Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Refsvindinge, Ale No. 16

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tad2x
    Member
    • 06-2005
    • 72

    Refsvindinge, Ale No. 16

    Piwo z dunskiego browaru Refsvindinge (http://www.bryggerietrefsvindinge.dk/?ID=121).
    Alk. 5,7%, ekstrakt nieznany. Bardzo dobre piwo, barwa karmelowa, kawowa, klarowne. W smaku przypominalo mi niemieckie altbier, jednakze to bylo bardziej wyraziste niz taki Diebels Alt. Piana po nalaniu dlugo trzymala sie, drobnopecherzykowata.
    Opakowanie: etykieta, krawatka, kapsel goly, brak kontretykiety. Co ciekawe, na etykiecie jedynie nazwa browaru, bez danych teleadresowych. Przywiezione z Danii, cena jednak nie jest mi znana.
    Piwo zdecydowanie godne polecenia.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualna fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Pite z butelki w knajpie. B. owocowe, dość gorzkie, b. dobra piana, odpowiednie nagazownie, ciemnoczerwonobrązowe. Dobre.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #4
        Kolor - głęboki rubin.
        Piana - beżowa, średnio wysoka, gęsta, trzyma się dość długo.
        Zapach - średnio intensywny, nieco słodowy, sporo nut owocowych, do tego karmel.
        Smak - Na początku lekko słodkawy, słodowo karmelowy, z lekką orzechową nutą, po chwili dochodzą posmaki owocowe a całość kończy się lekką ale wyczuwalną i dość długo pozostającą w ustach goryczką.
        Wysycenie - średnie.
        Opakowanie - butelka 0,33l

        Kupione "U Joli" za 7zł.
        W mojej krótkiej karierze to pierwsze piwo z Danii. Smakowało.

        mniejsza butelka wygląda tak:
        Attached Files
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • Kolesław
          Senior
          • 03-2004
          • 1130

          #5
          Zapach: marmolada, rodzynki, żywica, śliwka (świeża, żeby ktoś nie pomyślał, że suszona, tym bardziej wędzona), trochę orzeźwiającej ostrości.
          Piana: intensywne ecru, wysoka, gęsta - gruby kożuch na szkle (przynajmniej na początku) i na powierzchni ( z czasem trochę się redukuje, ale stylowo). Gaz niski i ok.
          Smak zrównoważony. Słód, chmiel ale'owy (jak najbardziej, ale jak dla mnie trochę za delikatny). W finiszu żywiczno-chmielowo i znowu trochę zbyt delikatnie.
          Dobre, ale niedosyt pozostaje.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎