Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa, Wilno, Romos alėja 306, Bravaria [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Litwa, Wilno, Romos alėja 306, Bravaria [zamknięte]

    Browar restauracyjny połozony dośc daleko od centrum w olbrzymim kompleksie handlowym Akropolis (przy którym warszawska Arkadia blednie).
    Sam browar robi wrażenie, jest to chyba najwiekszy browar restauracyjny jaki widzialem.
    3 gatunki piwa, Pils, Pszeniczne i Ciemne ale za to jakie doskonale w smaku, dla tych piw warto tam sie przejechać tym bardziej, że mozna wziąc też butelkowe na wynos.
    Atmosfera podobna i zapewne wzorująca się na bawarskiej, mi bardzo przypomina nasze Bierhalle, nawet kiełbaski "niemieckie" podobne były
    Co ciekawe oprócz nalewaków ich wlasnych piw mieli także beczkowe Kalnapilis i Utenę.
    Cen niestety nie pamiętam
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • earl_grey
    Senior
    • 05-2005
    • 203

    #2
    Tak jak wspomniał już becik browar ten umiejscowiony jest poza centrum Wilna. Dojazd spod dworca kolejowego autobusem 62 lub busikiem 2 odpowiednio 3/2 lity. Jazda busem zajmuje ponad 20 minut, po drodze kilka przystanków, ale nie pamiętam na których ulicach. Dojaz taksówką z centrum kosztuje koło 40 litów.
    Samo centrum jest ogromne, w środku znajduje się m.in lodowisko. Wewnątrz tego kompleksu do samej Bravarii prowadza liczne drogowskazy. Browar jest OGROMNY, mnóstwo stolików, piętro, kilka salek, zakamarków, wybrałem optymalne miejsce - blisko baru.
    Serwują tam 3 rodzaje piwa własnego, Svyturysa i Kalnapilsa. Z wiadomych wzgledów interesowało mnie tylko piwo warzone na miejscu - Jasna Bravaria Premium 3,99lt/0,3 l4,99lt /0,5l 6,99lt / 1l pszeniczna Bravaria Baltas 3,99/4,99/7,99 i ciemna Ajeru kosztuje tyle samo co pszeniczne. Serwują także piwo w 40 ml degustacyjnych kufelkach, podane na specjalnej deseczce 3 kufelki to koszt 1,99 lt. Świetna sprawa. Promocyjnie tuby z piwem, nie pamietam pojemności ani ceny ale wychodzą bardzo korzystnie. Piwo bardzo smakowite, szczególnie smakowało mi pszeniczne i ciemne. Deska przekasek troche zawiodła, ale warta była swojej ceny. Obsługa doskonała, szczerze zainteresowana klientem, znajaca podstawowe informacje nt serwowanego piwa, chetna do rozmowy i uśmiechnieta. Pewnie miałem po prostu farta. Mnóstwo ludzi, gwarno, odpowiednia do miejsca muzyka, krzątajace się kelnerki aż miło patrzeć. Spędziłem tam więcej czasu niz zamierzałem i wyszedłem w 100% zadowolony. Wychodząc z browaru wszedłem do sklepu, który znajduje się w lini prostej od wyjscia czychajac na rozochoconych gości.
    W sklepie mnóstwo gadzetów, wszystko co mozna sobie wyobrazić nosi logo browaru. Przykładowe ceny: kufel 0,5 - 14 lt, 0,3 - 12lt, szklanki tak samo, małe 40 ml kufelki 8, wafle 0,25. Przy kasie rozlewane jest piwo do petów, które czekają na nabywcę w firmowych lodówkach. Ceny: pszeniczne odpowiednio w butelkach o pojemności 0,5/1,00/2,00 - 2,90/4,90/6/90 ciemne 2,90/5,40/6,90 i jasne 2,90/4,90/6,90.
    Wydajac w sklepie 40 litów otrzymamy prawo do trzymania swego kufla w specjalnie przeznaczonych zamykanych na kłódki przegródkach na wielkim stojaku ustawionym przy wejściu do browaru
    Miejsce warte odwiedzin, polecam przede wszystkim warzone tu piwo jest smakowite, ale także na atmosferę, która tam panuje.
    Piwa warzonego w wileńskiej Bravarii można napić się także w lokalach w Kownie i Szawle.
    Załączam zdjęcie ciemniaka i sklepu.
    Attached Files
    Last edited by earl_grey; 24-05-2007, 21:13.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      W szklanych butelkach już nie mieli? Ja podsatwki wziąlem z baru za darmo

      Co do taksówki to....przepłaciłeś prawie 100% za większą odległość płaciłem ok 20-25 litów (dokładnie nie pamiętam).
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • earl_grey
        Senior
        • 05-2005
        • 203

        #4
        Tylko pety, wafle leżały stertami na barze, więc zaoszczedziłem kilka litów , taksówka z Akropolis na prospekt Gedymina dokładnie 34, 70 lt

        Comment

        • Jurandofil
          Senior
          • 10-2007
          • 976

          #5
          Litwa 17-20.04.2008 - część IIIa

          W piątek 18 kwietnia z grupą rozstałem się w miejscowości Trakai i w klasie 3 pociągu osobowego wyruszyłem do Wilna. Na żadnej mapie nie mogłem ustalić lokalizacji "Romos aleja 306". Takiej ulicy nie znali również podpytywani Litwini. Gdyby nie informacja, że Bravaria mieści się w centrum Akropolis, z trafieniem byłoby bardzo trudno.
          W ustalaniu jak dotrzeć do Bravarii szedłem też tropem autobusu nr 62 podanego przez earl_grey'a. Dramat! Obecnie nie znajdziemy w Wilnie autobusów oznaczonych tym numerem (o "busikach" nie wspominam - niby oficjalnie oznaczone, ale generalnie wolna amerykanka)

          Ja chcę do Bravarii! - prawie w ten sposób postawiłem pytanie kobiecie obsługującej punkt sprzedaży biletów komunikacji miejskiej przy dworcu głównym. Do Akropolis autobusas 53!
          Jest trop
          Przystanek o nazwie Seskines kalvos na skrzyżowaniu Ozo gatve i Getvonu gatve. Niecałe 30min. od dworca głównego za jedyne 1,10Lt! A oni się taksówkami licytują

          Dotarłem!
          Last edited by Jurandofil; 23-04-2008, 21:05.
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #6
            Litwa 17-20.04.2008 - część IIIb

            A oto miła pani, która wita nas przy wejściu...
            Attached Files
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • Jurandofil
              Senior
              • 10-2007
              • 976

              #7
              Litwa 17-20.04.2008 - część IIIc

              Potwierdzam pozytywną ocenę wyglądu omawianego browaru restauracyjnego, którą przedstawili powyżej koledzy. Duża, przestronna sala z zakamarkami, w których można znaleźć ciszę i spokój (jeśli się potrzebuje). Piętro niestety było w całości zarezerowane, więc nie zwiedziłem. Główny element browaru stoi jakby na tronie i spogląda na nas z góry!

              Oto aktualna oferta piwna (ceny bez zmian z 2007 roku!)
              (Zaskakująca obecność beczek innych browarów: Utenos, Svyturio Baltas, Svyturio Extra - te same ceny, co Bravaria Baltas i Ajeru)
              Attached Files
              Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

              Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
              Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

              Comment

              • Jurandofil
                Senior
                • 10-2007
                • 976

                #8
                Litwa 17-20.04.2008 - część IIId

                Zanim przejdę do mojej oceny piw, których można skosztować w Bravarii, kilka informacji ogólnych.

                W jadłospisie występuje cena za piwo butelkowe 2,9Lt, a jak się niebawem okaże można je kupić za nieco wyższą cenę. Wizytę w tym miejscu umila muzyka litewsko-niemiecko-biesiadna (myslę, że to określenie trafnie wyraża słyszane tam dźwięki).

                Bogaty wybór potraw w jadłospisie - polecam pozycję którą wybrałem:
                bulviniai blynai su kepta sonine (10,99Lt), czyli typowe litewskie placki ziemniaczane z sosem śmietanowym z podsmażoną słoniną / bekonem (zdjęcie poniżej). Podawane na firmowych talerzach!

                Na kelnerkę / kelnera (często się uśmiechających!) nie trzeba czekać - obsługa jest płynna. Zwraca uwagę niezwykle sympatyczna kelnerka bardzo potężnie zbudowana (na oko 150kg!) - nareszcie ktoś cięższy ode mnie!
                Attached Files
                Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                Comment

                • Jurandofil
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 976

                  #9
                  Litwa 17-20.04.2008 - część IIIe

                  Pora na ocenę piw:



                  ~ Bravaria premium
                  Za mało świeżości w tym piwie, a barwa niemalże jak pszeniczniaka. Przed spróbowaniem miałem wątpliwości czy kelnerka się nie pomyliła. Smak dla mnie nie trafiony - mogłem siedzieć i popijać, ale nie mogłem się zachwycić. Nawet mlaskanie nie pomogło w wydobcyiu należytej esencji. Gaz leciutki, bardzo dobry, ale piana tragiczna (o krążkach nawet nie wspominam).

                  ~ Baravaria baltas
                  Czy to aby na pewno jest pszeniczne
                  Barwa co prawda pszeniczniaka, ale smak zupełnie nie. Może po prostu takie słabiutkie...
                  Za to bardzo ładne krążki piwne na ściance kufla.

                  ~ Bravaria ajeru
                  Bardzo delikatny posmak kawy - super!
                  Piana na znacznie lepszym poziomie niż u powyższych gatunków. Może trochę za dużo słodkości, ale generalnie ciekawe piwo .

                  Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                  Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                  Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #10
                    Litwa 17-20.04.2008 - część IIIf

                    Na koniec jeszcze o szachach i sklepie.
                    Gdy zawitam w tym miejscu po raz drugi, pierwszym zamówieniem będzie pozycja "szachy". Kelnerka przynosi planszę oraz wypełnione piwem kufelki 0,04l odpowiednio jasnym i ciemnym piwem dla każdego z graczy. Figury są te same, więc ze znanych mi gier pozostają warcaby. Zbitego kufelka przeciwnika należy wypić

                    O sklepie szeroko pisał jeden z moich poprzedników. Potwierdzam, że warto zajrzeć do tego miejsca i zakupić np. wspomniany kufel 0,04l za 4,99Lt.
                    Została obniżona cena za wafelka: 0,2Lt.

                    Oto aktualne ceny piwa butelkowego (każdy z trzech gatunków):

                    butelka 0,5 - 3,3Lt;
                    pet 1l - 5,69Lt;
                    pet 2l - 8,49Lt.

                    Pożeganłem się z tym ciekawym miejscem z obładowanym plecakiem i torbą i wyruszyłem w kierunku Góry trzykrzyskiej, gdzie zostało ustalone moje spotkanie z pozostałymi uczestnikami wycieczki.
                    A jutro Avylis...
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • pebejot
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 1415

                      #11
                      Przez 3 lata ceny poszły trochę w górę, ale i oferta piwna się rozszerzyła.
                      Obecnie dostępne są 4 rodzaje piwa:

                      Bravaria "Baltis" (Pils)
                      Bravaria "Premium" (Pszeniczne)
                      Bravaria "Ajeru" (Porter)
                      Bravaria "Medaus" (Miodowe)

                      Piwa nalewane są do firmowych kufli o pojemności 0,3 / 0,5 lub 1 litr i kosztują odpowiednio 4,29 / 5,69 i 7,99 Litów (wszystkie rodzaje piwa w tej samej cenie).
                      Na dłuższą balangę można zamówić 5-cio litrową wieżę piwną w cenie 34,90.

                      Zdjęcia w galerii:



                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Ze względu na problemy podatkowe, lokal został zamknięty.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎