Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Forst, Forst Kronen Speciale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Forst, Forst Kronen Speciale

    zaw. alk. 5,2%, but. 0,33 l
    przywiezione z Włoch

    Dalszy ciąg poczynań włoskiego browaru Forst, z którego pochodzi wcześniej opisywane na forum Forst Premium. Kronen (jak chce producent: nazwa oznacza ukoronowanie dobrego smaku piwa) jest w sumie gatunkowo bardzo bliskie temu drugiemu i dość długo szukałem śladu, co w tym piwie jest takiego specjalnego, że nazywa się Speciale. No i okazało się, że chodzi pewnie o zawartość kukurydzy, która pod postacią czegoś, co po niemiecku nazywa się "maisgritz", a po włosku "gritz di mais", buduje w znacznym stopniu smak tego piwa (obok nich oczywiście słód jęczmienny i chmiel).
    Kolor - ciemnosłomkowy;
    piana - dość gęsta i wysoka na początku (na zdjęciu widać, że udało jej się zbudować całkiem fajną czapę), okazuje się zdecydowanie zbyt słaba, chwilę później pozostawia tylko ledwo widoczną otoczkę;
    nasycenie - umiarkowane, nie nachalne;
    zapach - chmielowo-jakiś-inny-lekko-słodkawy, chyba kukurydziany ( );
    smak - nie podchodzą mi kukurydziane piwa, więc peanów zachwytu nie będzie: bardzo łagodny smak, sporo kukurydzianej słodkawości (właśnie do niej jakoś nie mogę się przekonać), która ma tutaj dziwnie spłaszczony, papierowy posmak; goryczki właściwie w ogóle nie czuć (szkoda, może trochę popracowałaby nad tą kukurydzą), choć jest sporo całkiem niezłego chmielu aromatycznego; końcówka wodnista i lekko mdława. Aha, poczułem goryczkę, ale dopiero w bardzo dłuuuugim posmaku. W sumie poprawne piwo, tyle że z kukurydzy Mydlinowate trochę.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Piłem wersję beczkową. Kolor jasnosłomkowy, piana niezbyt obfita. Smak dość lekki, z wyraźną, przyjemną goryczką. Jak na Włochy to całkiem przyzwoity pils. Kukurydzy nie wyczułem, może dlatego, że o niej nie wiedziałem .
    Wg strony browaru ekstrakt wynosi 12,7 Plato.

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      #3
      Kolor - Jasna słomka.
      Piana - Średnio obfita, niezbyt trwała, opadała do dziurawej warstwy.
      Zapach - Niezbyt intensywny, słód, lekko ścierkowaty, delikatny chmiel.
      Smak - Przede wszystkim za słodki, słodycz jest smakiem która zaczyna to piwo i kończy. Po słodkawym początku mamy lekki chmiel ale szybko zostaje w ustach tylko mdły posmak.
      Wysycenie - Średnie.
      Opakowanie - Sam wzór etykiety jak na zdjęciu Dreamera, kilka kolorów chyba trochę bardziej błyszczących.

      Kolega przywiózł mi z wyjazdu do Włoch.
      Co tu gadać, kiepskie piwo, przez tę słodycz ciężko było mi dopić nawet 0,33l.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Użyto grysu kukurydzianego do produkcji.

        Alk. nadal 5,2%

        Delikatne słodowe tony z lekką goryczką. Nieco wyższą od ich premium i niższą od ich V.I.P. pilsa, który wydawał mi się zdecydowanie najprzyjemniejszym z ich jasnych piw.

        Wersja lana wydawała mi się bardziej goryczkowa i lepsza, ale może to urok chwili
        Ogólnie bez szału.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Też otrzymałem je od znajomego, który był we Włoszech.

          Piana - spora.
          Lacing - trochę było.
          Gaz - średni.
          Barwa - bardzo jasne złoto, słomka.
          Aromat - gorzkawa zbożowość.
          Smak - ciekawa słodkawa zbożowość. Niezła, łagodna owocowość lagerowa. Nuta ryżowa. Dopasowana goryczka.

          Fajne piwko, łatwo pijalne.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎