Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Suwałki: w których sklepach największy wybór piwa?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RainG
    Junior
    • 11-2006
    • 23

    Suwałki: w których sklepach największy wybór piwa?

    Mieškam na Litwie, ale jak piwny smakosz czasami odwiedzam Polskę wlašnie po jakieš cziekawsze piwo, bo to co na w mojim kraju, to się znudžilo wszytko juž....

    Najbližej to jasne že do Suwalk, bo czasu na dlužsze podrože nie zostaje jak zwiedzam krewnych w pobližu granicy Polski.

    Jakoš w spise ciekawych piwnych sklepow nie znalazlem žadnego z Suwalk, to rozumiem, že nie jiest to miasto na nie bogate...

    Ale jakoš nie wierze že Kaufmann to jest maksymum...
    može jakieš wskazowki?
    Lubię smakowač... jakošč a ne ilošč (...i zbieram kapsle)
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #2
    Market Stokrotka na ul. Noniewicza.

    Poza tym, bierz co się da z Browaru Suwałki (w stokrotce i innych sklepach), bo możesz już nie mieć następnej szansy.

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1117

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RainG
      Mieškam na Litwie, ale jak piwny smakosz czasami odwiedzam Polskę wlašnie po jakieš cziekawsze piwo, bo to co na w mojim kraju, to się znudžilo wszytko juž....

      Najbližej to jasne že do Suwalk, bo czasu na dlužsze podrože nie zostaje jak zwiedzam krewnych w pobližu granicy Polski.

      Jakoš w spise ciekawych piwnych sklepow nie znalazlem žadnego z Suwalk, to rozumiem, že nie jiest to miasto na nie bogate...

      Ale jakoš nie wierze že Kaufmann to jest maksymum...
      može jakieš wskazowki?
      Sveikas!
      Podczas,mojej podróży na Litwę,w Sierpniu tego roku,miałem dużo czasu,
      na spacer po Suwałkach,i oczywiście zaglądaniu,do sklepów.
      Było ich wiele ,ale sortyment był,raczej monotonny.[zestaw obowiązkowy+Łomża]Dlatego koniecznie, trzeba udać się,do browaru,na ul.wigierską10.
      Przy bramie,jest,w drewnianym budynku,bar,gdzie można się napić świetnego piwa,
      [w Sierpniu była to 13-stka]oraz, za niewielkie pieniądze, nabyć cały sortyment produkowanych,tam piw.
      A trzeba się spieszyć,bo to już ostatnie ''podrygi'',tego browaru![obym się mylił]
      Dodatkowo, sympatyczny gość,który,prowadzi bar,kilkanaście lat pracował,w tamtejszym browarze,i odpowiada na wiele pytań.
      Zyczę udanych łowów!

      Comment

      • RainG
        Junior
        • 11-2006
        • 23

        #4
        Džiękuję za wskazowkę na Reginą, nawet nie wiedžialem, že to jest tak blizko...

        Na Litwi to sporo browarow w okolicach Birzai, Pasvalys - na polnocy kraju, a na poludniu nic nie slychač... bo niema tradycji... tu robią wodkę


        a propo - restauracja Bravarija z Wilna (www.bravarija.lt) zapowiedziala že będą nowe piwa ir nowe restauracje...
        Lubię smakowač... jakošč a ne ilošč (...i zbieram kapsle)

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          #5
          Część postów poleciała do tego tematu.

          Co do restauracji, to zapraszam do opisania jej w dziale Knajpy/Puby zagraniczne.
          Last edited by Maggyk; 23-11-2006, 18:49.
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #6
            W Suwałkach i okolicach poza koncernami najłatwiej trafić na piwa z Kormorana i Ambera, widziałem także Gloger oraz Mazurski Browar z Ełku.
            Kilka sklepów sprowadza litewskie piwa (Svyturys, Volfas Engelman).
            Ogólnie trzeba poszwędać się po kilku marketach i alkoholach 24h, żeby coś ciekawszego trafić.
            W jednym miejscu widziałem jabłonowskiego Portera Podbitego Śliwką jak ktoś zainteresowany gdzie to niech pisze na PW- dam namiary.
            Co ciekawe działa także dystrybutor ... czeskich piw, bo w podsuwalskich wsiach trafiają się zakurzone skrzynki z Litovelem i Holbą.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎