Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Egger, Egger Märzenbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Egger, Egger Märzenbier

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5,2 %, eks.brak, kapsel firmowy browaru, cena 0,69 euro
    Kolor - jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobnobąblowa, wysoka i trwała
    Zapach - chmielowo-słodowy, delikatny a zarazem intensywny
    Gaz - w normie
    Smak - słodowy, wyraźny, mocno słodkie z delikatnym chmielem i lekkimi nutami ziołowymi, delikatnie kwaskowate, lekka pasujaca do całości goryczka
    Doooobre piwo. Smokowało mi.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 726 / 505 opisane na forum / 408 - moje nowe na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Piwo jest jasnozłote, świetliste. Tworzy brudnobiałą, średniowysoka i niezbyt trwałą pianę.
      Pachnie słodowo-owocowo. W smaku najpierw lekka goryczka, potem pojawiają się nuty owocowe.
      Nagazowanie dość wysokie. Bardzo spodobała mi się prosta, charakterystyczna i elegancka ciemnozielona etykieta z czerwonymi literami i złotą obwódką, takaż krawatka i kapsel browaru.
      Piwo poprawne, bez szczególnych uniesień, ot, typowe "austriackie marcowe".

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #4
        Fajne piwko w kategorii Austriacki nie mały browar...
        Z krawatki bije że mają trzeci raz złoto przyznawane przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze w konkursie międzynarodowym...
        I trochę się nawet z tym zgadzam bo ostatnio próbowałem trochę koncernowych piw z Austrii i Egger nie wypada źle...
        Ale do ideału to jeszcze daleko...
        Pianka raczej na krótko, gaz średni a reszta to klasyka ze średnią goryczką...
        Bez problemu do konsumowania...
        W szacie graficznej tylko niewielkie zmiany mimo kilku lat...
        Attached Files

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          Znośne koncernowe piwo z Austrii... po roku kontrola nie wykazała wielkich zmian...

          Po bardzo cienkim Wieselburgerze Egger jest całkiem dobry... ale gdyby równać do czegoś innego to....

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            #6
            Alkohol 5,0 %, ekstraktu nie podano.
            Kolor - jasna słomka, klarowny.
            Piana bardzo wysoka, z czasem powstają w niej grube bąble, oblepia szkło, zostaje do końca.
            Zapach lekko słodowy, lekko brzeczkowy. Smak słodowy, słodkawy, łagodny. Nasycenie pod koniec picia za małe.
            Generalnie słodkawy, lekki lager, nawet nie udający zbytnio marcowego. Przeciętny do bólu, raczej nie miałbym ochoty na powtórkę. Kosztował jedynie 61 eurocentów (trochę ponad 2,50 zł).

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Privatbrauerei Fritz Egger - przemysłowy (ale niezależny) browar w St. Pölten w Dolnej Austrii.

              11,5% ekstr.
              5% alk.

              Ihr Bier für klassischen Genuss - das Egger Märzen ist ein süffig malzbetontes, vielfach ausgezeichnetes Vollbier. Beim DLG Biertest hat es...


              Aromat - łagodny chmiel, potem wyraźniejszy słód
              Piana - wysoka, średnia trwałość, dłuższa koronka
              Barwa - jasne złoto
              Wysycenie - średnie w kierunku umiarkowanego, musujące
              Smak - słód ze słodszym ziarnem, łagodny chmiel (delikatna ziołowość), niska goryczka
              Treściwość - pełne piwo. Ale to oczywiście pełnia zwykłego hellesa, którymi są właściwie austriackie marcowe

              Niezbyt ciekawe, ale poprawne

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Click image for larger version

Name:	P1120577.JPG
Views:	94
Size:	24,7 KB
ID:	2335220

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎