PDA

Wersja pełna: : potrzebuje pomocy w wycenie moich podstawek

gustawo
18-11-2006, 19:18
Halo wszystkim forumowiczom,
postanowilem wyzbyc sie moich podstawek, a uzyskane pieniadze zainwestowac w kapsle lub etykiety. Podstawki zawsze traktowalem jakos po macoszemu i nie przykladalem do nich wagi. Zajmuja tylko miejsce i chce sie ich pozbyc. Rozeslalem pare informacji dla znajomych i zdjec i tu niespodzianka. Oferty od 1600 zl co po czysie okazalo sie zartem do 1 zl za szt, co tez uwazam jako zart. Podstawki wyciagnalem z kartonu ktory zostal zamkniety w 2003 roku.
Szanowni forumowicze szukam powaznej osoby ktora pomoze mi ustalic ile to to jest warte. zdjecia przesle po uprzednim uzgodnieniu. Help!Pomocy!Hilfe!
pozdrawiam
tu jako gustawo

e-prezes
18-11-2006, 19:21
Wystaw a Allegro z fotkami co masz to sami kolekcjonerzy ustalą cenę lub przyjedź na jakąś giełdę i sprzedawaj po szt.

gustawo
18-11-2006, 19:25
niestety gielda nie wchodzi w rachube a allegro to ostatecznosc, zero doswiadczenia jako sprzedajacy, brak konta i jeszcze wiele innych powodow ;-)

anteks
18-11-2006, 21:52
..allegro to ostatecznosc, zero doswiadczenia jako sprzedajacy, brak konta..
zakładasz konto ,wystawiasz i czekasz na przelew :D

kangurpl
19-11-2006, 09:06
... do 1 zl za szt, co tez uwazam jako zart. Podstawki wyciagnalem z kartonu ktory zostal zamkniety w 2003 roku. ...
Nie napisałeś czy są to podstawki polskie, niemieckie czy tez cały świat.
Na polskich giełdach standardowa cena za polska podstawkę to 30-40 gr.
Podstawki przedwojenne i rzadkie egzemplarze są z reguły tylko na wymianę.
Ich ew. cena jest sprawą indywidualną.

grzeber
19-11-2006, 12:35
Zauważcie, że Gustawo pisze z Dortmundu. Międzynarodowe transakcje na allegro wymagają dużo więcej "zabawy".

Generalni Kangur trafnie wszystko streścił.

Jeśli chcesz to mogę pomóc - pisz na adres w stopce.

Andi
19-11-2006, 13:34
Zauważcie, że Gustawo pisze z Dortmundu. Międzynarodowe transakcje na allegro wymagają dużo więcej "zabawy".

Generalni Kangur trafnie wszystko streścił.

Jeśli chcesz to mogę pomóc - pisz na adres w stopce.

Nie ma problemu zeby sie zarejestrowac na Allegro pomimo ze sie mieszka w Dortmundzie czy Hagen-Trwa to jedynie kilka dni dluzej bo przesylka Listowa trwa dluzej ale potem jest obojetnie gdzie sie mieszka.
Podajac IBAN i Swift mozna dokonywac wplat na kazde konto w europie ale to wymaga troche znajomosci bo niektore banki pobieraja prowizje
Bedac w Polsce mozna sobie zalozyc Konto w Banku i wszystkie Operacje wykonywac za pomoca Internetu.
A wiec dla chcacego nic trudnego
Sprzedajac jednak Podstawki Polskie z ostatnich lat albo masowke Niemiecka nie oplaca sie to poprzez Allegro gdyz koszty wysylki sa drozsze niz wartosc tych Podstawek

grzeber
19-11-2006, 16:49
Dlatego napisałem, że wymaga to więcej "zachodu".
Oczywiście niemożliow nie jest ale czy nakłady czasu będą odpowiednie do ewentualnego zarobku.

gustawo
19-11-2006, 17:13
sorry, faktycznie nie napisalem ze chodzi o podstawki polskie. Z tego co zaobserwowalem zainteresowanie niemieckimi czy innymi panstwami europejskimi jest w Polsce slabe. W kazdym badz razie dzieki za info.

gustawo
19-11-2006, 17:31
Halo Andi,
jak to bylo: wista wio latwo powiedziec. Ciekaw jestem jak zalatwiles konto w banku polskim. Ja nie widze takiej mozliwosci. Wierz mi ze szczegolowo sie informowalem, nawet z wykorzystaniem tzw. "znajomosci". Latwiej jest mi przelac pieniadze na Antyle Holenderskie niz do Polski, a wlasciwie taniej, jezeli ktorys z forumowiczow przelewal na kotow strefie Euro wie rowniez jak wyglada ta prowizja i tu zadne znajomosci nie pomoga nawet z prezesem NBP. Na allegro jestem juz zarejestrowany ;-) a moje naleznosci placa moi prywatni "bankierzy". Pozdrawiam wszystkich oraz dzieki za tyle odpowiedzi, nie spodziewalem sie takiego zainteresowania.

Andi
19-11-2006, 19:29
Halo Andi,
jak to bylo: wista wio latwo powiedziec. Ciekaw jestem jak zalatwiles konto w banku polskim. Ja nie widze takiej mozliwosci. Wierz mi ze szczegolowo sie informowalem, nawet z wykorzystaniem tzw. "znajomosci". Latwiej jest mi przelac pieniadze na Antyle Holenderskie niz do Polski, a wlasciwie taniej, jezeli ktorys z forumowiczow przelewal na kotow strefie Euro wie rowniez jak wyglada ta prowizja i tu zadne znajomosci nie pomoga nawet z prezesem NBP. Na allegro jestem juz zarejestrowany ;-) a moje naleznosci placa moi prywatni "bankierzy". Pozdrawiam wszystkich oraz dzieki za tyle odpowiedzi, nie spodziewalem sie takiego zainteresowania.

Z zalozeniem Konta nie ma problemu-trzeba tylko isc do Banku pokazac Paszport i po wszystkim
Problemy sa z jego utrzymaniem bo to kosztuje przynajmniej 8 zlotych na Miesiac ale zakladajac ze mieszkasz w Dortmundzie a ja w Hagen to nie jest Problem te 2 Euro zaplacic.
Ja mam konto za darmo a zrobilem to prosto.
Zalozylem 2 Konta jedno normale gdzie oplaty sa 6 Zlotych na Miesiac plus 2 zlote za Karte ale to konto jest nieoprocentowane.
Drugie konto-Oszczednosciowe o oprentowaniu 2,75% Wplacajac tam jednorazowo 500-1000 Euro odsetki pracuja na utrzymanie innego Konta.
Jezeli tego nie mozesz zalatwic proponuje inne wyjscie.
Twoi Prywatni Bankierzy mogo zalatwic na siebie inne konto i ty otrzymasz dane korespondencyjne najlepiej poprzez dostep Internetowy
Placac za uslugi albo robiac to jak ja ze mam 2 konta nie mam problemow z jego utrzymaniem-Jedynie ze te 500 Euro masz ZAMROZONE co nie jest problemem bo udajac sie na Urlop do Polski masz pieniadze jak znalazl.
Poprzez ten sposob sprzedaje i kupuje na Allegro i nie mam najmniejszego Problemu.
A z tym masz racje ze nie majac konta w Polsce latwiej pieniadze przeslac na Koniec swiata niz do Polski ze wzgledu na wysokie Prowizje jakie biara Polskie Banki

beny
20-11-2006, 08:15
a co otrzyma ta poważna osoba za wycene podstawek ?

gustawo
21-11-2006, 09:40
halo Beny,
sprawa juz prawie sie zalatwila, tak ze temat uwazam za zamkniety. Dzieki jednak za zainteresowanie. Pozdrawiam.