Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki samochód?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    Jaki samochód?

    Błagam pomóżcie w wyborze samochodu! Muszę pożegnać się z moim Kangurem i zakupić nowszy, ekonomiczniejszy pojazd (rower już mam ) Chodzi mi po głowie jakiś trzylatek w stylu VW Polo, lub Opel Corsa. Małą jak na moje potrzeby przestrzeń bagażową chcę zrekompensować sobie bagażnikiem dachowym, a w przyszłości może hakiem i przyczepką w razie potrzeby.
    Ostatecznie chciałbym osiągnąć kompromis między niską awaryjnością a w miarę niską ceną i kosztami eksploatacji samochodu.
    Mam gorącą prośbę o Wasze opinie na ten temat. Może macie doświadczenia z samochodami segmentu takiego jak np Polo, a może są jakieś kombiki, które będą podobnie kosztować a koszty eksploatacji będą porównywalne z mniejszymi samochodami?
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alchemych
    Mam gorącą prośbę o Wasze opinie na ten temat. Może macie doświadczenia z samochodami segmentu takiego jak np Polo, a może są jakieś kombiki, które będą podobnie kosztować a koszty eksploatacji będą porównywalne z mniejszymi samochodami?
    Ja kupiłem sobie Forda Fusion i jak na razie nie narzekam. Byłyby nawet modele z takiego jaki chcesz rocznika, choć w przypadku pierwszych egzemplarzy ludzie narzekali na tandetne wykończenie wnętrza (trzeszczące plastki itd.). W tym roku był lifting, ale dużo nie zmienili.
    W samochodzie jest wygodnie, dużo miejsca, bo jest dośc wysoki, siedzisz bardziej jak w vanie, przez co mi np. siedzi się w nim wygodniej niż w Focusie (a mam 1,85m), bardzo duży bagażnik jak na rozmiary całego samochodu. Zwinny na parkingu, bo tylko niewiele większy od Fiesty. Charakterystyczną cechą Fuzona jest dość duży prześwit między podwoziem a podłożem, co sprawia, że nie szorujesz po glebie jadąc szutrami, które w wielu miastach są obowiązującą klasą jezdni. Jeździ tych samochodów stosunkowo mało, w porównaniu do Polo czy Corsy, więc wyróżniasz się z tłumu. Nie każdemu będzie się podobać sylwetka, bo wygląda jak taki mini amerykański SUV.
    Tutaj masz forum poświęcone temu autku,
    oraz stronę o Fuzonie.
    Diesle są dość drogie, choć z pewnoscią palą mniej. Benzyna 1,4, taką mam, spala średnio 7l/100 km szału moze nie robi, ale jest ok.
    Jakbyś miał jakieś pytania, to wal śmiało.

    W przypadku Polówki przepłacasz IMO za literki VW, nie dostając wiele w zamian. Miałem starą polówkę, i chciałem coś większego, zastanwaiłem się na d Focusem, i starego Focusa moze bym i kupił, ale ten nowy już mi się nie podoba, poza tym za dużo juz tego jeździ. Fuzon to jest taki największy z małych samochodów, dla mnie jak na razie w sam raz.
    Last edited by kopyr; 24-09-2006, 11:46.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Jeśli rozszerzysz zaiteresowanie na troszkę starsze rzeczy, to wybór jest oczywisty.
      Prosty, bez zbędnej elektroniki, tani w konserwacji. Przy wersji 1,6 VW (a o tej mowa) może i spalaniem nie powala, ale nie jest źle, a silnik pancerny. Na rynku jest jeszcze sporo wychuchanych sztuk.
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #4
        VW Polo 1.4 55kW jeździłem przez jakieś półtora roku, a felicją 1.6 55kW chyba ze dwa. Polówka oczywiście przewyższa skodę jakością wykończenia wnętrza ale gdybym teraz miał wybierać z tych dwóch to wziąłbym skodę. Przedewszystkim ze względu na bagażnik. Moim zdaniem kupowanie samochodu z takim bagażnikiem jak np. VW Polo to nieporozumienie. No chyba, że ktoś jest singlem i nie jeździ na wakacje.

        PS. W Polo sprzęgło padło po 70.000 km ! W Skodzie były drobne problemy z elektryką (światła).

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          #5
          Powiedz przede wszystkim jaką kwotę byś chciał na auto przeznaczyć.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alchemych
            (...) Ostatecznie chciałbym osiągnąć kompromis między niską awaryjnością a w miarę niską ceną i kosztami eksploatacji samochodu. (...)
            Takie auto to każdy by chciał, niedrogie, tanie w eksploatacji, mało awaryjne....Rzeczywistość jest jednak taka, ze takich aut nie ma, albo inwestujesz w lepsze i droższe, albo kupujesz za jakąś minimalną kwotę, a potem też w nie inwestujesz.
            W sumie rachunek może byc bardzo zbliżony
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Alchemych
              Senior
              • 12-2003
              • 349

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
              Powiedz przede wszystkim jaką kwotę byś chciał na auto przeznaczyć.
              Maksimum jakie mogę wydać to ok. 30 tys zł. Oczywiście dodatkowo wchodzi w grę jeszcze jakiś kredyt który mogłby zwiększyć pulę (to jednak już kosztem innych ważnych inwestycji).
              W gotówce mam 10 tys, w samochodzie którym jeżdżę 15 tys, jakieś 5 tys mogę jeszcze pożyczyć na krótki termin - ot co mam.
              Last edited by Alchemych; 25-09-2006, 18:34.

              Comment

              • Alchemych
                Senior
                • 12-2003
                • 349

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                Ja kupiłem sobie Forda Fusion i jak na razie nie narzekam. Byłyby nawet modele z takiego jaki chcesz rocznika...
                Rozejżę się czy cena tego autka jest w moim zasięgu. Z ust mojego kumpla z pracy słyszałem o Fordach że są to b. komfortowe samochody ale części zamienne są drogie.

                Comment

                • Marcin_wc
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 2115

                  #9
                  Nowe fordy są ładne, dobrze jeżdżą, mają mocne silniki i po trzech, czterech latach trzeba wymienić w nich prawie wszystko. ASO spokojnie można nazwać złodziejską instytucją. Nikomu nie polecam. Są to odczucia, po obserwacji przez 130tyś. km Forda Mondeo 2.0 TDCi z 2001r.

                  Comment

                  • Alchemych
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 349

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                    Jeśli rozszerzysz zaiteresowanie na troszkę starsze rzeczy, to wybór jest oczywisty.
                    Prosty, bez zbędnej elektroniki, tani w konserwacji. Przy wersji 1,6 VW (a o tej mowa) może i spalaniem nie powala, ale nie jest źle, a silnik pancerny. Na rynku jest jeszcze sporo wychuchanych sztuk.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony
                    VW Polo 1.4 55kW jeździłem przez jakieś półtora roku, a felicją 1.6 55kW chyba ze dwa. Polówka oczywiście przewyższa skodę jakością wykończenia wnętrza ale gdybym teraz miał wybierać z tych dwóch to wziąłbym skodę. Przede wszystkim ze względu na bagażnik. Moim zdaniem kupowanie samochodu z takim bagażnikiem jak np. VW Polo to nieporozumienie. No chyba, że ktoś jest singlem i nie jeździ na wakacje.

                    PS. W Polo sprzęgło padło po 70.000 km ! W Skodzie były drobne problemy z elektryką (światła).
                    Nad Skodą również mocno się zastanawiam - dzięki za opinie.
                    A przy okazji - możecie przybliżyć mi spalanie tego auta - z tego co rozumiem to ten sam silnik jest u Was slavoy co u kony.

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #11
                      Kup sobie SerięIII Land Rovera albo wczesnego Defendera

                      Jak Opel Corsa, to może Yariska?
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • Alchemych
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 349

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        Takie auto to każdy by chciał, niedrogie, tanie w eksploatacji, mało awaryjne....Rzeczywistość jest jednak taka, ze takich aut nie ma, albo inwestujesz w lepsze i droższe, albo kupujesz za jakąś minimalną kwotę, a potem też w nie inwestujesz.
                        W sumie rachunek może byc bardzo zbliżony
                        To racja - wolę chyba zainwestować w coś lepszego. Stąd ta dyskusja. Tylko w co?
                        Na nowego Merca czy inne z tej półki mam za mało kasy, dlatego piszę o rozsądnym kompromisie między jakością a ceną.
                        Co myślicie np o najmniejszych modelach Hyundai-a czy Kia (Getz, Pikanto)? A może Fiatowska Panda? Na te samochody byłoby mnie stać kupić je jako nowe.

                        Comment

                        • Alchemych
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 349

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                          Kup sobie SerięIII Land Rovera albo wczesnego Defendera

                          Jak Opel Corsa, to może Yariska?
                          Oczywiście tak. Tylko co lepsze? Orientujesz się może co dłużej bezawaryjnie pojeździ i jakie są koszty eksploatacji tych dwóch samochodów?

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #14
                            Strzelam w ciemno, że Yaris. Znajomy ma, bardzo sobie chwali. Trzeba tylko zwracać uwagę na karoserię, bo lubi sobie pordzewieć. W rodzinie jeździ kilka Toyot i są chwalone. Zresztą wiesz, ja jeżdżę Hyundai'em i jak rozmawiałem z głównym mechanikiem to stwierdział, że osobiście to tylko japońca by kupował. Trzeba przyznać, że japońskie auta, a już w szczególności Toyota, są doskonale zbudowane. I co równie ważne, mają świetne serwisy.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • Alchemych
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 349

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                              Nowe fordy są ładne, dobrze jeżdżą, mają mocne silniki i po trzech, czterech latach trzeba wymienić w nich prawie wszystko. ASO spokojnie można nazwać złodziejską instytucją. Nikomu nie polecam. Są to odczucia, po obserwacji przez 130tyś. km Forda Mondeo 2.0 TDCi z 2001r.
                              Wiesz co Marcin - tak jakbym słyszał siebie który opowiada o swojej przygodzie z Kangurem (oczywiście - dla jasności - mówię o samochodzie ) Tej przygody nie chciałbym jednak powtarzać mimo że do przebiegu ok. 150 tys (1,9D) byłem z tego auta względnie zadowolony. Dzięki za sugestie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎