PDA

Wersja pełna: : Tłumacz szuka pracy

cyborg_marcel
03-10-2006, 15:23
Jest nas tutaj kilkoro na Forum, a na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy... ;)
Przyjmę tłumaczenia wikłające języki angielski, polski i francuski, najchętniej z dziedzin humanistycznych, lekko ekonomicznych, politycznych, a po żabojadzku to jeszcze blachodachówkę :D Proszę o kontakt na pw.

Marusia
03-10-2006, 19:16
Mam do przetłumaczenia 3 odcinek serialu "Napoleon" dla rodziców, ale raczej nie będą chcieli zapłacić:D

cyborg_marcel
04-10-2006, 08:50
Mam do przetłumaczenia 3 odcinek serialu "Napoleon" dla rodziców, ale raczej nie będą chcieli zapłacić:D
Aha, zapomniałam wspomnieć: może być wymiana towarowa, jak to onegdaj bywało... :D Przyjmuję herbatę (najlepiej dobrą sypaną), alkohol, owoce, tudzież szpinak - inne propozycje do konsultacji ;) :stout:

Marcin_wc
07-10-2006, 20:46
Co to jest "styrian hops"? Szczególnie chodzi mi o przetłumaczenie pierwszego słowa. Mogę zapłacić szpinakiem.

Shlangbaum
07-10-2006, 22:16
Zapewne jest to chmiel ze słoweńskiej Styrii ;)

grzeber
07-10-2006, 23:52
Dlaczego od razu ze słoweńskiej? Może być również z austryjackiej. ;)

ART
08-10-2006, 00:23
może pierwotnie tak było :D

Shlangbaum
09-10-2006, 09:36
W jednym ze sklepów internetowych chmiel Styrian Golding jest ze Słoweni więc tak skojarzyłem :)

cyborg_marcel
09-10-2006, 12:30
Co to jest "styrian hops"? Szczególnie chodzi mi o przetłumaczenie pierwszego słowa. Mogę zapłacić szpinakiem.
Można było na pw, bo zanim ja wszystkie zaległe tematy przeczytam...

Styria (Steiermark) - kraj związkowy w południowej Austrii. Graniczy ze Słowenią. Stolicą landu jest Graz. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Styria)
Styria (słń. Štajerska) to kraina historyczna w Słowenii. Jej głównym ośrodkiem miejskim jest Maribor. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Styria_%28S%C5%82owenia%29)

Natomiast "hop" oznacza chmiel bądź też wesołe podskakiwanie (tudzież kilka innych mniej rozrywkowych rzeczy).

Oznacza to więc chmiel ze Styrii - bardzo chętnie importowany przez np. Anglików (wówczas jest on sprowadzany z pól słoweńskich).

To tak tylko pro forma na potwierdzenie słów Kolegów Grz i Sch :D

cyborg_marcel
10-10-2006, 10:54
Ładniej ujmując: "chmiel styryjski" - musiałam się upewnić, co do przymiotnika ;)