej dobrą robotę, kontrując smakowitą słodowość. Smak kojarzy mi się z pierwszymi piwami wypitymi w życiu, czyli chyba klasyczny.
                            To był test, jutro wracam do Lidla po większy zapas. Za 2,39 nie ma się co wiele zastanawiać, zwłaszcza gdy po zwrocie gdzieś butelki koszt spadnie do 1,89

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Niezłe piwo o złotej barwie.
                              Piana wysoka, drobna, trwała, do końca pozostaje ładna warstewka, zostawia ładną koronkę na szkle.
                              Zapach niezbyt intensywny, słodowy.
                              W smaku ziołowość i słód. Spora goryczka, dość przyjemna w piciu. Piwo jest mocno treściwe jak na 11.
                              Na etykiecie napisane, że browar nazywa się Liberec - Vratislavice.
                              Jak napisał Pendragon za tę cenę naprawdę warto.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎