Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Zatec, Hostalkovo namesti 67, (Zatecka) Restaurace

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Zatec, Hostalkovo namesti 67, (Zatecka) Restaurace

    Restauracja bez widocznej nazwy, położona minutę piechotą od zateckiego browaru. Lokal umiejscowiony na zabytkowym rynku między katedrą NMP a ratuszem. Fajnym odczuciem jest popijanie zateckiego piwa w bezpośrednim sąsiedztwie średniowiecznych figur świętych. Witryna i rolety knajpy pochodzą zapewne jeszcze z XIX w. Wydawałoby się, że to atrakcyjnie turystyczne miejsce będzie mieścić knajpy przeznaczone dla turystów. Nic z tego. W środku piwkiem raczą się miejscowi, a przyjezdnych poza wrześniowym świętem chmielu raczej tu nie uświadczysz. I dobrze!. Szkoda jednak, że stan zateckiej starówki jest raczej opłakany i kwalifikuje się do generalnego remontu. Do degustacji trzy rodzaje zateckiego piwa: klasyczna jedenastka (15 Kc), trzynastka (17 Kc) oraz według mnie najlepsze z nich: tmava jedenastka (15 Kc). Czarna, przypalana i wytrawna jest według mnie jednym z lepszych ciemnych czeskich piw i spokojnie może konkurować z ciemnymi z lokalnych minibrowarów.
    Last edited by docent; 22-08-2006, 09:43.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Niestety podczas mojego pobytu w Žatcu, Pivnice Oáza (bo tak się nazywa ten przybytek) była zamknięta na cztery spusty. Może związane to było z gospodarską wizytą prezydenta Klausa, faktem jest że ani w południe, ani późnym popołudniem nikt nie raczył uruchomić interesu. Możliwie, że w ogóle już nie działają. Szkoda by było, bo w bezpośredniej okolicy browaru nie ma żadnej piwiarni z miejscowymi wyrobami.
    Kilka fotek zabudowań žateckiego browaru na Piwnych Czechach.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Ostatnie wpisy na beerborcu z 2010 mogą sugerować, że faktycznie zamknięte.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎