Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sarajevska Pivara, Sarajevsko Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Sarajevska Pivara, Sarajevsko Premium

    Butelka 0,33 litra, alkohol 4,9 %, eks. brak, kapsel odkręcany dedykowany piwu
    Kolor -jasnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka i średniotrwała
    Zapach - słodowy z wyraźną nutą chmielową, taki zapach świeżego piwa
    Gaz - okey, bąbelki ładnie pracują
    Smak - lekko słodowy z wyraźnym mocnym chmielem, niewielka słodycz, średnia goryczka
    Orzeźwiające piwo w tamtym klimacie. Wypiłem z przyjemnością.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 775 ( 527 opisane na forum) 430 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Niestety chyba skasowałem swoją fotkę. W zastępstwie zdjęcie butelki i ... ( na dodatek butelka jest innej pojemności i brak kapsla)
    Za cholerę nie chce pójść, bo jest za duże
    Last edited by sibarh; 12-11-2006, 21:08.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Chyba się teraz uda. Butelka + ... :
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Horse63
        Gość
        • 06-2006
        • 88

        #4
        Kto jest za zamieszczaniem, wiekszej ilości takich .... piwnych zdjęć.

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #5
          Wygląda jak Altenburger.
          Last edited by MLT; 15-11-2006, 20:02.

          Comment

          • Khian
            Gość
            • 01-2006
            • 122

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT
            Wygląda jak Altenburger.
            albo dużą 4

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12118

              #7
              A więc Sarajevsko Premium ma 4,9% alk. i 12% ekstraktu /Sarajevsko pivo ma też 4,9% alk a ekstraktu 11,2/

              aromat - dość dziwny, ale nie syntetyczny, taki "warzywny", na kontrze wspominają o aromatycznych gatunkach chmielu, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o aromat to na ten dość dziwny zapach ma wpływ słód.

              barwa - słomka, lekko mętne

              wysycenie - ok, średnie, lekko szczypie język

              piana - dość trwała, średniopęcherzykowa, nie oblepia raczej szkła, ale pozostaje koronka

              smak - na początek uderzają słodowe nuty, ale niezbyt słodkie, potem wyczuwalna chmielowa goryczka, ale nie nachalna

              Opakowanie: krachla, 0,5 l. i tylko takie widziałem w sprzedaży jako Premium więc nie wiem czy nie przeczy to opisowi Sibarha.
              Rzeczywiście wygląda jak Altenburger.

              Na kontrze przy napisie premium środkowe M przy odpowiedniej temperaturze zmienia kolor z białego na czerwony. Butelka ma wytłoczoną nazwę. Ogólnie wizualnie jest dobrze dopracowane

              Przyzwoite piwo, wypite z przyjemnością, odbiega smakiem od nudno-koncernowej masówki wielu piw z byłej Jugosławii, które nie różnią się od innych tego typu piw.
              Attached Files
              Last edited by sibarh; 18-12-2011, 22:57.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pite w małych butelkach 0.33, z krachlą 0.5l oraz z beczki
                parametry 11,2% ekstraktu, 4.9% alkoholu
                Jasne, leciutkie, piana drobna, szybko opada, w smaku dośc wodniste choć sprawia wrażenie lekko aksamitnego, lekka goryczka, słodowośc w tle, żadna rewelacja
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • dryx
                  † 1966-2017 Piwosz w Raju
                  • 04-2002
                  • 1735

                  #9
                  Rozbieżność w podanym ekstrakcie bierze się z różnych informacji na kontrach, butelka 0,33 l. podaje ekstrakt 11,2 %, butelka z krachlą podaje zaś ekstrakt 12 %.
                  Piwo lekkie, przyjemne. Wyróżnia się znaczną i wyraźną goryczką.
                  Niestety piana chwilowa, szybko zanika nie pozostawiając śladu na szkle.
                  Na butelce 0,5 l. nalepia się etykietę "termiczną", jeśli duże M w słowie PREMIUM zabarwi się na czerwono, tzn. że jest odpowiednia temperatura do spożycia.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wygląda jak Altenburger.
                    Bardziej Leikeim (który potem nabył Altenburgera), oni zerżnęli od bawarczyków etykietę (Leikeim już ma inne)
                    https://www.bier-index.de/images/pro...im-premium.jpg

                    Sami też już też mocno przerobili wzór.


                    Powrót do tego piwa po kilkunastu latach. Parametry to 4,9% alk. i 12% ekstraktu.

                    PRIČA O NAŠEM PIVU PROČITAJ VIŠE NOVOSTI https://sarajevska-pivara.com/wp-content/uploads/2022/08/Reklama-_Naše.Sarajevsko_.mp4 HISTORIJAT MUZEJ sarajevskopivo


                    Aromat - nadal nieciekawy. Jest słód i trochę chmielu. Całość to trochę pomieszane owoce, głównie zleżałe jabłka
                    Piana - dość wysoka, umiarkowana trwałość z dłuższą koronką
                    Barwa - nieco jaśniejsze złoto
                    Wysycenie - średnie, musujące
                    Smak - lekka słodowa podstawa z nieznacznym owocowym kwaskiem, w dalekim tle trochę ziarna. Potem trochę ziołowego chmielu z wyraźniejszą goryczką. Finisz długi, chmielowy
                    Treściwość - łagodna pełnia

                    Po latach jest podobne. Nie jest idealne, ale jednak się pozytywnie wyróżnia pośród przemysłowej masówki regionu.. Fajne chmielenie (podobno trzy rodzaje) z długim, czystym finiszem dodaje piwu rześkości i przykrywa mankamenty słodowej strony tego piwa.
                    Last edited by darekd; 22-06-2023, 22:01.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Click image for larger version

Name:	P1120341.JPG
Views:	35
Size:	23,0 KB
ID:	2334161

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎