Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Wiedeń, Browaro - restauracje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Austria, Wiedeń, Browaro - restauracje

    Obiecane miejsca w Wiedniu gdzie można wypić piwo warzone na miejscu

    1. BIERAMT , dojazd: Metro U - 4 przystanek Stadpark, niedaleko hotelu Hilton, 1030 Wien,
    Heumarkt 3
    Piwa: w czasie kiedy ja byłem (zmienia się to zależnie od pory roku): Marzen (rewelacyjne piwo marcowe), Stiegl (dobre jasne), Konig Ludwig (dunkel czyli ciemne , badzo dobre), Stiegl Paracelsus (ziołowe), Zwettler (piwo z dużego browaru, jasne zwykłe). Można kupić kufle. Do każdego rodzaju piwa inny kufel bądź szklanka. Jedzenia nie próbowałem. Duży , kilku poziomowy lokal ale z miłą przyjemną atmosferą (znajdzie się miejsce i na romatyczne popijanie piwa z kobietą lub mężczyzną - jeżeli chodzi o panie ale takż na grupową piwną zabawę). W ubikacji dużo stanowisk co stanowi oczywistą zaletę.. Towarzystwo mieszane, młodzież (ale zadnych rozwrzeszczanych głupków w polskim stylu), starsi panowie itp. Bardzo miło ogólnie.

    2. SIEBENSTERNBRAU (Siedem Gwiazd), dojazd: U3 Neubaugasse, Tramwaj 49, niedaleko (równoległa chyba) Maria Hilfe Strasse (najpopularniejsza ulica handlowa w Wiedniu), Siebensterngasse 19

    Piwa: Marzen (dobre), Prager Dunkel (ciemne bardzo dobre),Hanf Bier (hemp beer, wtajemniczeni wiedzą hehehehe). Innych nie próbowałem. Do tego pyszne jedzenie (i tanie, w pewnych godzinach tzw, zestawy - pełny obiad w cenie około 15 PLN, i rewelacyjne precelki do piwa. Towarzystwo - jak wyżej, dużo ludzi w porze obiadowej. Sprzedają beczułki piwa (DREWNIANE), butle 2l, butelki 0,75l. Niestety chroniczny brak podstawek. Kufle można kupić lub dostać. Bardzo miłe miejsce. Nie mają niestety litrowych kufli ( a ja uwielbiam z takich popijać)

    3. Wieden Brau - Erste Wiedner Gasthausbrauerei, Tramwaj 62 i 65, daleko od centrum, Waaggasse 5, 1040 Wien., www.wieden-braeu.at

    Piwa: Jasne, Ciemne, Marcowe. Piwa bardzo dobre, kufle litrowe, szynkwas jak w najlepszych klasycznych piwiarniach. Ale ... Towarzystwo takie sobie, tu już są głupkowate siedemnatsolatki i takie tam . Ja nie trawię takiej atmosfery. Sam wygląd lokalu fajny. Bardzo Bardzo ciężko o miejsca (my byliśmy w środku tygodnia a i tak pierwsze piwo spożyliśmy na stojaka).Widać, że to modny lokal.. Podstawki bez problemu, podobnie kufle można uzyskać.

    4. Fisher Brau 1190 Wien, Billrothstrase, Dojazd: U6 Nussdorfer Strasse,

    Nie byłem.

    5. Medl Brau, 1140 Wien, Linzer Strase 275, Dojazd Tramwaj 52, w bocznej dzielnicy

    Piwa: Jasne i Ciemne. Bardzo Bardzo dobre. Obługa rewalycjna -międzynarodowa, podczas zamawiania pan Włoch nagle zaczął do nas trajkotać jak karabin maszynowy złapał nas za rękę i zaczął dokądś prowadzić. Okazało się, że zaprowadził nas do swojej koleżanki Polki. Było miło. Litrowe kufle lały się strumienia. Cichy miły nieduży lokal na uboczu. Naprawdę polecam. Podstawki i kufle bez problemu się kupuje. Mają takie zajebiste kufelki 0,175 l. Sprzedają piwo na wynos w butlach 2 l. Smaczny smażony ser.

    6. Gosser Bierklinik. 1010 Wien, Steindlgasse 4, dojazd U1 lub U3 Stephansplatz

    Weszliśmy ale wyszliśmy. "Faszystowska" knajpa i bardzo bardzo drogo.

    7. Salm Brau, Wien 3, Rennweg 8, dojazd: samo centrum niedaleko Staphansdom, za Belwederem

    Piwa: Jasne i Ciemne: bardzo dobre (zresztą jak wszystkie w Wiedniu przynajmniej jeżeli chodzi o browarorestauracje). Ale miejsce raczej na piwko po pracy. Trochę młodzieży ale dużo młodych w garniturach rozmawiających o pracy. Za to kelnerzy noszą super szelki w małe kufelki. Litrowe kufle. Można kupować różne pamiątki.

    8. Piwiarnia niedaleko museum Kryminalistyki. Piwko z jakiegoś dużego browaru ale bardzo dobre. Malutki lokalik. Jeżeli chcecie poznać prawdziwy Wiedeń tylko takie lokale. Coś jak nasze spelunki ale bez porówniania. Do jedzenia tylko omlet ale dobry. Super miejsce dla ludzi którzy lubią poznawać drugie i trzecie dno miasta w którym bywają.
    9. Trumer , okolice Stephan plac, samo centrum głowna ulica, miejce w którym każdy turysta na pewno jest, trochę poboczna uliczka.

    Piwo: Trumer Pils (warzone w mini browarze poza Wiedniem)., bardzo jasne, bardzo orzeźwiające, bardzo dobre i nietstey bardzo drogie ale jedno warto spróbować. Lokal malutki. Mimo, żę centrum sami stali bywalcy toczą ciche rozmowy z barmanką. Miłe miejsce.



    i jeszcze adresy www pod ktore warto zajrzeć




    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    1516 Brewing Company

    Minibrowar w centrum Wiednia, Krugerstrasse 18.

    Przyjemny dwupoziomowy lokal, miła atmosfera, nie przeszkadzająca muzyka. Oczywiście kotły warzelne w rogu, przy wejściu nozdrza atakuje charakterystyczny zapach. Barmanka znająca angielski, sprzedają nieco pamiątek: szklanki, popielniczki, czapki, nieco ciuchów (nawet bieliznę bardzo osobistą). Lali: Altbayer Weisse - 3,2 Euro/0,5 l, Mills River Pale Ale - 3,2 Euro/pint, Wigwam Smoked Marzen - 2,7 Euro/0,4 l. Piwa świetne !!!!

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Wiedeń

      Obok minibrowarówjest tam sporo innych lokali, niestety byłem na jednodniowej wycieczce, więc będzie tego mało.

      Pantherbrau; Judenplatz.

      Niewielki lokal, zachęciło nas niewyszukane i dość tanie menu. Lokal nie wyszukany i spokojny. Zjeść można za kilka Euro. Barman-kelner sympatyczny, przetłumaczył nazwy potraw na angielski, na koniec powiedział dość sprawnie " do widzenia". Leją tylko Puntigamer Panther Spezial - lekki pilsik.


      Bieradies; Judenplatz.

      Tu już większy, ruchliwszy, elegantszy, sporo jedzenia. Zapodają piwa z browaru Villacher, m. in.: Marzen, Dunkel, Zwickl, także piwa z browaru Kapsreiter: Landbier, Weisse. Ceny do 3 Euro za 0,5 l.

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #4
        ilustracja do #1 pkt 7 i #2 zamieściłem w galerii
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          byłem byłem! co prawda tylko jakieś 10 z 36 godzin pobytu w Austrii mi na browary zostało to byłem pod wrażeniem

          za chwilę relacje i zdjątka
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            (...)
            6. Gosser Bierklinik. 1010 Wien, Steindlgasse 4, dojazd U1 lub U3 Stephansplatz

            Weszliśmy ale wyszliśmy. "Faszystowska" knajpa i bardzo bardzo drogo.
            Co takiego powoduje uznanie knajpy za faszystowską? Czyżby była tam horda skinheadów krzycząca Heil Hitler?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Tak właśnie mniej więcej było.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • unknown
                Junior
                • 10-2002
                • 1

                #8
                Salm Brau - byłem, za każdym razem będąc w Wiedniu odwiedzam

                Comment

                • Krotoszyniak
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 516

                  #9
                  Moze ktos wie gdzie w Wiedniu mozna znalesc dobry sklep z lokalnym piwem? Bede tam przejazdem wiec dobrze by bylo sie zaopatrzyc na dalsza droge do Chorwacji.
                  Admin z Ratebeera
                  Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                  Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                  Comment

                  • ardehel
                    Junior
                    • 09-2009
                    • 2

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi


                    4. Fisher Brau 1190 Wien, Billrothstrase, Dojazd: U6 Nussdorfer Strasse,

                    Nie byłem.
                    Niedawno odwiedziłam ten lokal. Oferowane piwa, które zostały uwarzone w tym lokalu to: pszeniczne(Fischer Weisses 12 stopni Plato), Pills (Fischer helles 12,1 stopni ekstraktu) i sezonowe (w moim przypadku było to Sommerbier Ekstrakt 9 stopni Plato).

                    Sommer beer było smakowite, słodkawe, o aromacie i smaku słodowym, bardzo orzeźwiające, dla tego piwa warto odwiedzić ten lokal.

                    Weisses - bardzo dobre pszeniczne piwo, o świeżym i orzeźwiającym smaku, najlepsza pszenica jaką do tej pory piłam,

                    Pills - jakoś nie zapadło mi w pamięci, może dlatego że to było moje trzeci piwo niestety mam trochę słabą głowę, było dobre ale niestety niczym się dla mnie nie wyróżniało.


                    Generalnie polecam lokal jedzenie maja bardzo dobre (tylko porcje trochę za duże jak dla mnie).
                    W wystroju przeważa ciemne drewno co czyni to miejsce dość przytulnym. Mają też jedną z najbardziej higienicznych toalet; o takich czyta się tylko w podręcznikach do HACCAPu.
                    Warzelnie można obejrzeć na dworze przez szybę.
                    Lokal radzę odwiedzić przed 15 albo o godzinie 16 (między 15-16 lokal jest zamknięty).

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Moze ktos wie gdzie w Wiedniu mozna znalesc dobry sklep z lokalnym piwem? Bede tam przejazdem wiec dobrze by bylo sie zaopatrzyc na dalsza droge do Chorwacji.
                      Znalazłeś coś? Będę za miesiąc w Wiedniu i się rozglądam...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Krotoszyniak
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 516

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Znalazłeś coś? Będę za miesiąc w Wiedniu i się rozglądam...
                        Niestety nie mialem okazji ale tutaj podaja w miare centralne miejsce http://www.ratebeer.com/Place/empty/...einl/13078.htm
                        Last edited by Krotoszyniak; 20-12-2010, 23:37.
                        Admin z Ratebeera
                        Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                        Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Skoro tak to 2 inne sklepy z tej strony:

                          1. Bier Imperium
                          Landstrasser Hauptstrasse 175/6/1
                          Vienna 1030

                          Hours: Mon–Fri 10:00 – 18:30, Sat 9:00 - 13:00

                          2. Biererei
                          Groß-Enzersdorferstraße 8
                          Vienna 1220

                          Hours: Mon–Fri 10:00 – 12:30, 15:00-18:30, Sat 9:00 - 12:30

                          plus ten 3, podany przez Krotoszyniaka:
                          Julius Meinl
                          Am Graben 19
                          Vienna 1010
                          Feinkost und Delikatessen aus aller Welt in Wien seit 1862 ► hausgemachte Spezialitäten ✓ große kulinarische Auswahl ► jetzt mehr erfahren!
                          Last edited by Pendragon; 21-12-2010, 00:09.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • k_k_s
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 193

                            #14
                            Byłby ktoś uprzejmy wskazać ze 3 najciekawsze pozycje? Muszą być też w centrum a na krańcach bo nie ma czasu.

                            Comment

                            • k_k_s
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 193

                              #15
                              Bieramt raczej nie polecam. Knajpa pustawa, klimat taki sobie.

                              Zwickl jeszcze niezły ale jasne robione na jakiejś kiepskiej wodzie o "żelaznym" posmaku a dunkel zupełnie bezpłciowy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎