Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Września, ul. Kościuszki 20, Belgium's Best

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    Września, ul. Kościuszki 20, Belgium's Best

    Czyli targi EnoExpo były owocne dla sympatycznego Erica De Geytera


    Maggyk: Dyskusja została wydzielona z wątku Poznań, sieć Piotr i Paweł.
    Last edited by Maggyk; 08-12-2006, 13:08.
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
    Czyli targi EnoExpo były owocne dla sympatycznego Erica De Geytera
    Rzeczywiście na ich stronie belgijskiepiwo.com widnieje nazwisko tego Pana, z numerami tel. zarówno polskimi jak i belgijskimi. Jest też namiar na jakiegoś Jana Spilliaerta. Coś wiesz o tych ludziach? Jestem ciekaw
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • pezet
      Improwizator
      • 03-2006
      • 481

      #3
      W listopadzie byłem u niego w sklepie/hurtowi/biurze we Wrześni i własnie mówił, że podpisał umowę na dostawy do PiP
      Warto podjechać do Wrzesni i kupić piwo u niego bo ceny ma o wiele niższe niż PiP.
      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        Erica miałem okazję poznać na targach. Dość dobrze mówi po polsku. Tego drugiego nie znam.
        Last edited by e-prezes; 08-12-2006, 12:50.

        Comment

        • snorre
          Senior
          • 02-2006
          • 655

          #5
          Właśnie to pytanie mnie korciło - czy można kupować na miejscu-detalicznie. W jakich godzinach jest otwarte dla klientów?
          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

          Comment

          • JAQBA
            Senior
            • 08-2006
            • 1351

            #6
            Kurcze szkoda, że dzisiaj dopiero o tym piszecie.
            Moja rodznka z Wrześni właśnie już siedzi w pociągu i jedzie ku mnie, a mogliby przytachać trochę flaszek a nie robić pustych przebiegów bez piwka

            Comment

            • pezet
              Improwizator
              • 03-2006
              • 481

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
              Właśnie to pytanie mnie korciło - czy można kupować na miejscu-detalicznie. W jakich godzinach jest otwarte dla klientów?
              Można kupować na miejscu.
              Nie wiem w jakich godzinach jest otwarty ale podejrzewam, że tradycyjnie 10-18.
              Dobrze jest zadzwonić wcześniej i zapytać (jak wspominał e-prezes Eric dość dobrze mówi polsku i po angielsku).
              Sklep jest blisko zjazdu z autostrady, a dla niezmotoryzowanych ok 15 min od stacji PKP i ciut bliżej PKS.
              Last edited by pezet; 08-12-2006, 13:29.
              „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
              Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
              Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • lukex
                Senior
                • 12-2005
                • 262

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet
                W listopadzie byłem u niego w sklepie/hurtowi/biurze we Wrześni i własnie mówił, że podpisał umowę na dostawy do PiP
                Warto podjechać do Wrzesni i kupić piwo u niego bo ceny ma o wiele niższe niż PiP.
                o wiele niższe tzn? np hoegarten o,3 za ile ?

                Comment

                • pezet
                  Improwizator
                  • 03-2006
                  • 481

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukex
                  o wiele niższe tzn? np hoegarten o,3 za ile ?
                  Piwa Hoegaarden Eric nie sprowadza! Żadnych z InBev nie ma.
                  „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                  Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                  Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    #10
                    A jakiś przykład ceny piwa jakie tam nabyłeś, jakikolwiek. To już sobie wtedy sam porównam :-)
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • pezet
                      Improwizator
                      • 03-2006
                      • 481

                      #11
                      Kupiłem Ichtegem's Oud Bruin 6 zł butelka 0,25l (chyba taka pojemność). Innych cen już nie pamiętam więc nie chcę wprowadzać w błąd. Jak sprawdzę to napiszę.

                      Jeśli chodzi o godziny otwarcia to mam informacje z pierwszej ręki Od 8.00 do 17.00-18.00-19.00. Generalnie tak długo jak Eric jest w biurze (ten sam budynek). Najlepiej jednak zadzwonić i sprawdzić czy w konkretny dzień będzie otwarte i jak długo.
                      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • pezet
                        Improwizator
                        • 03-2006
                        • 481

                        #12
                        Snorre opisując piwny asortyment z poznańskiego Piotra i Pawła wymienił, podając też ceny, kilka piw sprowadzanych przez Belgium's Best. Porównałem ceny.

                        La Gauloise Brune (0,75l) PiP 21zł, BB 19zł
                        Tongerlo Dubbel Bruin (0,75) PiP 16zł, BB 14zł
                        Gulden Draak (0,75) PiP 33 zł, BB 28 zł

                        Przykłady innych cen:
                        Westmalle Tripel (33cl) 9zł, Westmalle Tripel (0,75) 27zł, Westmalle Dubbel (33cl) 8zł, Duvel (0,75) 20zł, Corsendonk Agnus i Pater (0,75l) 20zł i coś na święta Corsendonk Christmas Ale (8x25cl + szkło) 52zł.

                        Świetną rzeczą w tym sklepie jest to, że można kupić szkło chyba z każdego browaru z którego Eric sprowadza piwa. Ceny szkieł od 9zł do ~50zł (Kwak).
                        W ofercie są też inne 'piwne' gadżety.
                        „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                        Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                        Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          #13
                          Dzięki za informacje! Teraz na pewno wybiorę się do Wrześni, w przyszłym roku, n.p. w przerwie międzysemestralnej po wypłacie trzynastki - ceny dużych butelek bardzo mnie zachęciły. No i to szkło...:- )
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #14
                            Świetne miejsce! Planując poważniejszą wizytę warto umówić się na telefon. z właścicielem, bo może akurat gdzieś wyjechać. Ma co prawda dwójkę pracowników, ale ci są słabo zorientowani.
                            Na miejscu czeka mnóstwo niespodzianek: średniej wielkości magazyn zapełniony jest szczelnie wszelkiej maści piwnymi specjałami, od lepiej znanych (np. Duvel, Kwak) po zupełnie nieznane - łącznie gdzieś koło 60 gatunków. Do tego rzeczywiście masa szkła, podstawek, posterów... Ceny piwa w but. 0,25-0,33 (tylko te mnie interesowały) od 6 do 8 zł.
                            Warto przyjechać na dłużej, bo szef chętnie opowiada o piwie, którym handluje i o swoich planach. Są ambitne, i życzę im szczęścia (im dłużej utrzymają się na rynku, tym dłużej wielbiciele belgijskiego piwa, do których sam się zaliczam, będą mieli w kraju piwne eldorado), ale sam szef przyznaje że nie ma lekko.
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • snorre
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 655

                              #15
                              Dziś wreszcie wizytowałem hurtownię "Belgium's Best". I bardzo polecam jeśli ktoś będzie w pobliżu. Rzeczywiście, tak jak inni pisali właściciel jest bardzo przyjazny kupującym i nie robi fochów jak inni widząc, że to "detalista" Oprowadził mnie po hurtowni, pokazał chyba każde piwo (z komentarzem), każde szkło, aż już powoli zaczął mi się mętlik w głowie W końcu kupiłem 9 małych butelek, jedną dużą, trzy szkła, a w prezencie dostałem chyba z 10 podstawek i...4 piwa! Właściciel stwierdził, że zbliża się ich termin ważności (co akurat w przypadku belgijskich piw nie jest kłopotem) to lepiej jak ja bym je skonsumował niż by się zmarnowały
                              Na pewno jeszcze raz wpadnę, może na wiosnę, tym bardziej, że zapowiadają się dostawy nowych piw
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎