Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Domowy witbier - doświadczenia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Domowy witbier - doświadczenia

    Zrobiłam ostatnio witbiera i nie mam z czym porównać Tzn. owszem, ze sklepowymi mogę, ale bardziej interesuje mnie wymiana doświadczeń z innymi piwowarami, którzy popełnili taką wareczkę.

    Moja, poza faktem, że zapomniałam dodac kolendry jest całkiem interesująca. Ale zapach ma jakiś dziwny - nie kwachowy, ale jakiś taki... no nie wiem. Być może drożdże do witbiera dają jakieś takie charakterystyczne zapaszki.

    Piwo bardzo mocno nagazowane, trzeba je dobrze schłodzić przed otwarciem, bo inaczej ucieka z butelki. Piana też po zbóju. Ja to piwo nazywam "piwo z mąki" bo duża ilość surowców niesłodowanych daje takie wrażenie, przynajmniej na początku (jest to młodziak jeszcze).

    Wiem, że conajmniej 2 osoby z forum popełniły taki wynalazek - opowiedzcie coś, proszę, o nich Może nawet jakaś wymianka w celach porównawczych?
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Powiedzmy, że my zrobiliśmy "witbiera" , ale wątpię, czy nadaje się do porównań (drożdże)...

    Poza tym już go chyba nie ma, a jeśliby nawet był, to dostałaś (Ty albo Slavoy) już go wcześniej i drugi Ci nie przysługuje...
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      A fakt, piłam Białą Czarodziejkę, w Błotach le już nie pamiętam, jak abyła, po za tym, że dobra...
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • olorider
        Senior
        • 01-2006
        • 123

        #4
        Robiłem witbiera, piwko wyszło bardzo dobre, chociaż tak naprawdę to nie wiem jak taki styl powinien smakować. Wyszło piwki podobne do pszenicznego, bardziej wytrawne, trochę posmaków cytrusowych. Następnym razem jak będę robił takie piwo to zmnienie kilka rzeczy: po pierwsze - zmielę kolendre, przed wsypaniem do zacieru
        po drugie - dodam miodu, którego zapomniałem dodać
        po trzecie - zatrę bardziej na słodko

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        Może nawet jakaś wymianka w celach porównawczych?
        niestety wareczka została skonsumowana dość szybko

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎