Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Dobrany, Namesti T.G.M. 159, Minipivovar Modra Hvezda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Dobrany, Namesti T.G.M. 159, Minipivovar Modra Hvezda

    Dobrany leżą 18 minut drogi pociągiem od Pilzna. Ze stacji na rynek prowadzi droga przez osiedle panelaków, za którymi ukazuje się nieciekawa starówka. W tym otoczeniu niebieska kamienica browaru rzeczywiście prezentuje się jak gwiazda. W środku plątanina kilku niewielkich sal oraz ogródek. Warzelnia umieszczona jest w bezpośrednim sąsiedztwie baru więc całość sprawia dość przytulne wrażenie. Towarzystwo egalitarne - wpadają tu zarówno chmary robotników na przerwę obiadową jak i zbłąkani zagraniczni turyści.
    Imponuje wybór piw, jest tego sześć rodzajów!
    Dobranska desitka (17 Kc) - jasne, wspaniale mętne z lekką goryczką.
    Dobranska hvezda (20 Kc) - jasna dwunastka z intensywnieszą goryczką i tak jak dziesiątka z jedwabną pianą.
    Dobransky dragoun (22 Kc) - polotmave, delikatnie karmelowe w smaku.
    Dobranska hvezda tmave (20 Kc) - czternastka w stylu stout. Ciemnowiśniowe, ze śmietanową pianą i zapachem palonego słodu. Niestety piwo zbyt mało treściwe i za mało nagazowane.
    Visnove (18 Kc) - trzynastka o ciemnobrązowej barwie i rewelacyjnym wisniowo-waniliowym zapachu. Wadą jest słabe nagazowanie piwa.
    Dobransky sekac (nie byłem już w stanie zanotować ceny ) - siedemnastka o pełnym i co najważniejsze pozbawionym słodyczy smaku.
    Jedzenie w bardzo przystępnych cenach (hotova jidla około 50 Kc), niestety w szczycie obiadowym kiedy jest mnóstwo ludzi czeka się na nie dość długo.
    Minibrowar dysponuje firmowym szkłem (na sprzedaż), podstawkami a także butelkami (krachle, pety) na wynos.
    Podsumowując, Modra Hvezda na pewno jest jednym z ciekawszych minibrowarów w Czechach z ciekawą paletą dobrych piw, fajnym klimatem i niskimi cenami, no i z dość łatwym dojazdem.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
    Dobrany leżą 18 minut drogi pociągiem od Pilzna. Ze stacji na rynek prowadzi droga przez osiedle panelaków, za którymi ukazuje się nieciekawa starówka. W tym otoczeniu niebieska kamienica browaru rzeczywiście prezentuje się jak gwiazda. W środku plątanina kilku niewielkich sal oraz ogródek. Warzelnia umieszczona jest w bezpośrednim sąsiedztwie baru więc całość sprawia dość przytulne wrażenie. Towarzystwo egalitarne - wpadają tu zarówno chmary robotników na przerwę obiadową jak i zbłąkani zagraniczni turyści.
    Imponuje wybór piw, jest tego sześć rodzajów!
    Dobranska desitka (17 Kc) - jasne, wspaniale mętne z lekką goryczką.
    Dobranska hvezda (20 Kc) - jasna dwunastka z intensywnieszą goryczką i tak jak dziesiątka z jedwabną pianą.
    Dobransky dragoun (22 Kc) - polotmave, delikatnie karmelowe w smaku.
    Dobranska hvezda tmave (20 Kc) - czternastka w stylu stout. Ciemnowiśniowe, ze śmietanową pianą i zapachem palonego słodu. Niestety piwo zbyt mało treściwe i za mało nagazowane.
    Visnove (18 Kc) - trzynastka o ciemnobrązowej barwie i rewelacyjnym wisniowo-waniliowym zapachu. Wadą jest słabe nagazowanie piwa.
    Dobransky sekac (nie byłem już w stanie zanotować ceny ) - siedemnastka o pełnym i co najważniejsze pozbawionym słodyczy smaku.
    Jedzenie w bardzo przystępnych cenach (hotova jidla około 50 Kc), niestety w szczycie obiadowym kiedy jest mnóstwo ludzi czeka się na nie dość długo.
    Minibrowar dysponuje firmowym szkłem (na sprzedaż), podstawkami a także butelkami (krachle, pety) na wynos.
    Podsumowując, Modra Hvezda na pewno jest jednym z ciekawszych minibrowarów w Czechach z ciekawą paletą dobrych piw, fajnym klimatem i niskimi cenami, no i z dość łatwym dojazdem.
    Kiedy podczas mojego ,ostatniego pobytu ,w Czechach,
    mieszkaliśmy,w Plzne, nie sposób było, nie zaglądnąć do oddalonych zaledwie, 14km.
    Dobrzan[tak brzmi nazwa w jęz. czeskim]
    Z dworca kol. Plzeń hl.nad. w dni robocze pociąg,w kierunku Klatov,jedzie co godzinę.
    Ze stacji idzie się kilkanaście minut, pieszo na Namesti[plac]T.G.Masaryka,gdzie
    pięknie odnowiona kamienica,z emblematem niebieskiej [modrej] gwiazdy na frontonie,
    kryje w sobie hotel,[dość drogi-1200Kc za dwójke]i minibrowar restauracyjny
    Modra Hvezda.
    Wewnątrz,znajduje się mały labirynt ,przytulnych pomieszczeń,
    a w jednym z nich,przy barze stoi pięknie płyskująca miedzią varna.
    Wybór ''toczenych'' piv przyprawia o ból głowy.
    Zacznijmy od poczciwej ,Dobranskiej desitki[10%]-17Kc za 0,5l [są jeszcze wersje 0,3l,
    ale żeśmy duże chłopczyki, te nie wchodzą w rachubę]
    Już pierwszy łyk powoduję ,że gęba się śmieje.
    Tak to jest to! Mocno [zakalene] czyli mętne , z tym charakterystycznym posmakiem,
    minibrowarowym.Piękna gęsta piana ,która utrzymuje się aż do końca,i łagodna goryczka.
    Czas na Modrą hvezde 12% svetlą 20Kc.-0,5l
    Oczywiście kolor, stosowny do ekstraktu,solidna piana,i oczywiście bardziej goryczkowy
    posmak, to główne cechy,tego solidnego piwa.
    A teraz mamy w kufelku,[każde piwo ma swoje oryginalne naczynie]
    mojego faworyta: Modra hvezda 14% tmavy specjal 20Kc 0,5l.
    Jedno z najlepszych, w tym typie pitych w Czechach,i nie tylko.
    Czarne,nieprzeżroczyste,z pianą,którą można kroić.
    W smaku,po wypiciu ,zostaje delikatny posmak porterowy.
    Ja nie miałem się czego doczepić.
    Teraz nie będzie lekko,czas na Dobranskeho Dragouna 16% 22Kc-0,5l
    To już półciemne, bursztynowe piwo,o intensywnym smaku słodowym.
    A na samym szczycie, Dobransky Sekac 17% svetly 22Kc 0.5l.
    Mając w programie, wieczór z bawarską pszenicą, po prostu zachowałem się pragmatycznie i sobie go ... darowałem.
    Mogłem to zrobić, gdyż byłem w Modrej hvezde, już czwarty raz,i próbowałem go wcześ niej.
    To jak można się spodziewać ,piwo o mocno alkoholowej nucie,za którą nie przepadam,
    ale mające swoich wielbicieli.[chociaż nie w Czechah, z których nikt go nie pił]
    Jako gatunek występowało [choć nim nie jest]rezane,czyli dwa dowolnie mieszane, jasne i ciemne 22Kc 0,5l.
    Na koniec coś, do czego podchodzę jak do jeża,choć w tym przypadku było to bezpodstawne,czyli piwo wiśniove13% ciemne 18Kc 0,3l.
    Bardzo dobre. Smak wiśni wyrażny, ale nie nachalny,i nie powoduje krzywienia gęby, jak to czasem się zdarza ,przy tego typu wynalazkach.
    Do dostania są również piwa w butelkach, z zamykaniem ceramicznym.
    Cena za kaucje 25Kc+cena wybranego piwa.
    Są też PETY 2l.Piwa mają oryginalne etykietki,ale o te lepiej prosić,''solo'',
    bo są zrobione z wyjątkowo lipnego papieru ,i w ""odmaczarce''się po prostu rozeszły,
    ku niemałej rozpaczy zresztą.
    Minibrowar słynie z dobrej ,a co za tym idzie ,nieco droższej kuchni.
    Na jedzenie przyjeżdżają specjalnie, goście z Plzne,a nawet z zagranicy.
    Małym cieniem, położyła się niestety gburowatość kelnerki.
    Restauracja otwarta: Po-Czw 10-23, Pi 10-24,So11-24 Ni11-23.
    Wracając na stację [oczywiście nieco wolniej z wiadomego względu]
    zadawałem sobie pytanie .. czy jeszcze tu wrócę? Sprawa pozostaje otwarta.
    W ogólnym zalewie minibrowarów w Czechach,[w ciągu ostatnich kilku dni ,dopisałem dwa nowe],ten jest w czołówce.
    Więc stiastnou cestu!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      W Modrej Hvezdzie klimat bez zmian. W głównej salce z vycepem i warzelnią ciągły ruch klienteli. A ta, jak to już opisywałem, prawdziwie wymieszana - niemieccy turyści obok spracowanych robotników. Paleta piw i ceny również takie jak ostatnio czyli wszystko jak w najlepszym porządku.
      Z próbowanych piw najbardziej mi smakowała zadziwiająco treściwa i goryczkowa jasna dziesiątka oraz ciemna czternastka. Ta druga charakteryzowała się czarną barwą i gęstą pianą przywodząc na myśl styl stout. I faktycznie, w smaku piwo było pełne, delikatnie karmelowe ale bez słodyczy, o umiarkowanym nagazowaniu. Charakteryzowało się przyjemnym kawowo-waniliowym zapachem. W tym momencie potwierdzam zachwyt kolegi bastiona nad tym piwem.
      Będąc w Pilznie grzech tu nie wpaść...
      Attached Files
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #4
        Byliśmy tam wczoraj właśnie w porze obiadowej, było pustawo, obsługa sprawna, jedzenie smaczne.
        Lokal przypomina ten ze Stribro (np. podstawki też po 50kc). Jest jednak duża różnica, warzy o wiele lepsze piwa. Degustowałem 10,12 i ciemną 14, wszystkie dobre.
        Na wynos zakupiłem trochę piwa w PET, dają na nie aż miesięczny termin ważności, a bagażnik w aucie mam pojemny.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          Ja tez ostatnio odwiedziłem ten piwowarek. Piwowar położony na bardzo ładnym i zadbanym rynku w Dobrzanach. Wybór piwa całkiem pokaźny. Z braku czasu wlecieliśmy tylko na chwilę zdążyłem szybko spróbować to co mieli w ofercie 5 piv i było trzeba jechać do Pragi. Browarek ogólnie bardzo ładny. Nam niestety humory popsuła straszliwie niemiła kelnerka, kurde jak można pozwolić takim ludziom pracować z klientem! Kupiłem kilka etykiet, z tego co pamiętam za pokaźna cenę i dwie czy trzy buteleczki do domu (Kaucja za butelkę 25 KC).
          Wrażenia smakowe opisze w odpowiednich tematach.
          Attached Files
          Last edited by karol1000; 04-09-2011, 15:07.
          LP

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #6
            Kto by pomyślał, że to już ponad 16 lat od otwarcia tego browarku. Wpadłem tylko na 1,5 godziny w drodze do Pilzna, to już moja trzecia tu wizyta (ostatni raz chyba 7 lat temu).
            Browar kwitnie, ludzi pełno, rodzajów piw zawsze było tu dużo, ale że tym razem będzie aż 9 to się nie spodziewałem.

            - Dobřanská desítka 10° světlé výčepní 22 kč
            - Dobřanský Hospodář 11° pšeničné 32 kč
            - Dobřanská Hvězda 12° světlé 32 kč
            - Dobřanská Hvězda 13° řezané 32 kč
            - Dobřanská Hvězda 14° tmavý speciál 32 kč
            - Dobřanské Pivo Hořké 15° IPA 30 kč/0,4 l http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=110547
            - Dobřanský Dragoun 16° polotmavý speciál 32 kč/0,4 l
            - Dobřanský Sekáč 17° světlý speciál 32 kč/0,4 l
            - Svatý Vít 23° jubilejní extra speciál 60 kč/0,4 l http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=110544

            Jak widać jest z czego wybierać, choć ceny się trochę zmieniły ale wystarczy porównać z polskimi realiami i wiemy że są ok. Piwa oczywiście dostępne na wynos w 1,5 l PET-ach i szklanych krachlach 1 l. Razi podawanie piw w szkle bez logo i do tego bez podkładek (choć i to i to jest w sprzedaży).
            Jedzenia wybór bogaty, ciężko się zdecydować, dania na zamówienie w cenach 110-160 kč. Duży wybór zakąsek (od 45 kč), sporo dań bezmięsnych (95-110 kč).

            Zawsze fajnie tu wpaść, gorzej że trzeba wybierać które piwa wypić, bo spróbować wszystkich za jednym posiedzeniem się nie da. Ale od przybytku głowa nie boli.

            Uzupełniłem fotki w galerii:

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1817

              #7
              Praktycznie wszystko już zostało przez kolegów opisane. Osobiście próbowałem jasnej 12-ki. Dobre piwo i tyle. Można je również zakupić na wynos w 2l butli. Reszta piw w 1,5l butelkach, a piwa specjalne w szklanych 0.5l z krachlą. Zakupione ,Vanocni, waniliowa 17-ka smakowała jak budyń, ciekawe piwo, o ile ktoś lubi wanilię. O wiele lepiej smakowała jasna 17-ka Dobransky Sekac.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎