Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sosnowiec, Wojska Polskiego 181, "INDIANA" Restauracja&Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wojteq
    Junior
    • 09-2006
    • 19

    Sosnowiec, Wojska Polskiego 181, "INDIANA" Restauracja&Pub

    Ciekawy wystrój nawiązujący do nazwy, dużo zdjęć i różnych ozdób, poza tym ładnie zagospodarowany ogródek z oczkiem wodnym i fontanną. W knajpie można napić się butelkowego (przelewanego z butelki do orginalnej wysokiej szklanki do piw pszenicznych) Tuchera (jasnego i ciemnego) z tym, że prosząc o jasnego najprawdopodobniej dostaniemy ciemnego ponieważ barmanki nie wiedzą co znaczy dunkel. Nadmieniam, iż zdażyło mi się to w tym lokalu dwa razy, za pierwszym wypiłem nie zwracając uwagi barmance, a za drugim dostałem jasnego gratis. W menu dużo potraw z grilla i różnorakich sałatek. Lokal usytuowany przy osiedlu "Robotniczym" niedaleko granicy Sosnowca z Mysłowicami zaraz obok dyskoteki "Imperium". Dojazd z Katowic autobusem lini 15, tramwajem 26 , lub jak przystało na prawdziwego Indianera na własnym rumaku. Cen nie pamiętam, bo byłem z kobietą i nie wypadało studiować rachunku, lecz chyba koło 8 zł ten Tucher.
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    Jak tak działa Tucher to muszę spróbować. Jak wiem to tramwaj 26 jedzie tylko do Mysłowic, a nie do Katowic. Autobusu numer 15 nie ma wcale. Może po tym piwie 18 pomyliła się z 15-tką
    18-tka jedzie do Katowic, ale też przez Mysłowice. W drugą stronę można udać się do Dąbrowy Górniczej.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Piwa lanego tam nie było?
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • wojteq
        Junior
        • 09-2006
        • 19

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
        Jak tak działa Tucher to muszę spróbować. Jak wiem to tramwaj 26 jedzie tylko do Mysłowic, a nie do Katowic. Autobusu numer 15 nie ma wcale. Może po tym piwie 18 pomyliła się z 15-tką
        18-tka jedzie do Katowic, ale też przez Mysłowice. W drugą stronę można udać się do Dąbrowy Górniczej.
        Tucher działa rewelacyjnie, a pokieubasiło mi się ponieważ byłem tam jakoś wczesnym latem. Niebawem wybiorę się ponownie i uściślę wszystkie wiadomości dotyczące tego lokalu, znaczy dojazd i co z kija leją.

        Comment

        • wojteq
          Junior
          • 09-2006
          • 19

          #5
          Z lanych jest jedynie lech, odwiedziłem tą knajpę ponownie i z przykrością stwierdzam, że Tucher, którego tam podają jest przeterminowany....byłem bez kierowcy i kupilem butelkowe na wynos za 7 zł/szt. Dunkel miał date przydatności do kwietnia 2006, a helles do czerwca... ciemniaka wypiłem i żyję, a jasnego oddam niebawem. Tak zwane nabijanie klienta w przeterminowaną butelkę.(widać mało jest takich orginałów co biorą na wynos, a w knajpie dostajesz nalane i nie masz możliwości obadać daty przydatności do spożycia) Pozdrawiam

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎