PDA

Wersja pełna: : Wrocław- Darmowe MPK

monne
21-09-2006, 17:44
Pewnie nie wszyscy wiedzą, albo nie pamiętają, że jutro jest Dzień bez Samochodu w zw. z czym jeździmy za darmo MPK !!!

SZCZEGółY (http://www.wroclaw.pl/m3375/p9676.aspx)

JAckson
22-09-2006, 06:50
W związku z dzisiejszym dniem bez samochodu stałem w korkach jak zwykle, a może i dłużej :)

arzy
22-09-2006, 08:56
W związku z dzisiejszym dniem bez samochodu stałem w korkach jak zwykle, a może i dłużej :)
po co stałeś bez samochodu w korku ;) :D

e-prezes
22-09-2006, 08:59
autobus też samochód i stoi w korkach jak inne :)

arzy
22-09-2006, 09:02
autobus też samochód i stoi w korkach jak inne :)
trzeba jeździć tramwajem :)
no chyba że będzie dzień bez tramwaju :D

JAckson
22-09-2006, 10:18
po co stałeś bez samochodu w korku ;) :D

Gdybym zdał się na komunikację miejską to bym chyba z 1,5h jechał w jedną stronę. A autkiem 'zaledwie' 40min. MAm około 15km do pracy i wiele pozamykanych ulic i objazdów po drodze :kac:

e-prezes
22-09-2006, 10:20
trzeba jeździć tramwajem :)
no chyba że będzie dzień bez tramwaju :D
tramwaje czasem jadą okrężną drogą co na jedno wychodzi.

arzy
22-09-2006, 10:21
Gdybym zdał się na komunikację miejską to bym chyba z 1,5h jechał w jedną stronę. A autkiem 'zaledwie' 40min. MAm około 15km do pracy i wiele pozamykanych ulic i objazdów po drodze :kac:
ale za darmo ;) :D

arzy
22-09-2006, 10:22
tramwaje czasem jadą okrężną drogą co na jedno wychodzi.
no bo one jeżdżą po szynach :D

e-prezes
22-09-2006, 10:23
za darmo to się tylko pracuje. wszyscy za ten dzień zapłacimy z podatków.

arzy
22-09-2006, 10:28
za darmo to się tylko pracuje. wszyscy za ten dzień zapłacimy z podatków.
i tak płacimy :D
żeby to wyrównać trzeba cały dzień jeździć komunikacja miejską za darmo:D

tak nawiasem mówiąc, w Częstochowie również jest obchodzony dzień bez samochodu, tylko że za przejazd MZK trzeba płacić jak w dzień z samochodem

JAckson
22-09-2006, 10:44

Ale czas to pieniądź i w tym wypadku tracę pieniądze :) Przed 30 minutami wróciłem do biura, bo pojechałem coś załatwić. MPK nie warto by było wyruszać, bo by mi to zajęło 3x więcej czasu.

jerzy
22-09-2006, 17:08
A ja się dziś nigdzie nie spieszyłem, więc pojeździłem komunikacją miejską pozałatwiać różne drobne sprawy. :)
Co ja się wytrzęsłem w niby nowym taborze! A nogi tak mnie nap... znaczy się strasznie bolą, że muszę znów łyknąć tabletkę przeciwbólową! :mad:
Nie, według mnie jedyną alternatywą dla samochodu jest rower. Koniec i kropka. :rolleyes:

e-prezes
23-09-2006, 00:13
apropos tramwajów i korków, to w Krakowie jest nawet (reklamowana na... tramwajach) akcja "omijaj korki - potworki" nakłaniająca do jazdy właśnie tym rodzajem środka miejskiej komunikacji. problem, że nie wszędzi nim dojedziesz, a zwykle jadą okrężnymi drogami. z konieczności jednak codzień z tramwaju korzystam (tylko część trasy) i wcale lepiej nie jest. tramwaje też stoją w korkach.

ART
23-09-2006, 09:03
W Opolu, w czasie trwania akcji, nie zaobserwowano żadnego tramwaju.

Marusia
23-09-2006, 09:19
Ja wczoraj skorzystałam 4 razy z darmochy. Część ludzi w tramwajach kasowała bilety, a Slavoy zaobserwował nawet osobę, która zdarła z kasownika naklejkę z informacją o darmoszce i skasowała bilet:D

grzes_ch
23-09-2006, 09:26
Apropos darmowego MPK to niedawno , pewnie w "Wyborczej" ale pewny nie jestem , czytałem artykuł o ludziach jeżdżących za darmo do pracy . Korzystali oni z darmowych autobusów hipermarketów. Opisany był przykład krakowski ale podobno jest to rozpowszechnione we wszystkich dużych miastach. Tak więc największymi propagatorami dni bez auta są hipermarkety :) .

becik
23-09-2006, 19:58
Ja wczoraj skorzystałam 4 razy z darmochy. Część ludzi w tramwajach kasowała bilety, a Slavoy zaobserwował nawet osobę, która zdarła z kasownika naklejkę z informacją o darmoszce i skasowała bilet:D

W Warszawie wszystkie kasowniki były poblokowane więc kto by chciał to i tak by nie mógł skasować :) zresztą w calym wagonie było sporo poprzyklejanych informacji, że dziś jazda za darmo

pirackamuza
23-09-2006, 20:06
A ja jestem stratny. Wczoraj jak zwykle jechałem do pracy tramwajem, ale za pełną opłatą...mam MIESIĘCZNY!

ART
24-09-2006, 00:40
A ja jestem stratny. Wczoraj jak zwykle jechałem do pracy tramwajem, ale za pełną opłatą...mam MIESIĘCZNY!
wystarczyło nie wziąć ze sobą tego miesięcznego ;)

cyborg_marcel
25-09-2006, 13:16
Cyborg wziął miesięczny, a i tak cieszył się, że za darmo jedzie ;) Do tego korków prawie wcale w piątek rano nie było i rekordowo krótki czas przejazdu do pracy napawał optymistycznie (do dzisiejszego poranka...). :)