Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mycie butelek a drożdże

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olorider
    Senior
    • 01-2006
    • 123

    Mycie butelek a drożdże

    Ostatnio coraz bardziej mnie wkurza mycie butelek po moim piwie. Kilka warek zrobiłem przy użyciu drożdży Wyeast Czech Pils i to je za to obwiniam
    Wcześniej używałem dożdży suchych i nie miałem kłopotu z myciem. Po wypiciu piwa, butelki płukałem kilka razy ciepłą wodą i pozostawiałem do góry denkiem. Po wyschnięciu były czyste. A butelki po piwku na Czech pilsach, po wyschnięciu są matowe, i widać dokąd był poziom piwa po osadzie (obwódka na szyjce butelki). Musze je dokładnie szorować szczotką do butelek z płynem do mycia naczyń i to czasami nie pomaga, trzeba zabieg powtórzyć.
    Jak się domyślam, to nie jest to cecha wszystkich płynnych drożdży. Chociaż nie wiem bo te były moje pierwsze.
    Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami ?
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    #2
    Moje doświadczenia są takie, że nie mam takich doświadczeń
    Używam w większości drożdży płynnych i nigdy nie zaobserwowałem takiego zjawiska, żeby mi się coś osadziło na butelce i nie dało się zwykłym "popłukiem" usunąć.
    Czech Pilsów nie używałem.

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Ja też niczego takiego nie zauważyłem. Zmatowienie od wewnątrz zdarza mi się tylko w przypadku butelek wielokrotnie używanych. A gdy butelka jest na prawdę ohydna, to ją wyrzucam.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎