Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Katowice, Śląska 75 (Ligota), Panorama

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Muttah
    Gość
    • 09-2006
    • 85

    Katowice, Śląska 75 (Ligota), Panorama

    wczoraj odwiedziłem knajpę "Panorama" (tak, tak - nazwę należy ściśle powiązać z dawnym PRLowskim tygodnikiem. adresu dokładnie nie podam, ale znajduje się zaraz przy końcowym przystanku 12tki na Ligocie. Kiedyś był tam pub "Student". właściciele chyba kupili prawa do "Panoramy", bo wewnątrz sporo przedruków w formie fototapet, no i przede wszystkim logo! ale do rzeczy:
    przede wszystkim PAULANER Z BECZKI! za 9 zł lub małe 7zł!!! i to kilometr od domu...miodzio czynne do 24, miła obsługa, wystrój wnętrza po PRLowsku siermiężny (stare tablice PKS cieszą oko, jeśli kogoś to rajcuje). jedzenie w przystępnych cenach, dobra kuchnia i zaskakująco mało ludzi (ale pewnie z początkiem października studenci zrobią tłok). mają też z beczki inne piwa - nie sprawdzałem, bo jak usłyszałem o Paulanerze to już dalej nie pytałem zachęcam do odwiedzin, degustacji no i komentarzy

    pozdrawiam

    Muttah
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Proszę o zapoznanie się z zasadami tworzenia tematów w tym dziale przed utworzeniem kolejnego.
    Proszę o podanie konkretnego adresu.
    Last edited by Maggyk; 12-09-2006, 05:50.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Muttah
      Gość
      • 09-2006
      • 85

      #3
      bardzo przepraszam, już sprawdziłem. Dokładny adres to Katowice - Ligota, ul. Sląska 75. telefon: 32/2066000. Najlepiej jechać z dworca autobusem nr 12 do końca. POLECAM!

      Comment

      • boku
        Senior
        • 09-2002
        • 444

        #4
        autobusy

        Z tego przystanku ma odjazd kilka autobusów, a nie tylko 12. Następne numery to 51, 154, 213, 292, 657, 812, 912 i 36. Ktoś może się zdziwić dlaczego 36 jest na końcu. Sprawa jest prosta. Autobus jest pod innym zarządem i bilety są inne. 36 jedzie do tych Tych.
        12 jedzie do dworca PKP w Katowicach (w Ligocie też jest stacja PKP i co najmniej 3 inne stacje są bliżej tego lokalu niż stacja w Katowicach).
        12-tka jedzie do dworca w Katowicach 25 minut. Szybciej tę trasę pokonamy numerem 912 - 24 minuty. Jednak mistrzem na tej trasie jest 812 któremu wystarczy 20 minut. Ta linia ma tylko 4 przystanki, ale ze względu na potworne korki ma tak długi czas przejazdu. Inne autobusy w czasie natężenia ruchu po prostu się spóźniają.
        Tutaj chciałem wspomnieć o linii 51 która jedzie na oś 1000-lecia. Stąd może przejechać dużo miłośników orginalnego piwka.
        Linia 154 to kierunek Sosnowiec - Pogoń i Środula, więc z tego kierunku nie spodziewam się tłumów.
        Na deser zostawiłem sobie 292, którym to autobusem jadę do domu w Mysłowicach .
        Oczywiście jest jeszcze kurs 213 do Rudy Śląskiej Halemby, ale to pomijalne. Zatrzymałem się tylko na bezpośrednich kursach.
        Teraz zaskoczenie po wczorajszej wizycie w tym miejscu. Żar się leje z niebios, człowiek o 11 wyschnięty, a tu godzina otwarcia 12. Tym razem nic nie wypiłem. Porozmawiałem chwilę z obsługą pytając się o numer, ale jak widzę już jest. To ciekawe, że na sporym budynku nie ma numeru.
        Attached Files

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
          Z tego przystanku ma odjazd kilka autobusów, a nie tylko 12. Następne numery to 51, 154, 213, 292, 657, 812, 912 i 36. Ktoś może się zdziwić dlaczego 36 jest na końcu. Sprawa jest prosta. Autobus jest pod innym zarządem i bilety są inne. 36 jedzie do tych Tych...
          Boku ja doceniam Twój wkład w rozwój tego działu, ale ten wykład na temat autobusów jest całkowicie zbędny. A już czasy przejazdu różniace sie od siebie minutami naprawdę mogłes sobie darować
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • boku
            Senior
            • 09-2002
            • 444

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Muttah
            Najlepiej jechać z dworca autobusem nr 12 do końca. POLECAM!
            Ja tylko ustosunkowałem się do tego stwierdzenia. Kto wie może wśród miliona ludzi, do których dochodzą bezpośrednie autobusy z tego miejsca, znajdzie się kilku piwoszy

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
              Ja tylko ustosunkowałem się do tego stwierdzenia. Kto wie może wśród miliona ludzi, do których dochodzą bezpośrednie autobusy z tego miejsca, znajdzie się kilku piwoszy
              Jeju, ale strzeliłeś wykład godny profersra, a wystarczyło napisać, że jeżdzą tam jeszcze inne autobusy i wymienić linie, a nie która, gdzie i dlaczego.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • pluto
                Junior
                • 08-2006
                • 28

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
                Kto wie może wśród miliona ludzi, do których dochodzą bezpośrednie autobusy z tego miejsca, znajdzie się kilku piwoszy
                I znalazł sie jeden któremu pasuje bezposredni autobus nr 51.
                W najblizszym czasie postaram sie tam wpaść.
                Ciekawe jakie jeszcze inne piwa tam leją?
                Co do rozkładu jazdy autobosów to informacja czasem sie przydaje

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎