Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyrzucili mnie z roboty [temat pseudo-egzystencjalny]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cyborg_marcel
    Senior
    • 03-2003
    • 3467

    Wyrzucili mnie z roboty [temat pseudo-egzystencjalny]

    Temat ten ma służyć do przedstawienia oryginalnych uzasadnień zwolnienia z pracy.

    Jak rozwód z powodu niezgodności charakterów mogłam zrozumieć, tak wyrzucenie w amerykańskim stylu (= "od jutra proszę nie przychodzić do pracy" + dwie osoby nad głową, które pilnują, czy nie kasujesz nic z kompa i nie kradniesz spinaczy) z uzasadnieniem niezgodność charakterów, jakoś brzmi dla mnie absurdalnie

    No to howgh. Jestem Cyborgiem do wzięcia pracowniczo.
    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Jeśli będziesz mieć to na świadectwie pracy, to... gratuluję wygranej w sądzie pracy!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • czesiek
      Member
      • 10-2004
      • 58

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyborg_marcel
      Temat ten ma służyć do przedstawienia oryginalnych uzasadnień zwolnienia z pracy.

      Jak rozwód z powodu niezgodności charakterów mogłam zrozumieć, tak wyrzucenie w amerykańskim stylu (= "od jutra proszę nie przychodzić do pracy" + dwie osoby nad głową, które pilnują, czy nie kasujesz nic z kompa i nie kradniesz spinaczy) z uzasadnieniem niezgodność charakterów, jakoś brzmi dla mnie absurdalnie

      No to howgh. Jestem Cyborgiem do wzięcia pracowniczo.
      Naprawdę wyrzucili Cię z pracy z takiego powodu?! Nie było żadnych konkretnych zarzutów?
      janek

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Zgłoś to faktycznie do sądu pracy. Nic to nie kosztuje. Może jakąś kasiorę zgarniesz za to

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          #5
          Ostatnim oryginalnym(chytrym )sposobem zwolnienia ale SIĘ z pracy o jakim słyszałem było czekanie do 24 00 w dniu wypłaty na poczcie głownej we Wrocławiu na przelew na konto a o godz.00.01 dnia następnego wysłanie listem poleconym informacji,że umowa została rozwiązana przez pracodawcę z powodu ciężkiego naruszenia warunków pracowniczych Zrobiło to 10 osób z 13 jednego z działow w dosyć dużej firmie.
          Dostali trzymiesięczną odprawę , za pranie i wczasowe za dwa lata(czego wcześniej nie mogli wyegzekwować)
          Może Ci się taka informacja przydać w przyszłości a może innym też.
          A co do meritum tego tematu to trzeba to i to jak najszybciej.
          Wolność jest słodka ale trudna.
          Last edited by fidoangel; 08-11-2006, 20:35.
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            O czym Wy, chłopaki, mówicie. Cyborg na pewno nie został "wyrzucony", bo to oznacza dyscyplinarkę. W zależności od rodzaju umowy, podejrzewam, że po prostu nie została owa umowa przedłużona, ma do tego prawo pracodawca. Tekst o niezgodności charakterów padł w rozmowie, a nie został na pewno przelany na papier - tylko wypowiedzenie umowy przed terminem wymaga uzasadnienia. A reakcja Cyborgowa - całkiem normalna - wkurzona nasza blaszanka jest
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • cyborg_marcel
              Senior
              • 03-2003
              • 3467

              #7
              Merytoryczne posty dotyczyłyby tylko i wyłącznie fajnych historii, które się słyszy na odejście
              Od kilku tygodni miałam sajgon, wczoraj i dzisiaj usłyszałam kilka nad wyraz "ciepłych" słów. Wyszłam ze swojego biura do innego działu na 5 minut, po powrocie zostałam wezwana po raz trzeci tego dnia na dywanik, nakrzyczano na mnie i wręczono papiery do natychmiastowego podpisania. To się nazywa wypowiedzenie przez pracodawcę. Umowę miałam jeszcze na dwa lata. Przyczyny żadnej w piśmie podanej nie ma. Poza tym, co wypowiedziane i wykrzyczane. Cóż mam dodać - teoretycznie ja się nie zniżyłam do pewnego poziomu, więc... Jutro zacznę myśleć, co dalej... Na razie mam przymusowe wolne, bo zwolniono mnie z obowiązku wykonywania pracy. Howgh.

              No więc inne ciekawe uzasadnienia wywalenia pracownika?

              Ps. Tak, opić to trzeba.
              Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

              Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

              Comment

              • cyborg_marcel
                Senior
                • 03-2003
                • 3467

                #8
                Ps. Kodeks pracy art. 30 par. 4: "W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy." => Ja miałam umowę tylko na 2,5 lata i teoretycznie 2 tyg. wypowiedzenia, więc... Uzasadnienie tylko ustnie.
                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #9
                  Jeśli nie masz na papierze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy, to na Twoim miejscu bym się jutro pofatygował do roboty. Jak ciężko by nie było, to jednak bym poszedł i poprosił o stosowny papierek. Bo pojutrze mogą Cię zwolnić za nieusprawiedliwioną nieobecność, porzucenie pracy.
                  Troszkę już późno, ale może postaraj się nosić przy sobie jakieś małe urządzenie do nagrywania. Nie wiadomo, co Ci jeszcze nagadają i jak obsobaczą.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    A tak swoją drogą, to gdzie pracowałaś ?

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • fidoangel
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 3489

                      #11
                      E... to luzik
                      Trzymiesięczna odprawa,zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.oliwa do oliwienia blach i trybów na każdym CPN-ie.
                      Cyborg to ma klawe życie ...
                      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                      Comment

                      • cyborg_marcel
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 3467

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                        Jeśli nie masz na papierze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy
                        Mam
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
                        E... to luzik
                        Trzymiesięczna odprawa,zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy.oliwa do oliwienia blach i trybów na każdym CPN-ie.
                        Cyborg to ma klawe życie ...
                        2 tygodnie. Zapasy oliwy się kończą, I tak nie mogę się ruszyć z miasta na więcej niż dobę.
                        Ale może wymyślę jakiś sposób na klawe życie. Pomyślę o tym jutro, jak Scarlett O'Hara...

                        Ps. A pracowałam w PRESTIŻOWANEJ firmie
                        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #13
                          Doświadczyłaś neoliberalnego kapitalizmu na własnej skórze. Jedną z większych rzeczy która mnie odrzuca od tego systemu jest właśnie sposób zwalniania który w jak największy sposób ma poniżyć człowieka. Kapitaliści czerpią z tego poniżenia swoją mała satysfakcję - władzy nad Tobą.
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • monne
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 914

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                            Kapitaliści czerpią z tego poniżenia swoją mała satysfakcję - władzy nad Tobą.
                            To nie kapitaliści tylko ludzie z kompleksami i problemami emocjonalnymi.
                            .



                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              U mnie w firmie było sporo zwolnień z dnia na dzień. Delikwent przychodzi do pracy po czym zaraz po zameldowaniu się na stanowisku, pojawiał się gość z kadr w towarzystwie pracowników ochrony. 15 minut na zebranie swoich gratów i do widzenia. Teraz na szczęście nie słychać już o takich przypadkach.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎