Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pilsberg (d. Tatran) ???, Starocesko Svetlé 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Pilsberg (d. Tatran) ???, Starocesko Svetlé 10°

    Zakupione w Hypernowej na Słowacji.
    Eks.-10% alk.-3,8%

    kolor- ciemna słomka
    piana- postrzępiona, 1cm , szybko zanikająca
    gaz- bardzo mało widoczne bąble, w smaku też kiepsko
    zapach- wyraźny słodowy.
    smak- słodowo-lekko chmielowy z późniejszą minimalną goryczką.
    opakowanie- jak oddadzą mi aparat zrobię zdjęcie.

    Nic ciekawego, znów za mało gazu, za mało goryczki... Chyba dlatego że z marketu
    Takie tam.
    ocena 3
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
    Zakupione w Hypernowej na Słowacji.
    Eks.-10% alk.-3,8%

    kolor- ciemna słomka
    piana- postrzępiona, 1cm , szybko zanikająca
    gaz- bardzo mało widoczne bąble, w smaku też kiepsko
    zapach- wyraźny słodowy.
    smak- słodowo-lekko chmielowy z późniejszą minimalną goryczką.
    opakowanie- jak oddadzą mi aparat zrobię zdjęcie.

    Nic ciekawego, znów za mało gazu, za mało goryczki... Chyba dlatego że z marketu
    Takie tam.
    ocena 3
    Ja piłem lanego w knajpie przy browarze.Nawet nie oceniałem,gdyż było niedobre.Słodkawe,do tego jakiś kwaskowaty posmak,gazu prawie zero,wodniste jak 150,jedynie piękna pina,która utrzymała się bardzo długo tworząc na początku wielką czapę.
    Piwo podane oczywiście w firmowym szkle browaru.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Zakupione w TESCO w Żylinie za jakieś ok. 10 SK (bez butelki).
        Kolor: jw, mój wydawał się trochę ciemniejszy,
        Piana: szybko znikła, gruboziarnista,
        Wysycenie: mizerne, panie dzieju, mizerne...
        Smak: piwo jest przede wszystkim słodkie, cieżko wyczuć w nim goryczkę; może właśnie przez to robi się lekko nijakie...
        Kapselek dorzucam do kolekcji...

        No cóż, piłem już w polskie piwa o niebo lepsze i uważam, że zakup STAROCESKO to strata pieniędzy (za zbliżoną cenę jest np. baaaaaardzo przywoity POPPER TMAVY).
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ładny, nasycony kolor, jak na "niepełnoletnie" parametry. Piana niezbyt okazała i krótkotrwała.
          Pachnie zachęcająco - chmiel plus słód, zbilansowane. W smaku łagodne, może to efekt słabego wysycenia, przez silną goryczkę przebija się coś kwiatowego i słód.
          Opakowanie - NRW, etykieta - jak na fotce: łysy/siwobrody barman przy nalewaku, na kontrze info "Vyrobeno w EU".
          To chyba niezłe piwo na chwilę odpoczynku po "robieniu za kozicę" na tatrzańskich szlakach, i tyle.

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Nowa etykieta i kapsel.
            Kolor- słomkowy.
            Piana - początkowo wysoka, gruboziarnista, powoli opada, zostawia ślady na szkle, pozostaje niewielki dywanik.
            W smaku nic szczególnego, lekki pilsik, bez wad ale też zachwycać się nie ma nad czym.
            Wysycenie słabe.
            Można wypić, ale raczej nie do powtórzenia.
            Attached Files

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Kolor złoty, bardzo ładny jak na dziesiątkę.
              Piana w moim egzemplarzu, w przeciwieństwie do przedpijców była pokaźna, z drobnoteksturową czapą na powierzchni. Bardzo długo utrzymuje się na piwie kilkumilimetrowa pierzyna. A szkło upstrzone na ściankach.
              Zapach słodowy, choć nieco jakby skisły.
              Smak dość delikatny. Leciutka goryczka chmielowa, nieco słodowości. Nieznaczne chlebowe posmaki. Wyczuwalna też delikatna słodycz.
              Wysycenie jest nawet dość spore, jednak bardzo dobrze pasuje do orzeźwiającej konsumpcji.
              Opakowanie jak na zdjęciu dryxa. Mnie się podoba. Kapsel firmowy, na kontrze info o składzie i ekstrakt (10%). Zawartość alkoholu 4,0%

              Dość sympatyczne piwo, zyskuje wyraźnie pite w gorące dni. Zachwycać się nie ma może czym, ale to solidna dziesiątka, może o nieco zbyt słodkich nastrojach. Nabyte w Krakowie w Alkoholach Kocyk na Miodowej (czyli u importera). Moja ocena: 6,5 w skali 1-10.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Piwo przywiezione ze Słowacji. Butelka 0,5l. Alkohol 4%, ekstrakt 10. Kolor jasny, prawie słomkowy. Piwo jakby troszkę mętne. Piana średnia, niejednorodna. Dość szybko opada do niewielkich resztek. Zapach typowy dla koncernówek. Słodkawo słodowy, średnio mocny. Nic ciekawego, ani specjalnie przyjemnego. Smak także słodkawy. Trochę słodowy, a na koniec gorzki. Posmak krótki. Byle jaki smak. Na szczęście piwo nie było wodniste. Raczej zaskoczyło mnie, po koncernowej 10 spodziewałem się wodnistości. Wysycenie dobre, mocne i trwałe. Chyba najlepsza strona tego piwa. Opakowanie jak u dryxa. Etykiety może i najpiękniejsze nie są, ale nie odstraszają i kojarzą się z piwem. Parametry podane, tylko producent „mgliście wskazany” (piwo kupione pod koniec stycznia). Kapsel firmowy. Staročesko to piwo słabe, nijakie, bez smaku. Tania koncernówka. Nic jej nie wyróżnia spośród setek podobnych. Da się wypić, ale wrażenia są jak po wypiciu wody, a właściwie ich brak. Oceniam na -3 (1 – 6). Myślałem o 2, ale Staročesko jest bardziej nijakie niż niedobre.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6119

                  #9
                  Pilsberg (d. Tatran), Staročeško, Svetlé, 10°

                  Piwko lekkie... ale w swej klasie jakiś smak ma...

                  Piana na starcie spora a potem cienka warstewka... ale do końca...
                  Gaz średni i zapach znośny... kolor raczej jasny...
                  W smaku lekka goryczka na "piwnym smaku" czyli nie jest źle...

                  Wzrokowo trochę zmian... kapsel, krawatka, butelka są inne....
                  Attached Files

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wzrokowo trochę zmian... kapsel, krawatka, butelka są inne....
                    I podobno z Głubczyc ...
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6119

                      #11
                      Tak coś pisali właśnie przy dziesiątce....

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎