Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zestaw startowy Piwodziej.pl a Browamator - który polecacie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Narsul
    Junior
    • 12-2006
    • 6

    Zestaw startowy Piwodziej.pl a Browamator - który polecacie?

    Chciałbym rozpocząć warzenie i zastanawiam się pomiędzy dwoma zestawami startowymi. Pierwszym jest zestaw Browamatora "Super Start". Generalnie dodają do niego aktualnie puszkę ekstraktu John Bull "Best Bitter" i zastanawiam się, czy to nie jakiś haczyk? To znaczy, czy przypadkiem to nie jest pozbywanie się jakichś przeczasiałych zapasów? Poza tym, niespecjalnie jestem fanem akurat takiego rodzaju piwa, wolę ciemne. Dlatego ten ekstrakt i tak by raczej poszedł w odstawkę :/
    Drugim jest zestaw startowy z www.piwodziej.pl. Niie znalazłem o nim na forum żadnych informacji, więc sądzę, że to coś nowego. Oferują oni zestaw "Deluxe" Brewfermu, który w porównaniu z BA ma więcej kapsli i oba fermentory z kranikami, co wydaje mi się przydatne. Jak sądzicie?
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Nie będę się tu wypowiadał na temat sprzętu w zestawach startowych, a tylko zauważę, że ekstarakty z "gratisowego" piwa startowego można użyć do uważenia ciemniaka - wystarczy dokupić odpowiednie ekstrakty ciemne/barwiące.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • fellix-f1
      Senior
      • 12-2005
      • 157

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narsul
      Chciałbym rozpocząć warzenie i zastanawiam się pomiędzy dwoma zestawami startowymi. Pierwszym jest zestaw Browamatora "Super Start". Generalnie dodają do niego aktualnie puszkę ekstraktu John Bull "Best Bitter" i zastanawiam się, czy to nie jakiś haczyk? To znaczy, czy przypadkiem to nie jest pozbywanie się jakichś przeczasiałych zapasów? Poza tym, niespecjalnie jestem fanem akurat takiego rodzaju piwa, wolę ciemne. Dlatego ten ekstrakt i tak by raczej poszedł w odstawkę :/
      Drugim jest zestaw startowy z www.piwodziej.pl. Niie znalazłem o nim na forum żadnych informacji, więc sądzę, że to coś nowego. Oferują oni zestaw "Deluxe" Brewfermu, który w porównaniu z BA ma więcej kapsli i oba fermentory z kranikami, co wydaje mi się przydatne. Jak sądzicie?
      Szkoda że nie zadaleś tego pytania na forum BA, miałbyś jednoznaczną odpowiedź.

      Comment

      • Narsul
        Junior
        • 12-2006
        • 6

        #4
        jerzy: Czyli polecałbyś browamatora? Co radziłbyś dokupić do tego ekstraktu żeby wyszło coś w rodzaju portera?

        felix-f1: Właśnie dlatego tam nie zapytałem.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Nie, wcale nie polecam browamatora. Co więcej - nawet ich nie lubię.
          Po prostu chciałem zauważyć, że "zestaw do piwa..." to żadna świętość, surowce do piwa da się wykorzystać na naprawdę wiele sposobów...
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Narsul
            Co radziłbyś dokupić do tego ekstraktu żeby wyszło coś w rodzaju portera?
            Nie mogę znaleźć co w tym zestawie jest. Ale na pewno do portera potrzebujesz znacznie więcej ekstraktów słodowych jasnych oraz trochę ciemnych. Co do szczegółów wolę się nie wypowiadać, bo ja warzę ze słodów i o ekstraktach mam dość blade pojęcie.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • Andrzej_newada
              Junior
              • 11-2006
              • 13

              #7
              a może lepiej...

              A ja proponuję skompletować niezbędne minimum (na BA np..) do ważenia z ekstraktu.

              Comment

              • Andrzej_newada
                Junior
                • 11-2006
                • 13

                #8
                j/w

                A co do zestawów to z przedstawionych sklepów internetowych cenowo wychodzi chyba BA ale przecież jesteś na stronie browar.biz to czemu nie zajrzałeś jeszcze do tego sklepu?

                Comment

                • fellix-f1
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 157

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrzej_newada
                  A ja proponuję skompletować niezbędne minimum (na BA np..) do ważenia z ekstraktu.
                  Zapewne już skompletował.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎