Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwarzone drożdże?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Zwarzone drożdże?

    Właśnie przed chwilą zlewałam piwko na cichą. Końcówki rurek umaczałam w spirytusie, otrząsnęłam i zaciągnęłam piwo. Pierwszy raz taki patent zastosowałam, bo akurat butelka spirytu stała obok, to sobie pomyślałam, że profilaktyki nigdy dość

    No i zlewam sobie, zlewam, a tu mi po powierzchni zaczynają pływać jakieś plamki, które nie są ani pianą, ani chmielinami (zresztą nie miałoby chmielin prawa tam być). Po zlaniu zaglądam na dno fermentora z burzliwej, a tam drożdże na powierzchni pozbijane w grudki, zupełnie, jakby się zwarzyły

    Pierwszy raz coś takiego widzę - nie chce mi się wierzyć, zeby ta odrobina spirytusu zaszkodziła drożdżom.

    Miał ktos kiedyś taki przypadek? Piwo, póki co, dobre....
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • zbysia
    Senior
    • 09-2004
    • 907

    #2
    To Ty jakiś "urlaub" chyba masz?
    A to nowe drożdże? Czy już ich używałaś? Mnie chyba raz kłaczkowały, ale już nie pamiętam, czy w słoiku w lodówce zachowały się normalnie, tzn. zbiły się jak zwykle w warstwy czy poszły w kanał. Spróbuj ich
    A od małej ilości spirytu jeszcze nikt nie umarł.. drożdże były w piwie więc stężenie alkoholu nawet po dodaniu tej kapki spirytusu było w normie. Drożdżowej.
    Last edited by zbysia; 25-08-2006, 10:30.
    fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
      ...No i zlewam sobie, zlewam, a tu mi po powierzchni zaczynają pływać jakieś plamki...
      Często mi się coś takiego pojawia, zwłaszca po fermentacji w niższej temperaturze nież 18 C. Nie ma to żadnego wpływu na piwo, tyle że więcej drożdży przechodzi do wtórne fermentacji.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎