Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szydłów, Rynek, Bar Ratuszowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Szydłów, Rynek, Bar Ratuszowy

    Przejeżdżając po raz kolejny przez Szydłów postanowilismy wreszcie zbadać co kryją wspaniałe, średniowieczne mury okalające stare miasto, oraz piękna Krakowska Brama.

    Za murami znależliśmy duży rynek ze starymi, podupadającymi kamieniczkami. Fachowe teksty twierdzą, że miejsce to zachowało swój XIV wieczny układ urbanistyczny.

    Z braku czasu wstąpiłem na momencik do Baru Ratuszowego zlokalizowanego w ratuszu w centrum rynku.

    Na drzwiach wejściowych naklejka browaru Janów, co mnie niezmiernie uradowało.

    Okazało się jednak, że jakiegokolwiek lanego piwa brak. W ofercie z mniej typowych Staropolskie Mocne oraz Grunengold.

    Klimat baru to lata '70. Meble, klienci oraz pani obsługująca żywcem wyjęta z tamtych czasów.Trochę strach zagłębiać się do tego przybytku, gdyż miejscowi raczą się w nim mocniejszymi trunkami intensywnie.
    Miejsce w połączeniu ze średniowiecznym klimatem miasteczka tworzy ciekawe doświadczenia - poprostu inna bajka Czas tam płynie wolniutko i spokojnie.
    MM961
    4:-)
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
    ...
    Okazało się jednak, że jakiegokolwiek lanego piwa brak. W ofercie z mniej typowych Staropolskie Mocne oraz Grunengold.
    ...
    tzn. knajpa bez lanego piwa? wszystko z puszki i butelki?

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      tzn. knajpa bez lanego piwa? wszystko z puszki i butelki?
      Niestety tak. Jednak widać, że lane piwo kiedyś było i być może bywa (choć nalewaka nie widziałem). Barmanka nie była jednak zbyt rozmowna
      MM961
      4:-)

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
        Z braku czasu wstąpiłem na momencik do Baru Ratuszowego.
        Zazdraszczam braku czasu Szydłów jest ciekawy.

        Podobno lokal kat. IV czy jeszcze istnieje?


        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          W ratuszu jakieś zmiany nastąpiły. Pub Szydło + Bar Ratuszowy? Niestety nie miałem szczęścia być w czasie godzin otwarcia i nie dowiedziałem się jak to funkcjonuje i co się w środku dzieje. A miejscowość faktycznie zjawiskowa. Nieoszlifowany diament na mapie Polski.
          Aktualnie wygląda to tak:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎