Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Harrachov 190, Pivnice u Krtka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Czechy, Harrachov 190, Pivnice u Krtka

    Lokal położony prawie u stóp skoczni. Nazwa "piwnica" jest myląca, ponieważ pomieszczenia nie znajdują się pod ziemią. Jest to typowa czeska piwiarnia, z tubylcami i barmanem o polskich korzeniach (okolice Wałbrzycha i Jarocina). Ławy piwne + dart (razem z Renią przegraliśmy z miejscowymi, co kosztowało nas kolejkę).
    W lokalu króluje lane Postrizinske Zlatovar z browaru Nymburk.
    Ceny: 0,33 l - 14 CZK, 0,5 l - 18 CZK. Wszystko oczywiście w grubym szkle; szczególnie ładne są kufelki do 0,33 l.
    W butelkach Radegast. Lokal nie prowadzi gastronomii.
    Miejsce niewątpliwie ma swoją atmosferę i urok, ktorego nie umniejsza nawet nikotynowa "siekierka" w powietrzu. Z pewnością znów tam zajrzymy.
    Attached Files
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
    Nazwa "piwnica" jest myląca, ponieważ pomieszczenia nie znajdują się pod ziemią.
    "Pivnice" po czesku to "piwiarnia". Polska "piwnica" w Czechach to "sklep"
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • piwa0
      Member
      • 02-2007
      • 58

      #3
      Super lokal w centrum Harrachova. Domowa atmosfera, dobre tanie piwo, lotki. Jeśli chodzi o jedzenie to Czapayew sie myli, bo są zimne przystawki czyli nakladany hermelin, utopience, tlecinka czyli sama czeska klasyka. Piwo z Nymburka to porządna czeska średnia klasa. Pije sie dobrze nawet w dużych ilościach. Ceny nadal takie jak w zimie czyli śmieszne (2,40 na nasze). W przeciwieństwie do Czapayewa mój kumpel wygrywał z tubylcami w lotki, co doprowadziło do przyjacielskiej wizyty w domu jednego z nich. Cel to skosztowanie miejscowej domowej śliwowicy, co skończyło się cieżkim bólem głowy i wymówkami żony. Lokal naprawdę godny nawiedzenia.
      Trzcianka przeprasza za agresywne ławki

      Comment

      • piwa0
        Member
        • 02-2007
        • 58

        #4
        A to nasze wejście do tej zacnej knajpy 13 lipca 2007 roku

        Przepraszam za nerwowe ujęcia, ale spieszyłem sie do pysznego piwa z Nymburka.
        I jeszcze zbliżenie na bar:
        Attached Files
        Trzcianka przeprasza za agresywne ławki

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          I znów jesteśmy w Harrachovie i znów U KRTKA. Piwo podrożało z 18 CZK na... 19 CZK !!! Poza tym nie ma darta ("bo nie ma i już" - wg słów barmana), za to pojawiło się lane Postrizinske Cerne Konsumpcja hamerlina z żurawiną dostarczyła niezapomnianych wrażeń.
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Dorzucam jeszcze "firmową" podstawkę (z drugiej strony - "Postrizinske").
            Attached Files
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              I ja zajrzałem w to miejsce i byłem niezwykle zadowolony. Piwa z Novosada mi nie podeszły, a że lubię wyroby z Nymburka, więc zagościłem tu na dłużej. Akurat na tyle by zdążyć na przedostatni autobus, który przewiózł mnie na drugi koniec Harrachova. Piwko już nieco droższe, bo po 21,- 9 września była tylko jasna 11-tka, ale 2 dni później, gdy zaciągnąłem tam też kompanów zlotowiczów, była też ciemna. Polecam miejsce no i samo piwko.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • podswierkiem
                Senior
                • 11-2010
                • 796

                #8
                Faktycznie klimat Krtka należy określić jako swojski. Piwo przednie.
                Z barmanem miałem natomiast problem w temacie szkła - nie chciał nic sprzedać.
                Wróciłem na następny dzień i otrzymałem Je od miłej Pani - podziękowania.
                "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                Niechybnie brakuje tam nas!
                Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                Niejeden już zginął kwiat!"

                Comment

                • funt
                  Junior
                  • 01-2005
                  • 27

                  #9
                  Wróciłem z Harrachova kilka dni temu bywając oczywiście w piwiarni U Krtka. Lany jasny i ciemny Nymburk po 22 korony. Wpozostałych tematach tzn. atmosfera, dym itd. nic się nie zmieniało, co należy odnotować za plus!

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #10
                    Będąc w Harrachovie, również nie mogłem sobie Krtka odpuścić. Lokal położony nieopodal skoczni i wyciągu, pijąc piwo w ogródku miałem ładny widok na mamuta

                    Jasny Nymburk wciąż leje się tam strumieniami, pod warunkiem położenia na ladzie 22 koron. Są firmowe podkładki, szkło - nie (przynajmniej nie zauważyłem). Ok. godziny 14 byliśmy w Krtku sami i nie zabawiliśmy tam za długo, bo zgłodnieliśmy i przyszedł czas na obiad w Davidzie, po przeciwnej stronie ulicy.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎